Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
34 let • Krnov (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentáře

Lords of Football

  • PC 90
Představte si mix The Sims a Football Manageru a vyjde vám z toho tahle pecka.

Call of Duty: Ghosts

  • PC 50
Tak nevím po dohrání COD: Ghost si říkám, jestli tohle myslí v Infinity vážně, tak nevím. Příběh byl ucházející (aspoň myslím, nějak jsem nepodchytil vo co přesně jde ) - takovej klasickej CéÓDéčkovej (světová válka a vy jediný to můžete vyhrát). Délka hry byla standardní na dnešní FPS akce. Otázkou, ale je, proč se vlastně v té sérii, neustále opakuje to samé dokolečka? Jízda tankem - kolikrát to tu bylo ? Bullet time - nuda. Mise pod vodou a ve vesmíru, poprvé mě to bavilo, pak už to byla nuda. Navíc hra nás táhne stále jedním směrem a to rovně, ani doprava, ani doleva, není tu nic co by člověka donutilo vlastně sledovat obrazovku. Ale to už je u Dutých povinnost :D - jen střílet a nad ničím nepřemýšlet, tedy pardon párkrát zmáčknou třeba F nebo což je tedy častěji R. Jediné co se mi líbilo byl čtyřnohý parťák do akce Riley. Toho psiska mi až bylo líto když to v jedné akci koupil, ale naštěstí se nad ním smilovali a nechali ho žít.

No a ten konec, byl tak nečekaný až jsem málem vstal ze židle a řekl jsem si: "Seru na to!". To mi jako chtějí autoři "scénáře" a vývojáři naznačit, že hra by se mohla dočkat pokračování ???? Pane bože, jen to né !!!

Jde prostě vidět, že multoš je hlavním tahákem hry, ale nechápu, že si to ještě někdo kupuje, vždyť je to pořád ta stejná předražená hra s kupou placených DLC a nic se nemění - každý rok vychází nový a nový díl.

Co se týče té převratné grafiky a fyziky co autoři slibovali, tak tím asi bylo myšleno, že se cpt. Price převrací v hrobě ??? Mě se engine nezdál nijak nový oproti MW3. V porovnání s kolegou od DICE jsou Actvision, dle mého názoru hodně pozadu a tím nechci nijak vyzdvihovat počin jež distribuuje EA. Asi by bylo dobré kdyby obě společnosti, tak nějak přestaly chrlit jeden tovar za druhým a počítali s tím, že na multoš natáhnou děti a tím pádem i peněženky rodičů oněch ratolestí a na chvilku se zamyslely. Zkrátka prostě podívali se na příběh, né jako na něco co překáží, ale na něco co hráčovi nabídne zážitek, ještě před tím, než spustí onu hru pro více hráčů. Příběhy obou kolosů herního průmyslu stály v letošních pokračováních za starou belu, ale z Ducha si nepamatuji, téměř nic a to píši tenhle post, hned po jeho dohrání. Za mě ne, nedoporučuji ke koupi a pokud má někdo iluze o COD a očekává třeba návrat k Modern Warfare (podotýkám k jedničce), tak ať se od dítka Bobbyho Koticka drží setsakramentsky dál.

Pro: hafík

Proti: klišé příběh, grafika, vlastně 90% singlu

+21

Eurofighter Typhoon

  • PC 20
Ani nevím, jak se tahle hra ke mě dostala (tuším, že jsem ji vyměnil za nějaký Wrestling ;) ), ale už v době kdy byla novinkou ničím nevynikala. A vůbec mě nebavila. Grafika taky nic moc...
-9

The Walking Dead - Episode 1: A New Day

  • PC 85
Na tuhle hru jsem narazil náhodou. Doporučoval mi ji kámoš a jelikož jsem dřív čuměl na seriál, respektive viděl jsem úvodní díl, tak jsem si řekl, že to otestuju. Hru jsem nainstaloval a zíral jsem. Grafické zpracování je dobré (připomíná mi Borderlands), občas teda postavy vypadají jak samotní zombie, ale to nevadí. Atmosféra hry je skvělá a na akčnosti ji taky dodává to, že rozhodování při "kritických" situacích je na čas a některé jsou fakt rychlé. Příběh je taky skvělý a ovlivňují ho vaše rozhodnutí. Ovšem jak rychlé je některé rozhodování, tak rychle se i dostanete na konec hry. Hra vás, tak vtáhne, že si vlastně za ty 2 hoďky říkáte, jak to že hra končí, když jsem to teď zapnul. Je mi jasné, že autoři mají nachystané další epizody, ale takhle z lidí tahat peníze je fakt špatné. Ale na druhou stranu, už se nemůžu dočkat, až vyjde čeština na drouhou epizodu, abych si ji mohl užít pořádně.

