Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Vladimír Hochmann • 56 let • projektant • Ostrava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Momentálně rozehráno


Profil

Někdy v minulém století, což je už hodně dávno, jsem si koupil svůj první počítač.
Byl to 8-bitový SINCLAIR ZX SPECTRUM.

Protože v této rudé době neexistovaly žádné prodejny s počítačovými hrami, tak se kopírovalo co se dalo a taky se hrálo co se dalo.
Zde už jsem přičichl k leteckým simulátorů a hlavně k simu heli Apache - Tomahawk.

Po éře Tomahavku se objevila éra DID.

Zde na svém plnohodnotné PC s procesorem Pentium II jsem si mohl zahrát simulátory jako EF2000, F22 - ADF a jeho nástupce TAW. V té době 90. let minulého století samozřejmě všechno offline, proti AI, o internetu jsme si mohli zdát. Jediný multiplayer byl Duke Nukem 3D, na firemní LAN síti, což byl opravdu nářez. Krásná doba a musím zamáčknout slzu v oku.

Každé období jednou končí, tak i skončil doba DID, jako skončilo i studio DID (věčná škoda). Bylo potřeba posunout se dál, a spuštění letounu ze studeného stavu jen klávesou "E" už nebylo to pravé ořechové.

A pak se objevil Falcon4.0, ale už upravený komunitou SuperPacky tak, že bylo možné nastartovat letoun dle checklistu. Od té doby prošel Falcon mnoha změnami až do dnešní poslední verze Falcon4.0 BMS 4.33.

K zdokonalení navigace, ostatních leteckých postupů jsem s civilním simulátorem FSX brouzdal po virtuální síti IVAO.