Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black Element Software

Česká republika
Založeno 2000, zrušeno 2010
Black Element Software je českou vývojářskou společností založenou v roce 2000 v Praze. V roce 2005 spoluzaložili s českými studii Altar Games a Bohemia Interactive Studio svaz nezávislých vývojářů Idea Games.

Jejich první hrou je 3rd person akce Shade: Wrath of Angels, vydaná v roce 2004 českým distributorem Cenega Publishing. Hra vyšla pro Microsoft Windows a Xbox, její přijetí bylo spíše průměrné.

Další hra studia byla vydána v roce 2007, a to 1st person akce Alpha Prime, pro kterou vyvinuli vlastní moderní engine Enforce2. Přestože byla hra chválena za dobrou grafiku a skvělé vizuální efekty, obdržela průměrná hodnocení hlavně kvůli mnoha chybám a velké obtížnosti. To vše částečně vyřešil až patch, který byl vydán v roce 2009.

V roce 2007 Black Element Software spolupracovali s Bohemia Interactive Studio na datadisku k realistické válečné taktické akci ArmA: Armed Assault s názvem ArmA: Queen´s Gambit.

Důležitým milníkem v historii studia se stalo 30. září 2010. Spolu s Altar Games a Centauri Production se Black Element Software spojili s Bohemia Interactive Studio. Pod ním, již jako pražská pobočka BIS, vydalo Carrier Command: Gaea Mission. V současnosti bývalé BES studio vyvíjí vesmírný simulátor Take on Mars.

Nejlépe hodnocené hry