007: Agent Under Fire

James Bond 007: Agent Under Fire, James Bond 007: Agent im Kreuzfeuer

15.11.2001
12.03.2002
25.03.2002

When the world needs a hero James Bond answers the call.

Všichni jsme nahraditelní a klonovaná ovečka Dolly této skutečnosti dala koncem 2. tisíciletí znepokojivě doslovný význam, neboť rozklíčování genetické informace si přímo říkalo o zneužití. Nestlé před více než stoletím nahradilo mateřské mléko instantním. Nyní prahne jiná švýcarská korporace po náhradě nepohodlných lidí poslušnými klony, jež seká jako cvičky. Zítřek vskutku neumírá, již dorazil a poradí si s ním jedině relikt z nekorektně přímočarého včerejška, James Bond. Ekologičtí apoštolové nového žití jsou z tohoto boomera na prášky. Zanechává hluboký dojem a ještě větší uhlíkovou stopu. Cigára, alkoholické koktejly, někdy i pár deci červeného, patří spolu s konzumací červeného masa, optimálně ve formě slaninky s vejci, k požitkářským rizikům z povolání. Řádně žerou i luxusní vozy a první obětí světoběžníka s povolením zabíjet tak v každé misi bývá životní prostředí - svou práci nicméně 007 vždy odvede čistě.

Agent Under Fire
uvedl Jamese Bonda na 6. generaci konzolí a je čtvrtým herním titulem, který není inspirován žádným filmem, přičemž agentovi místo irského herce Pierce Brosnana propůjčil podobu Brit Andrew Bicknell. Ve 12 misích mimo jiné navštívíte lokace v Bukurešti, švýcarských Alpách, jihočínském i středozemním moři. Střílečková část hratelnosti se tu a tam přepíná do kolejnicového módu, kdy jen cílíte a pálíte. Výkonový skok tehdy nastupujících konzolí spolu s využitím modifikovaného engine z Quake III (1999) umožnil výrazné zvětšení map oproti předešlému TWINE (2000). V praxi jde o více alternativních cest pro vašeho (anti)hrdinu - ať už se zrovna plížíte ventilací, či si to valíte autem s nadstandardní výbavou od pana Q. Lokální multiplayer pro čtyři probíhá skrz splitscreen a ve verzích na GameCube a Xbox si můžete o charakteru kompetetivní hry více hráčů udělat obrázek i sami v rámci s boty hratelného módu combat training.

V 007: Nightfire (2002) Bond zatne tipec pokrokářskému internacionalistovi se světovládnými ambicemi.

Tohle jsem hrál vloni. První bondovka na 6th gen a nedá se říct, že by byla špatná. Bond moments jsou prostě perfektní a nejde při nich necítit pocit uspokojení. Jízdní sekce vypadají hustě na videu, v reálu je to ovládání dost děs. Celkově ale pro fandy bonda celkem doporučení hodné, i když Nightfire (konzolový) je lepší asi ve všem. Samozřejmě je otázka, jak bych hodnotil nebýt save states, protože obtížnost by byla někde úplně jinde.