Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine

  • PC 100
Dohráno. Po více než dvě stě hodinách v základní hře, DLC Srdce z kamene a O víně a krvi se uzavřela poslední kapitola herního Geralta. Co cítím? – silně ambivalentní pocity, smutek z toho, že jsem na konci, radost ze vzpomínek na jeden z nejlepších herních zážitků, které jsme měl tu čest zažít.

Ano, hraji už skoro třicet let. Myslel jsem, že jsem definitivně odsouzený k teskným, nostalgickým povzdechům nad tím, jak byly hry tenkrát o tolik lepší než dnes. Ale ejhle, stalo se něco, čemu by moje staré, cynické já ještě před rokem nevěřilo. Během hraní jsem zjistil, že se z polohy – jeden z nejlepších herních zážitků posouvám do – nejlepší hra, co jsem kdy hrál.

Popisování, co za tím vězí bude nošením dříví do lesa, je to v textech všude okolo. Stejně si v krátkosti neodpustím. Fantastický příběh, skvěle napsané postavy, perfekcionisticky propracovaný herní svět. Svou troškou do mlýna přispěly i vzpomínky na knižní sérii, které hra vzdává čest. Díky vývojářům z CD Project RED, klobouk dolů, všechna čest.
+18

The Frostrune

  • PC 80
Nádherně, ručně malované obrazovky. Dýchne na vás atmosféra severských legend. Útesy bičované ledovým mořem, vikingská vesnička zející prázdnotou, všudypřítomné runové kameny, lesní oltáře, pohřební mohyly. Prostředí plné magie, přitom vytvořené s důrazem na historickou věrnost.

Příjemná jednohubka. Herní doba kolem tří hodin. Spíše lehčí obtížnost. Málokdy budete mít v inventáři více než dva předměty. Pár dobrých logických hádanek.
+4

Fallout 3

  • PC 60
Klasický problém Bethesdy... krásná forma a pochybný obsah.

Fallout trojka těží z nádherné grafiky, první hodiny jsem doslova žasl. Časem přichází lehké vystřízlivění v podobě stále se opakujících schémat. Neherní postavy jsou nevýrazné, příběh nezajímavý a questy (až na dvě, tři výjimky) nudné. Hra vás dle trendu "zábava pro všechny" doslova vede za ručičku. Každý vám všechno podrobně vysvětlí, na požádání ještě jednou a podrobněji, nevznikne žádný prostor pro šlápnutí vedle nebo použití mozku. Škoda.

Nejsem fanatickým příznivcem prvních dílů a nad skuhráním fanoušků jsem se lehce pousmíval, ale po dohrání jim musím dát za pravdu. Fallout 3 se příliš nepovedl. Určitě se dá hrát i dohrát a celkem se bavit, ale prvním dvěma dílům nesahá ani po kotníky. Ty totiž těží ze skvěle napsaného příběhu, postav a questů, které tvoří živoucí a podmanivý herní svět. Fallout 1 a 2 tak fungue i dnes, kdežto trojka po zestárnutí grafiky nebude mít co nabídnout.
+19 +21 −2