Pro: grafické zpracování, rozhodování a jejich vliv na příběh, postavy a hudba

Proti: herní doba, je to tak krátké, že i díl seriálu se mi zdá delší :), o ničem dalším nevím

+14

Half-Life 2

  • PC 100
Dle mého nejlepší hra všech dob. Vždy když Valve udělá hru, je z ní kult a u série Half-Life to platí dvojnásob. Gordon Freeman ve svém obleku a se svým páčidlem pobíjí vše možné jen proto, že mu zase někdo pokazil den :D. Neznám nikoho kdo by byť neslyšel o HL.

Když jsem hru poprvé spustil byl jsem unešen. Grafika byla na svou dobu snad nejlepší a Source engine je vlastně ukázkou toho jak udělat engine, který bude fungovat na všem, lehce se se s ním pracuje a i pomalu 10 let po jeho vydání hry na něm stále vypadají skvěle. Co se týče hry samotné, tak ta má snad jen pár chybiček. Jedinou, která mě vadí jsou buggy - není jich moc, ale o to víc zamrzí, když jdete při misi kordonem a najednou se UI zastaví a nepustí vás dál. A další pro mě menší vadou na kráse je to že nevidím Gordnovi moc do obličeje, nevadilo by mi se na něho alespoň párkrát juknout.

Kladů téhle hry je tolik, že jich vypíšu jen pár. První je grafika a prostředí - ty jsou skvěle zpracovány a propracovány. Ozvučení a hudba je taky ve skvělém zpracování. UI se sice občas chová jak smyslů zbavená, ale jinak je též v poho. Dalším plusem je herní doba, Half-life 2 není krátký, ale není ani přehnaně dlouhý na to aby vás hra odradila, protože už vás prostě omrzí. Další věcí co se mi na hře libí jsou logické hádanky, jsou tam skvěle zpracované a nikdy neotravují.

Super arsenál zbraní taky není k zahození a v HL2 jich je tolik, že si každý maniak přijde na své, přes kuš, raketomet, revolver až k mé nejoblíbenější zbrani Gravity gunu - z touhle zbraní jsem pozabíjel tolik sráčů. A v neposlední řadě je tu zbraň, která symbolizuje Gordna a to červené páčidlo, bez kterého se prostě neobejdete a rádi budete kosit nepřátele údery mocného páčidla.

No a dalším, ale super obřím plus je Alyx Vance - já tu holku prostě miluju :D.

Shrnuto a podtrženo Half-life 2 nic nechybí a nemá se mu co vytknout. Já osobně hru znám snad nazpaměť a projel jsem ji tolikrát, že už by mi nestačily prsty na obou rukách i nohách . A stále když ji zapnu mě hra baví (jako jedna z mála) a chci ji znovu projet. Kdo hru nehrál, radím mu, aby si ji alespoň zahrál.

Pro: engine, zbraně, logické hádanky, herní doba, zpracování lokací, Alyx Vance

Proti: žádný mínus není

+24 +27 −3

Stargate Adventure

  • PC 80
Jelikož se jedná o jednu z mála her z universa StarGate (vlastně jsou jen dvě :D), tak ji budu hodnotit velmi kladně. Jsem velkým fanouškem tohoto seriálu a jsem za každou hru, i kdyby byla špatná. Tahle hra ale špatná není je to klasická adventurka ve které nechybí hádanky, rozhovory, ale tahle má navíc i hlášky Jacka O´neilla :). Navíc je to hra zadarmo a i když se dá celkem rychle dohrát, člověka potěší u srdce, že si může zahrát něco na co dlouho čekal.

Pro: Je to Stargate, hra zdarma, je čeština, celkem těžké hádanky, zpracování

Proti: herní doba by mohla být delší

+19

Battlefield 3

  • PC 75
Hru jsem si koupil kvůli multiplayeru a mé hodnocení 75% je vztahováno spíš na SP část, takže kdo hraje multoš a baví ho ať si přidá 10%-15%, ale SP není až tak úchvatný. Samozřejmě je lepší jak poslední díly serie CoD, ale to není až, tak těžké když si člověk uvědomí jaká je CoD slátanina (hlavně BO a MW3).

Pro: Multiplayer, grafika, zvuky

Proti: kratší kampaň, větší HW nároky

+1 +7 −6