Code of Honor 3: Desperate Measures

28.08.2009 PC
City Interactive
Třetí hra ze série Code of Honor vás zavede opět do Francie. Děj hry je zasazen do světa, kde právě probíhá celosvětová ekonomická krize, spousta lidí nemá práci a začínají se bouřit. Ve Francii se pomalu dostává k moci radikální teroristická skupina. Na vás je tedy vzestup této organizace zastavit a nastolit opět pořádek v operaci nazvané Desperate Measures.

Opět jde o klasickou akci z pohledu vlastních očí a vaším cílem bude opět vše, co se pohybuje. Code of Honor 3 obsahuje několik vychytávek, jako je třeba noční vidění či možnost upravit si vlastní zbraně. Nově tvůrci do série přidali možnost střílet naslepo či průstřelnost některých materiálů. Hra běží opět na enginu z akční hry F.E.A.R..

Chtěl jsem si zahrát budgetovku, svižnou koridorovou akci na pár večerů. Některé hry od City Interactive jsem dohrál, a nemůžu říct, že by nesplnily svůj účel, u některých jsem si dal na pár chvil oddychový čas. Tahle hra je ale natolik nudná, že jsem to vzdal. Na obrázcích se to pět tváří dobře, engine stejný, je to celé jak přes kopírák, jen změněny textury zjednoudušeně řečeno. Ale tady je ten level design tak nezajímavý a odfláklý, atmosféra nulová, že si člověk neužije jakýkoli posun vpřed a pořád ho čeká rutinní šeď. Tohle není příjemně strávený čas a nemůžu si vzpomenout na jediné světlé místo. Po několika misích jsem to vzdal.

Pro: pěkný obal

Proti: odfláknutý level design, nezajímavé, bez atmosféry, až moc budgetové, nuda

Konečně jsem se dostal k závěrečné hře této herní trilogie - Code Of Honor 3: Desperate Measures. Po mizerném začátku, který se odehrává v letadle, byl děj přesunut do nekonečného komplexu budov a kanceláří, kde se snažíte zlikvlidovat vše, co se pohne. A to sám i s ostatními spolubojovníky. Docela herní nuda. Druhá polovina hry se odehrává v jakémsi podzemním komplexu a tady už byla herní atmosféra o mnoho zajímavější. Opravdu se mi tato část líbila. Škoda jen, že v tomto duchu nebyla větší část hry. Zbraňový arzenál opět příliš neoslní, ale zas tak na škodu to není, vždyť se dají likvidovat protivníci tím, co je právě po ruce. Celkově bych hru hodnotil o něco lépe než díl druhý, avšak o něco hůře, než díl první.

Svým způsobem mám budgetovky rád. Nečekám od nich nic převratného, ale určitým způsobem zaplňují touhu si zastřílet a rychle si splnit nějaký ten herní rest. Tedy pokud se najde někdo takový, kdo by si hry tohoto typu zařadil mezi Chci si zahrát. Já mezi tuto sortu lidí patřím a dobrý pocit z odvedené práce mám, i když bych nikomu tuto herní trilogii příliš nedoporučovat, snad jen nadšencům City Interactive. Na druhou stranu, zas tak špatné to nebylo, jsou mnohem větší herní průsery.

Pro: Atmosféra závěrečné části hry

Proti: Nuda a stereotyp