Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
David Merenda • 46 let • OSVČ • ČR - kraj Olomoucký

Komentáře

Broken Sword: The Shadow of the Templars

  • PC 95
Naprostá špička žánru adventure v počítačových hrách. Broken Sword by pochopitelně nebyl tam, kde je, nebýt průkopníkům z Lucas Arts, Sierry a mnoha dalších...
To hlavní, co všem v roce 96 vzalo dech, byla kouzelná grafika, hudba a ozvučení postav. Filmové pojetí celé hry, nádherně vykreslené lokace, plynulé pohyby, vnitřní komentář hlavního hrdiny, fantasticky namluvené charaktery, atd. atd.
Hra je v několika momentech docela tuhá, ale zkušený adventurista nepropadne panice. Mi se to stalo pouze jednou, když jsem se nemohl dostat přes toho praštěného kozla v Irsku...

Pro: filmová atmosféra, hudba a dabing postav, scénář

Proti: nic

+21

Worms

  • PC 95
K červíkům mě přivedla hra Gorillas ze stařičkého MS-DOSU 5.0, kterou jsme na 286 hrávali někdy v roce 91. Worms měli stejný model, na rozdíl od jednoduché fyziky goril mnohonásobně vyšší hratelnost. Ideální počet zbraní, někdy neskutečně vygenerované prostředí a parádní zábava. Single byla zábava na několik hodin, multiplayer odvaz do doby, než nastal mód "starving". Při hře proti počítači jsem často používal vychcaně červíka s hořákem a prokopal jsem se na místo, kde si ten trouba házel bomby sám na sebe :)

Pro: hratelnost, zvuky

Proti: některé jednotky byly sakra přesné

+7

Log!cal

  • PC 90
Vynikající postřehový logický rychlík. 100 úrovní, dohráno 94, na chybějících 6 jsem prostě neměl nervy. Ve své době jsem se mírně řečeno vztekal, když jsem omylem klikl na levé myšítko místo pravé, teď bych rozkousal myš i s klávesnicí (která by za nic nemohla). Srdcová záležitost, adrenalin!

Pro: variabilní úrovně, rostoucí obtížnost

Proti: některé levely na hranici zachování duševního zdraví :)

+7

Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame

  • PC 90
Moje první originálka (fotka je skutečně obal papírové krabice), ani nevím, co mě přimělo jít do její koupě. Snad oslavná recenze v Excaliburu :) Na svou dobu graficky úžasná hra s ladnými pohyby postavičky a hlavně tuhá jak prase. Kolikrát jsem opakoval některé levely, ty běsnící nalétavající hlavy jsem viděl i ve snu. Pamatuju, že jsem odvařil Shift na klávesnici. Závěrečná lokace v zrcadlové síni byla masakrální :)

Pro: grafika, design lokací

Proti: tuhá obtížnost

+11

Another World

  • PC 90
Stejně jako u literatury a filmů, kvalitu díla prověří jen čas. Čert vem dobovou grafiku, hratelnost je to podstatné. Klasická plošinkovka podmalovaná příběhem, která díky své atmosféře posouvá tenhle trochu bezduchý žánr výš. Už jen to úžasné intro...

Pro: atmosféra, intro

Proti: obtížnost

+14

Dune II: Battle for Arrakis

  • PC 90
Realtime strategie, která stanovila principy žánru. Na svou dobu výborná grafika a především zvuky a hudba, kvůli které jsem si pořídil zvukovou kartu Sound Blaster AWE32 :) Pro fanoušky Franka Herberta a jeho světa Duny povinná záležitost.

Pro: zvuky, hudba, vyvážená obtížnost

Proti: nemožnost označení více jednotek (tzv. mouse killer)

+4