Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

LucasFan Games

Rok vzniku:
2001
Země původu:
Německo
Oficiální stránky:
http://web.archive.org/web/20050719001126/…
Skupina vývojářů, kteří se dali dohromady v roce 2001 pod vedením Sasche Borisowa a spojila je láska ke klasickým adventurám z dílny Lucasfilm Games (ve stejném stylu jsou vyvedena i loga obou vývojářů), konkrétně k Maniac Mansion a jejím pokračováním. Tým doplňuje Andreas Vogel, Nacho Lucia a Neil Cicierega.

První hrou, kterou tým vytvořil, bylo neoficiální pokračování adventury Zak McKracken and the Alien Mindbenders (1988), která bylo vydáno jako freeware pod názvem The New Adventures of Zak McKracken. Pro japonské hráče byla hra k dispozici na počítače FM-Towns, ostatní svět si ji vychutnává na PC v němčině a dalších sedmi jazycích.

Rok 2004 je pak ve znamení vydání další freeware hry, tentokrát remaku klasické adventury Maniac Mansion, která je známá jako Maniac Mansion Deluxe. Vývoj hry trval 8 měsíců a pro její tvorbu byl použit engin AGS. Dodnes je hra dostupná v překladech do 16 různých jazyků. Proti originální hře autoři upravili a zjednodušili ovládání a použili 256 barev v rozlišení 320x200.

V roce 2005 pak Lucasfan Games vytvořili krátkou adventuru pod názvem Maniac Mansion Mania, kde uvedli další vtipnou epizodu ze života jedné z postav z původní hry. Tím dali vzniknout projektu, do nějž od té chvíle přispívá řada nezávislých vývojářů a univerzum Maniac Mansion Mania se tak rozrůstá o další vtipné epizody a spíše kratší, ale kvalitní adventurky, jejichž počet již dosahuje stovky titulů.

Ke konci roku 2005 pak dali vývojáři hráče hlasovat o tématu jejich následující hry. Vítězem se stal titul Raiders of the Lost Ark, který se měl stát přenesením kinohitu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy na monitory počítačů. K realizaci hry však doposud nedošlo.

V roce 2005 došlo i k uzavření webových stránek vývojářů. Rozloučení vývojářů textem: "Recent events have forced us to shut down our web appearance. We would like to thank all our fans and supporters who believed in us and our dreams." zavdalo podnět ke spekulacím o nuceném ukončení vývoje rozpracované hry z důvodu porušení autorských práv. Tyto informace se však nikdy nepotvrdily.

Od té doby se Lucasfan Games veřejně neprojevovali, až do roku 2011, kdy byly na webu Adventure-treff.de, zveřejněny dosud neznámé screenshoty...