Take On Mars

09.02.2017

Po simulátoru války (Arma) a simulátoru vrtulníků (Take On Helicopters) přinesli vývojáři z Bohemia Interactive další simulátor, ve kterém tentokrát opustíte planetu Zemi a zavítáte na Mars, kde máte jediný úkol - prozkoumat jeho povrch.

Co vás na rudé planetě čeká? Prozkoumávání povrchu, rozbory hornin, atmosféry a... A to je asi tak všechno. Průzkum neobývané planety žádná větší překvapení nepřinese, jedná se totiž o simulátor v pravém slova smyslu.

K průzkumu máte zpočátku k dispozici pouze tzv. Lander, který se nedokáže pohybovat, a tak slouží k průzkumu jen omezené části rudé planety, z čehož na Zemi asi moc nadšení nebudou, ale všechny začátky bývají těžké. Později se vám do rukou dostane zábavnější Rover, se kterým už bude možné cestovat po Marsu podle vašeho uvážení.

Hra také obsahuje mód Expedition One, v němž se účastníte kolonizace Marsu. Ujímáte se role astronautů a budujete obydlí či jiné budovy. Současně musíte spravovat zásoby a pomocí 3D tiskárny vyrábět součástky k výstavbě. Kampaň Expedition One začíná, jakmile dokončíte kampaň o zkoumání Marsu. Přesto je možné začít rovnou s Expedition One. Nicméně v takovém případě budete mít k dispozici menší množství surovin.

Většina z nás se asi do vesmíru asi nikdy nepodívá, ale pokud vás zajímá, jak by co nejrealističtěji mohlo vypadat osídlování Marsu, mám pro vás dobrou zprávu!

Myslíte si, že je pustá planeta, kde není absolutně nic krom kilometrů skal a písku je zajímavý prostor na umístění hry?

Chtěli byste autenticky čekat několik minut v dekompresní přechodové komoře, při každém přechodu mezi stanicemi, či vozidly?

Stává se vám, že upadnete do bezvědomí pokaždé, když zakopnete o víko od krabice, ale nenašli jste žádnou hru, která by měla takovou hle fíčuru?

Stýská se vám po dobám, kdy jste hráli online hry s nehratelnými lagy, protože neměli vlastní servery?

A hlavně – chcete, aby vám hra po 10 hodinách stavění obří 3D tiskárny (abyste po dalších 10ti hodinách těžení surovin konečně mohli něco pořádného vyrobit), začala korumpovat textury a neřešitelně padat?

Pokud jste alespoň 3x odpověděli ano, nehledejte dál, Take on Mars je ideální hra pro vás!

PS: Věděli jste že ... Měsíc je ve skutečnosti placatý, a pokud chcete, můžete přejet přes jeho okraj? *TheMoreYouKnow* :D