Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dominik Tomáš • 29 let • ČR - kraj Moravskoslezský

Komentáře

Binary Domain

  • PC 90
Hra je z dalekého východu konkrétně z Japonska. Původně vyšla na konzole na konci února, ale k nám na PC dorazila až na konci dubna.

BD jsem zprvu neočekával s velkým nadšením ale až byla oznámena na PC. Můj zájem o hru stoupl. Tak japonská hra tohoto typu kor na PC vychází málokdy. Podle mého laického názoru mají podobné hry vycházet častěji. Příklad za všechny. Hra Vanquish je chaotická, šílená bláznivá. Kolik her jako Vanquish vám da moznost střílet roboty a podobné směsice nepřátel. Samotné prostředí tvoří vesmírná stanice. Nepamatuju hru, která má dějiště na orbitu naší planety. Ale to jsem moc odbočil od mé dnešní hry.

Jak už všichni víte hra se odehrava v roce 2080 v Tokiu. Než o příběhu budu psát o pocitech z hraní samotného. BD začíná z ničeho nic vylezením dvou vojáku z vody na břeh. Moje tehdejší dojmy byly dosti chmurné. Okolí kolem postavy mazle do toho kolega chtěl abych mu dal nějaký hlasový příkaz. A tak to byly moje první hry dojmy ze hry.
Nyní napíšu něco o ovládání hry. Tedy v menu jsem musel začít hrdinně bojovat s ovládáním hry. Ovládání samotné není v jádru spatně, ale potřebovalo by doladit. Takže například. Pauza se nedává klasickým ESC nýbrž Enter. Zpět je na F. A potvrzuje se mezerníkem. A vsak se na to dá zvyknout. Na konci hry vám ani nepřijde, že ovládání je jaksi spatně.

Ted je čas na prezentaci titulu. Engine criware určitě odvádí svou prací dobře. Tím mam namysli střelba do robotu. Odpadávají z nich pancéřovaní, plechy až dojde na kostru. Na chvíli vypadá bojiště jako vystřižené s posledního terminátora anebo filmu Já, robot. I když musím uznat, že voda mi připadala jako hnusná kaluž vody.

Pro: Grafika

Proti: Ovládaní

+5 +11 −6

Battlefield 3

  • PC 85
Battlefield jsem poznal až u dvojky a dost mne uchvátil jeho multiplayer byl prostě úžasný. Ty velké mapy a těch hráčů a nelítostné bitvy. A proto jsem na Battlefield 3 tolik tesil. Dnes se ale budeme věnovat singleplayeru.

Singleplayer lze dohrát za nějakých 7-9 hodin na střední obtížnost. Single není moc ultra těžký, ale některé úseky dají zabrat. Prostředí je různorodé od Teheránu až po iránský les. Bohužel většina hry se odehrává v městské zástavbě. Mise v F/A-18 Hornet je graficky úchvatná.

A připadala dostatečné dlouhá nebyla těžká ale na orientaci v prostoru hardcore (hlavně když dělal ty zákruty a výkruty). Mise v tanku byla ale skvěla. Ty textury solné pouště byly tak ostré, že neslo poznat, jestli jsou skutečně nebo ne.

Ovládaní tanku je jednouché stačí jenom wasd a myš. Mise mela výborné tempo. Další skvěla mise byla ta v Paříži. Škoda ze hra nutila zabíjet ty policisty jinak by mne zabily. To zemětřesení ve druhé misi mi přišlo slabé ,asi proto že jsem viděl ten trailer.

Ale mise po zemětřesení mněla hustou a tísňovou atmosféru. Všude tma, všechno zničené a všichni naší mrtví. Začátek deváté mela podobnou atmosféru. Ta spolupráce s partnerem byla tak atmosférická a ten silný déšť do toho.


Grafika ta je jedním slovem úžasná! Sluneční paprsky jsou. Ne a jako v jiných hrách kde nejsou kromě Crysis 2.Nasviceni je taky pěkné vyvedené. Textury jsou ostré a nikdy dlouho nenahrávají a ne jako například v Rage.Kde to dělalo porad. Kouř je taktéž krásny. Demolice v singlu je bohužel dost omezena.

Animace postav a hráče jsou, proste perfektní. Vidíte svoje vlastní nohy a nepřipadáte si jako zbraň ve vzduchu. I obličeje postav jsou jako živé ale ne pokaždé.
Vojáci se perfektně kryjí za zeď nebo nějakou překážkou, i kleci a leží.

Zvuk prostředí je perfektní. Kazda zbraň má jiny zvuk. Pistole zní jako pistole a třeba kulomet zni také jako kulomet. Každé vozidlo má svůj zvuk. Zvuky bojiště jsou správné burácivé a intenzivní. Soundtrack se mi líbil. Hudba sedí k tématu hry.

Pro: Zvuk,Animace,Grafika.

Proti: Krátký singleplayer ,Omezena demolice.

+14 +16 −2

Dead Space 2

  • PC 85
Dead space 2 jsem už dohrál v únoru na PS3 a pak hned podruhé na PC.Čim bych začal ? Příbehem.Příbeh mi připadá oproti DS1 lepší a kosatejsi.A je to hlavně tím že Isaac mluví tak je vžitý s ním lepší než v DS1 .

Kde byl zařezaný jak parez.Pravda že scénář je dost béčkoví a předvídatelní ale já si ho presto uzil.Hlavne ke konci hry příběh začíná nabírat na obrátky a vyvrcholil ve téměř smutny konec aby se v zapeti stočil na dobry konec. Samotný hraní je téměř stejné jako v jedničce.

Jenom se objevili nove zbraně jako třeba laserový kanon nebo odstrelovaci puska.Prostredi vesmírného města je různorodější než ishimura.Jenom poslední tretina hry by nemusela byt tak zběsilá a nervní. Takže kolik bych dal ? 85%.

Pro: Grafika,Zbrane,Sprawl.

Proti: Poslední tretina hry.

+6 +10 −4

The First Templar

  • PC 90
Takže jak bych začal? Ještě před vydáním jsem myslel, že to bude kombinace Enclave a Knights of the Temple 2. A překvapivě se ta hra spíš podobá tomu Kotn 2.Začatek hry mi připadal tak nějak divný hlavně grafický ale po chvílí asi tak po prvním levelu mi grafika hry začala velice líbit. Teďka nastíníme příběh. Hra se odehrává kolem roku 1292 a hlavním hrdinou je Celian který hledá svatý grál.

Ze začátku ho doprovází Roland a postupem a hry se k němu přidá Marie, která s námi zůstane do konce. Tu vedlejší postavu jde plně ovládat. Hra má jednoduchý systém zkušenosti, stačí splnit úkol nebo někoho zabít a body se zapíšou do jakési ho zkušenostního stromu. Kazdy level má různorodé prostředí většinou i grafiku. Hratelnost je zábavná. Ve hře se chvíli plížíte, bojujete, střílíte z trebuchetu a tak různě.

Hra má boční úkoly, za které dostanete většinou kus brněni nebo zbraně ale není zapotřebí tyto úkoly plnit, protože ty zbraně a zbroje nemají vliv na hratelnost. Hru jsem osobně dohrál na normální obtížnost za 14 hodin a 7 minut. Ke hře mám dvě výtky a to že není moc dobře optimalizována a že když hrdina vytahuje meč a štít tak ta animace nejde vidět ale má hned to v ruce a to stejně děla když to zatahuje. Hra se mi jinak velice líbila, a proto ji doporučuju ke koupi.

Pro: Dlouho hrací doba,Grafika a různorodost levelu .

Proti: Optimilizace a Animace.

+9 +12 −3