Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

X-Plane 11

30.03.2017
90
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

X-Plane 11 je jedenáctá verze leteckého simulátoru X-Plane od společnosti Laminar Research, jejíž první díl vyšel v roce 1993. Verze pro stolní počítače je dostupná pro operační systémy Mac OS X, Windows a Linux, mobilní verze pro Android a iOS. X-Plane 11 obsahuje několik komerčních, vojenských a dalších letadel spolu se základní globální scenérií, která zahrnuje většinu povrchu Země. Součástí X-Plane je i další software, určený k úpravě letadel a scenérií. Standardní instalace X-Plane je X-Plane 11 Global, vhodná téměř pro všechny domácí uživatele.

Jako u každého nového vydání X-Plane, i X-Plane 11 je nejobsáhlejší letecký simulátor pro osobní počítače na světě, s nejrealističtějším modelem letu. Jak sami tvůrci uvádějí, X-Plane není jen hra, ale technický nástroj, který lze použít s neuvěřitelnou přesností k předvídání letových vlastností letadel s pevným i rotačním křídlem. Předpovídá výkon a vlastnosti téměř u každého letadla a může tak i posloužit jako nástroj pro piloty, kteří si mohou rozšířit své dovednosti v simulátoru, pro inženýry k simulování, jak bude nové letadlo létat, nebo pro letecký průmysl, jak vyzkoušet letovou dynamiku letadel.

X-Plane má spoustu využití, počínaje domácím použitím až ke komerčnímu leteckému výcviku. Pro příklad, byl použit při vyšetřování havárie k vykreslení zorného pole pilotů v momentě před kolize za letu, nebo graficky byly prezentovány porotě a soudcům sily, které působí na letoun za letu. Různé společnosti používají X-Plane dle svých potřeb, například k vizualizaci letu Space Ship One z okraje atmosféry, k výcviku svých pilotů k nočnímu létání, také revizi letů či k pokročilému výcviku. NASA používala X-Plane k otestování opakovaných vstupů do atmosféry Marsu, a seznam by mohl pokračovat dále. X-Plane rovněž obdržel certifikát FAA pro použití k výcviku pilotů. Certifikace FFA vyžaduje, aby uživatel měl licenci X-Plane Professional a také odpovídající hardware (pilotní kabinu a stanoviště kontroly letu).


Poslední diskuzní příspěvek

Skoro se chce zvolat konečně!

X-Plane 11.50 Beta benchmarks with and without Vulkan!

11.50 beta is here. With it, you have the option to run the Vulkan API. Is it worth it? For some of you, it could be a game-changer.
Tested on a Z390 board running an i9-9900K at stock speeds and two sticks of DDR4-2666. The GPUs used were not overclocked.

Known Addon Issues
Needs update from developer to work with Vulkan/Metal:

Aircraft using DreamEngine Sound
Ground Traffic
Flight Factor A320
JAR A320
librain
SkyMaxx Pro
ToLiss A319 & A321
Traffic Global
xEnviro
xPilot
XPRealistic Pro
xSquawkBox
Incompatible with X-Plane 11.50:

xVision

Video z testu zde a zde. Jde vidět že Vulkán hodně pomůže starším CPU.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.