Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

  • PC 80
Spearhead je příjemný nášup. Pokud máte rádi vše, co fugnovalo v MOH: AA, budete spokojeni. Mise různorodé (výsadek v Holandsku, boje v noci, ve dne, v létě i v zimě, bitva v Ardenách, ale něco mě u ní chybí, čekal jsem ji velkolepější a ne jen přesun z krytu do krytu), engine stejný, je to kratší datadisk, ale i tak na pár hodin slušná zábava. Navíc, když k tomu připočtete druhý datadisk Breakthroug, můžete se těšit na chutnou porci. Kromě nových misí tu najdete ještě nově přidané postavy vojáků a tím pádem i uniformy, nově tu jsou i sověti a britové s baretama. Multiplayer nabízí pár nových módů a je stále aktivní. Nejlepší je countdown, kdy je hra rozdělana na dva tými a na mapě se nachází jedno kapesní rádio. Váš tým ho musí získat a udržet co nejdéle u sebe, např. je nastaven limit 10 minut. No a samozřejmě když máte rádio, musíte krýt vojáka, který jej vlastní před náporem nepřítele, v opačném případě zase útočíte, abyste získali rádio ze spárů soupeře. Dobrá pařba :) Funkci datadisku splňuje Spearhead velice dobře.

Pro: rozmanité mise, starý dobrý engine a grafika, stále aktivní multiplayer a nové módy

+15

Medal of Honor: Pacific Assault

  • PC 80
Medal of Honor: AA sice nepokořil, ale perfektní válečná atmosféra se mu upřít nedá. Útok na Pearl Harbor, pocit bezmoci při útoku desítek japončíků křičících "banzai". Mise ve dne, v noci, na moři, ve vzduchu (jedna z mála koridorovek, nebo snad jediná, kde pilotujete letadlo) a převážná část samozřejmě na souši, ať už na pláži, v hustém nepravidelném stromořadí nebo v táborech Japončíků. Hru jsem si užil a několikrát se k ní vrátil. Na svou dobu celkem pěkná grafika i když místy trochu přesvícená, perfektní zvuky zbraní. Má to šťávu a grády, je to velkolepé a i přesto, že možná sem tam vlítne nějaký neduh a prostředí není tolik atraktivní jako boje v Evropě nebo východě. Jak je na tom multiplayer, nemohu říct, zatím jsem ještě nezkoušel, běhání v křoví mě zas tolik neláká. Ale singláč jsem si fakt užil a teď ho hraju znova. Člověk se do té pacifické atmosféry parádně dostane, což se o některých "konkurentech" říci nedá. Po AA druhý nejlepší díl na PC. Některá nízká hodnocení nebo zklamání z COD 2 nechápu :)

Pro: velkolepost, v rámci možností různorodost, soundtrack, zvuky, pacifická atmosféra

Proti: boje v "pralese" asi nikdy nebudou atraktivnější, než boje v Evropě či východě, místy přesvětlená grafika

+20

Medal of Honor: Allied Assault

  • PC 100
Jen málo her mám v PC téměř pořád nainstalované a vracím se k ním. Tahle mi vydržela 10 let, resp. stále drží. Občas si znovu projedu single-player, ale hlavně si občas zahraji naprosto skvělý multiplayer, který je i dnes stále aktivní. Call of duty 1, 2, 4 a 5 jsou také parádní koridorovky, ale ti, kteří poznají hlouběji Allied Assault, je pro ně absolutní vítěz on. Jen pár her se stane vašimi dlouholetými společníky, ať už Medal nebo třeba Mafia.

Jo a jestli stále hrajete mulťák, koukněte do komentářů.

Pro: atmosféra, použitý engine a grafika, soundtrack, stále aktivní multiplayer, který nabízí spoustu kreativity

+15 +16 −1

Code of Honor 3: Desperate Measures

  • PC 15
Chtěl jsem si zahrát budgetovku, svižnou koridorovou akci na pár večerů. Některé hry od City Interactive jsem dohrál, a nemůžu říct, že by nesplnily svůj účel, u některých jsem si dal na pár chvil oddychový čas. Tahle hra je ale natolik nudná, že jsem to vzdal. Na obrázcích se to pět tváří dobře, engine stejný, je to celé jak přes kopírák, jen změněny textury zjednoudušeně řečeno. Ale tady je ten level design tak nezajímavý a odfláklý, atmosféra nulová, že si člověk neužije jakýkoli posun vpřed a pořád ho čeká rutinní šeď. Tohle není příjemně strávený čas a nemůžu si vzpomenout na jediné světlé místo. Po několika misích jsem to vzdal.

