Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

TimeGate Studios

USA
Založeno 1998, zrušeno 2013
TimeGate Studio bylo založeno v roce 1998 bratranci Adelem a Alanem Chavelehovými a do videoherního světa vstoupilo v roce 2001 poměrně dobře přijatou fantasy strategickou sérií Kohan. V roce 2004 pak ve spolupráci s vydavatelstvím Atari vydali strategii z Druhé světové války s názvem Axis & Allies, která se stala jejich nejprodávanější hrou.

Následně ovšem studio opustilo strategický žánr a vydalo se do vod žánru FPS. Nejprve pracovali na dvou datadiscích ke hře F.E.A.R., ale potom už se pustili do vlastního projektu s názvem Section 8, který se prosadil hlavně v multiplayeru. Na ten se zaměřilo i pokračování Section 8 Prejudice vydané o dva roky později.

V roce 2012 se TimeGate zapojilo do vývoje velmi očekávané hry Aliens: Colonial Marine. Od Segy původně dostal na vývoj hry licenci Gearbox, který ale vzhledem k pracím na jiných projektech, nebyl schopen vývoje této hry a najal si k tomu TimeGate. Vývoj hry provázelo několik kontroverzí a výsledkem bylo uspěchané vydání nehotového produktu. V důsledku tohoto neúspěchu opustilo studio 25 zaměstnanců a přestože TimeGate ještě v roce 2013 oznámili vývoj free-to-play MMO titulu Minimum, v květnu 2013 došlo k bankrotu a zániku společnosti.

Nejlépe hodnocené hry