Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Bernkopf • 40 let • Ilava (SR - kraj Trenčiansky)

Komentáře

Warhammer: Shadow of the Horned Rat

  • PC 85
Jelikož jsem se dal nedávno na Warhammer a za těžce vydělané penízky si nakupuju armádu skavenů, tak jsem se rozhlídl po tom co ze světa Warhammeru existuje ve světě PC her. Dark omena jsem dohrál už před lety a rozhodně mě bavil, takže při objevení Shadow of horned rat jsem neváhal.

Hra je to opravdu stará, takže jsme se připravil, že grafika nebude oslnivá a taky že není. Horší je, že v okenku jež je vyhrazeno pro sledování bitev je dost malo vidět. Člověk si tedy musí zvyknout na spolupráci s okenkem mapy a defakto hru ovládat přes něj. SOHR má podle mého ještě o něco lepší atmosféru než DO a má ještě o chlup blíže ke své předloze. S ovládáním hry jsem nějakej čas zápasil a pak jsem zjistil, že nutností je vypnout Ai svých jednotek, jinak v určitých situacích reagují podle svého a věřte, že ne moc dobře. K temě obtížnosti bych řekl, že to není až tak zlé. Ale opakování misí se určitě člověk nevyhne. Momentálně jsem se prokousal zhruba do 1/3 hry a na kontě mám slušnou hromadu zlatáků a nemám jí za co utratit. Takže nějakej totální hardcore se zas nekoná.

Pro: svět warhammeru co má své nejen temné kouzlo

Proti: grafika není nej

+3

Ground Control II: Operation Exodus

  • PC 95
Vynikající strategie, která neupadá do stereotypu typu - natěž hromady, postav hromady a pošli to. Grafika hry byla prostě úchvatná a myslím, že i dnes by patřila mezi velmi dobré. Navíc engine hry byl velmi dobře optimalizován a hra běžela i na slabším stroji bez problémů. Příběh hry patří taky rozhodně mezi dobré. AI vašeho počítačového protivníka, taky rozhodně sbírá +. AI velmi rychle reagovalo, na to čím ho zkoušíte přemoci a občas vás nemile překvapilo z jakéže strany po vás jde.

Na hře jsem našel asi jen jediný zápor a to je chybějící třetí hratelná strana. Doslova jsem čekal poslední třetí byť třeba minikampaň za terrance a otevření této strany pro multiplayer, ale nedočkal jsem se.

Pro: Grafika, hratelnost, příběh atd atd.

Proti: Jen dvě hratelné strany

+4

Ground Control

  • PC 80
Zajímavá strategie, která klade důraz hlavně na taktiku. Ve své době určitě disponovala velmi dobrou grafikou. Ale co mě na hře odradilo od toho jí dohrát, je prostě tupost vašich jednotek. Pokaď například jednotka opětuje palbu, tak prostě palí a vůbec jí nějak nezajímá, jestli je v cestě kopec, zed, budova či vaše vlastní jednotky. Navíc s postupem ve hře máte pod velením stále více a více jednotek, a když je všechny musíte doslova vodit za ručičku, tak se hra pro mě stala trochu moc sado maso. Možná se časem k této hře vrátím zatnu zuby a dohraju jí, ale zatím pro mě, přes počáteční dost velké nadšení, byla nakonec zklamání.

Pro: hodně věcí

Proti: boj s vlastními jednotkami

+1

Original War

  • PC 95
Hra, které naplňuje svůj název. Velmi dobrý příběh, atmosféra, originalita v pojetí boje, kdy život každého človíčka má nevyčíslitelnou cenu. Realtime strategie okořeněná rpg prvky a hromadou dobrých nápadů s roztomilou grafikou. Škoda, že hra nějak zapadla a není až tak známá, jak by si určitě zasloužila.

Pro: vše

Proti: nemůžu si vzpomenout na nic

+1 +4 −3

Operation Flashpoint: Cold War Crisis

  • PC 95
Vynikající herní počin. Hra, která je simulátorem válečného konfliktu nízké intenzity. Ve své době byla jako blesk z čistého nebe. A ač hra obsahovala dost bugů menších či větších, tak určitě je to klenot českého herního průmyslu. Kolem hry vnikla dost rozsáhla komunita, která stvořila mnoho addonů a modů, které OPF vlévali další krev do žil.

Pro: skoro vše

Proti: bugy

GODS: Lands of Infinity

  • PC 65
Průměrná až podprůměrná hra, kterou sráží na kolena Bčkovost, která kouká z každého kouta. Od menu, přes intro až po uši. Grafika, ale jako taková není zcela zlá, kdyby se více zapracovalo na designu ... Animace v boji jsou taky kostrbaté. Škoda, škoda, kdyby si vývojáři dali více práce, tak by to mohla bejt dobrá hra i.

Pro: pár světlých věcí by se našlo

Proti: Bečkovost úplně snad ve všem

+1 +3 −2

Brány Skeldalu

  • PC 65
Já nevím, ale na této hře mě nezaujalo nic. Grafika, když jí srovnám s Dungeon master apod, je prostě děsná. Příběh taky zrovna nijak nevtáhne. Možná zajímavé nějaké hadanky jinak prostě nic moc, spíše nic. No poli krokokovacích dungeonů je mnoho lepších voleb.

Pro: Nic moc

Proti: Moc

-13

Silent Hunter II

  • PC 80
Vůbec ne špatný simulátor vlka z atlantické vlčí smečky. Sice to rozhodně není hra pro každého. Ovládání je třeba celkem nastudovat. Mě hra ale celkem na dost chvil zabavila. Nadhernou přímo labutí písní je zkusit si misy s U-BOAT XXI, což byla bych řekl první opravdu skutečná moderní ponorka. Plout s touto kráskou je po typech VIII atd. naprostá lahoda.

Ze zaporů bych asi uvedl jeden, který mě nejvíc naštval. Po zničení/ potopení lodi se plavidlo ne a ne potopit, ale tak divně se převaluje po hladině, což je uděsné.