Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sir-Tech

USA
Založeno 1981, zrušeno 2003
Sir-Tech byla vývojářská a vydavatelská společnost, kterou v roce 1979 založil Robert Woodhead společně s potomkem českých emigrantů Normanem Sirotekem, ke kterým se posléze přidal Normanův bratr Robert a Andrew Greenberg, který s Robertem Woodheadem vyvinul program, ze kterého vzešel převratný videoherní titul 80.let a prodejní hit Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord. Společnost se v průběhu 80. let postupně profesionalizovala, bratři Sirotkovi se starali o obchodní stránku a Andrew Greenberg s Robertem Woodheadem vyvíjeli další porty a pokračování série Wizardry. Po vydání kontroverzního dílu Wizardry IV: The Return of Werdna, který i díky své záměrně vysoké obtížnosti komerčně propadl, Robert Woodhead společnost opustil a na místě designéra jej nahradil David W. Bradley, který stál za dalšími třemi díly série Wizardry.

Po vydání pátého dílu společnost opustil Andrew Greenberg a na základě vydání Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge zahájil se společností Sir-Tech vleklý právní spor o autorská práva, který vyvrcholil přesunem společnosti do Kanady. V roce 1994 Sir-Tech nejprve vydal hru Jagged Alliance, aby posléze stál i za vývojem této nově vzniklé populární série.

Koncem 90. let se společnost Sir-Tech, která se kromě vývoje her věnovala i jejich distribuci (mj. trilogie Realms of Arkania), dostala do finančních potíží a po vydání poslední hry ze série Wizardry, Wizardry 8 byla její činnost ukončena.

Nejlépe hodnocené hry