Pro: pěkný obal

Proti: odfláknutý level design, nezajímavé, bez atmosféry, až moc budgetové, nuda

+8

Amnesia: The Dark Descent

  • PC 90
Aj em a Daniel! :D Výjimečná hra. S jedinečnou atmosférou a neustálého pocitu strachu. Ještě aby ne, když sami chodíte po temném hradě, jen s lampičkou, která každou chvíli může zhasnout a místy slyšíte děsivé zvuky "něčeho" - a teď nevíte, jestli to na vás za rohem čeká nebo ne, více než na počet nepřátel se tu hraje na pocit strachu ze zvuků. Nemusíte se obávat zapeklitých hádanek, sice někdy musíte logicky zapřemýšlet a číst si dopisy, které po cestě nalézáte, ale jelikož je hra v češtině, hraje se to celkem plynule. Naprosto skvělé je zainteresování fyziky, kdy dveře neotevíráte stiskem "e", ale vezmete za kliku myší a můžete pomaloučku dveře otevří a zavřít. Sice tu není multiplayer, lze však improvizovat. Stačí teamspeak a začít společně s kámošem/kou a procházet hru ve stejném tempu. Jediné, co mi trochu vadilo, byly závěrečné lokace. Není to nic závažného, jen jsem měl radši, když jsem se prodíral chodbami hradu a velké místnosti už mě tolik nebavily. Ale to bylo až ke konci a chápu tento záměr, který je u většiny her.

Pro: strašidelná atmosféra umocněná možnostmi zainteresované fyziky, zajímavé hádanky, české titulky

Proti: nemožnosti skutečné kooperace, některé lokace při závěru

+12

You Are Empty

  • PC 80
Hraju se zpožděním, pamatuju si, když hra vyšla a chtěl jsem ji vyzkoušet, ale teprve teď jsem s k ní dostal a možná tím líp, užil jsem si to. Pokud máte totiž rádi starší hry, které běží plynule, na pořád příjemně koukatelném starším enginu, je tohle ta správná volba. Střílečka na tři večery (není krátká, naopak, tak akorát), přímá plynulá cesta, bez nějakého většího přemýšlení, se sbírání lékárniček, nábojů, kosení nepřátel. Prostě stará dobrá klasika, která mě ale dostala svou atmosférou. Ten vytvořený svět spojený s realitou a podivnými stvůrami, plný osamocení (pokud nepočítáme nepřátele a cca tři kladné postavy, s kterými hodíte řeč - je to pak něco úžasného, potkat někoho normálního), sovětské městské architektury... nepřátel je spousta a jsou opravdu originální a strach nahánějí především okamžiky, kdy slyšíte jejich zvuky a najednou se na vás vrhnou. Prostě tohle je hra, kterou si zahrajete hodinku, dáte si pauzu a pak zase pokračujete a vyloženě se na to těšíte, nečekají vás hordy dialogů nebo textu, toho je tu opravdu málo a jen si úžíváte cestu dál a ten svět. Na některých PC hra může mít problémy s grafickou kartou, nešla mi přehrávat videa (jak dopadl konec? :D), při sebrání lékarničky nebo ráně od nepřítele obrazovka na chvíli problikne do jedné barvy, sice by to bylo lepší bez tohoto technického problému, ale úplně v pohodě jsem to dohrál. Navíc vzkazy, které po cestě sbíráte jsou v češtině, takže víte, kam jít, co najít, a dokonce je tu i povedený český dabing. Sice tři monology, ale i tak to potěší a přidá na skvělé atmosféře. Navíc cena úplně skvělá.

Pro: příjemný engine, zajímavé prostředí, skvělá atmosféra, originální nepřátelé, česká lokalizace a nízká cena

Proti: technické problémy, bez multiplayeru

+10