Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Perimeter

21.05.2004
72
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Perimeter je velice originální RTS hrou, která se bohužel nedočkala komerčního úspěchu. Základem hry byla možnost terraformace, čili úpravy terénu. Stavět jste totiž mohli pouze na absolutní rovině, takže bylo nutné terén upravit pomocí jednotek Brigadier, jež byly základnou pro nanoroboty, kteří terraformaci prováděli.

Dalším neobvyklým aspektem jsou suroviny - je tu jen jedna: energie. Ta funguje podobně jako v Total Annihilation, takže vám přibývá v určitém množství (závisí na počtu energetických jader) a je-li spotřeba vyšší než výroba, tak zásoba energie klesá. Energetická jádra tvoří energetickou síť napájející budovy, takže při jejich umisťování je zapotřebí trochu myslet.

No a tím třetím nejzajímavějším aspektem hry je nanomorphing. Zapomeňte na milion produkčních budov pro každý druh jednotky - tady máme budovy jen na tři jednotky: Vojáky, Oficíry a Inženýry. Ti sami o sobě jsou nic moc (až na Inženýry schopné opravovat spřátelené jednotky a budovy). Ovšem díky laboratořím můžete tyhle základní jednotky morfovat do jednotek pokročilejších, jimiž jsou různá raketometná vozítka, tanky, letadla a třeba i podzemní "krtci". Za určitých podmínek lze morfovat jednotky prakticky kdekoli a kdykoli. Třeba pokud vidíme, že na naše tanky letí letadla, rychle je přeměníme na protiletadlovce a protivník se jistě nestačí divit. Jednotky ovládáte po četách, těch může být max. 5, přičemž pro každou četu (krom té první) musíte mít postaveno Command Center.

Zkráceně vzato, Perimeter je velice zajímavá sci-fi RTS odehrávající se v daleké budoucnosti. Má poměrně zajímavý příběh a ve výše rozebraných aspektech je doslova revoluční.


Poslední diskuzní příspěvek

To je tak nudné až to není hezké. Čekal jsem akci a ne nudu a čekání. Nějaké zážitky ?

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.