Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

KranX Productions

Rusko
Založeno 2004
Společnost KranX Productions Ltd. založil v roce 2004 Andrey Kuzmin (aka Krank), bývalý vedoucí designér kaliningradského studia K-D Lab (stál např. za Vangers, Spanking Runners nebo Perimeter). Společnost sídlí v přímořském Svetlogorsku a staví na zkušenostech, profesionalitě, kolegialitě a dobré pověsti. Hlavní činností je vývoj a výroba počítačových her. Krom toho také podporují indie scénu.

V roce 2005 získali KranX licenci na fyzikální engine Meqon (Meqon Game Dynamics) švédské společnosti Meqon Research AB. O rok později se společně s Arise podíleli na vývoji akčního RPG A Farewell to Dragons.

V roce 2008 vydali pod hlavičkou Big Fish Games strategickou hru Musaic Box. Hra se objevila i na mobilních platformách (Android, Windows Phone) a vyznačuje se poměrně neotřelým nápadem kombinace puzzle a hudebního rytmu. V témže roce se také podíleli na produkci The Truth About 9th Company z dílny Extreme Developers. V roce 2009 se společně s Buka Entertainment podíleli na vydání plošinovky Hammerfight z dílny nezávislého vývojáře Konstantina Koshutina.

Po dalších dvou letech, v roce 2010, vydali "badatelskou" adventuru Artifacts of the Past: Ancient Mysteries. Tím také skončila činnost společnosti na poli offline hraní a další zájem se přesunul k vývoji online her.

Prvním a zatím posledním počinem v této oblasti je strategie s prvky RPG King's Bounty: Legions z roku 2011, založená na původní sérii King's Bounty a gameplayem podobná King's Bounty: The Legend. Publikovaná byla ve spolupráci s Nival Interactive. Krom Windows je dostupná i pro řadu mobilních platforem.