Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Maniac Mansion Deluxe

21.05.2004
81
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pred niekoľkými rokmi padol neďaleko domu záhadný meteorit. A od tej doby sa okolo domu začínajú diať čudné veci – okrem toho, i rodinka tam žijúca sa malinko zmenila. Sú... skrátka divní. Avšak hlavný hrdina – Dave Miller - bude musieť do domu zájsť, keďže mu Dr. Fred uniesol priateľku Sandy. Tak sa Dave spolu s kamarátmi vydáva za záchranou Sandy a možno popritom odhalí aj tajomstvo onoho domu...

Maniac Mansion Deluxe je presne to, čo má v názve – vylepšenou verziou pôvodnej hry – Maniac Mansion od Lucasfilm Games. Na svedomí ho má parta fanúšikov (pod logom LucasFan Games), ktorá celú hru prerobila v AGS engine, vylepšila mu tak grafické spracovanie, zvuk a „spustiteľnosť“ pod systémom WinXP.


Poslední diskuzní příspěvek

V Německu existuje už řada let komunita programátorů a vývojářů, která navazuje na původní Maniac Mansion a tvoří vlastní adventury ze světa Maniac Mansion. Začali to právě LucasFan Games a k dnešnímu dni již existuje okolo stovky her, které má tato komunita na svědomí.
Kdyby to měl někdo zájem se mnou popřidávat na DH, ať se přihlásí!

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Vynikající remake původní, dnes už hůře hratelné, klasické adventury, která definovala žánr jako takový a znamenala pro LucasArts krok správným směrem pro další desetiletí. Grafika zachovává původní styl, autoři také použily většinu materiálu z verze pro FM-Towns.

Překvapením je pro mě svižná hratelnost, která po celou dobu drží hráče i přesto, že je děj minimalistický a odehrává se jen v sídle doktora Freda a jeho rodiny. A s tím je spojen asi největší klad, nelinearita a pohyb obyvatel domu v realném čase. A tak se muže stát, že v jednu chvíli potká Dave, hlavní představitel, manželku Dr. Freda v kuchyni, později v jejím pokoji a tak dále. Na cestu si, jako Dave vyberete ještě dva přátele a můžete, vlastně pro dohrání je to nezbytné, kooperativně splnit úkol – zachránit Sandy ze spárů Dr. Freda a jeho pomocníků tentaclů.

Povinnost pro adventuristy, a zajímavé zpestření pro všechny ostatní. Kdo by také neznal základní hudební motiv hry Maniac Mansion.

Relive the glory!

Pro: hratelnost, ideální délka na jedno odpoledne, remake jak má být

Proti: obtížnost (u MM doporučuji i návod - kombinace tří hl. hrdinů je celkem matoucí)

+14