Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Chalupka • 24 let • student - ČZU: Fakulta životního prostředí • Bor (ČR - kraj Karlovarský)

Komentář

Přejít na komentáře

Codename: Gordon

  • PC 70
Herní výzva 8
Tuhle hru jsem hrál již před několika lety, když jsem byl ještě mladší, asi okolo 10-12 let. Tehdy jsem příliš o Half-Lifu netušil, ne že by jsem ho neznal, ale neviděl jsem z něj nic jiného než nějaké obrázky a hra mě příliš nezajímala.

Nyní jsem si ji zvolil do své herní výzvy, protože příliš freeware hry nehraji. Dříve jsem je hrával, protože jsem neznal rozdíly mezi freeware a klasickými placenými hrami. A musím říct, že hra mě bavila, i po té dlouhé době, co jsem ji nehrál.

Na hře mě prostě a jednoduše zaujalo její 2D zpracování, které bylo naprosto kouzelné. Líbily se mi lokace daných prostředí. Nejvíce mě překvapila jízda buginou, to jsem opravdu nečekal.

Ve hře jsem se setkal se známými postavami jako např. Alyx Vance, Barney atd. S nimi vedete vtipné rozhovory. Teď si asi klepete na čelo a říkáte si, vždyť Gordon Freeman nemluví. A máte pravdu, protože používáte pouze znaky, jako je vykřičník, otazník nebo smajlík.

Jelikož je hra docela krátká, tak se nedá uložit, a proto jsem ji musel projít najednou. To by nebyl problém, kdyby se mi hra ke konci posledního levelu nesekla, a já ji nemusel začínat znovu. I přesto jsem si hru prošel podruhé a nebylo to vůbec špatné.

Poté co jsem dohrál hlavní hru, otevřel se mi ještě bonusový level, ve kterém se nachází socha Gordona Freemena a vy ji musíte po určitou dobu chránit.

Pro: Jednoduché ovládání, pozadí, vtipné dialogy, páčidlo

Proti: Bugy, chabá umělá inteligence

+10