Silent Hunter II

07.11.2001

Silent Hunter II je pokračováním známé ponorkové simulace Silent Hunter.

Hru je možné hrát jako jednotlivé mise nebo zvolit kampaň. V kampani se stanete komandérem německé Kriegsmarine ponorky s mizivými zkušenostmi, který má celou svou kariéru před sebou. Stanete se legendou? Hra disponuje seznamem "The Top Commanders", ve kterém jsou na základě historických pramenů zaneseni všichni nejlepší velitelé v závislosti na potopené tonáži. Na výběr je 12 ponorek, se kterými budete brázdit Karibik a jižní Atlantik, kde se střetnete s USA. Dojde však i na severní Atlantik, Severní moře nebo Indický oceán, v němž změříte síly s Britskou armádou. Po každé misi hra vyhodnotí vaše úspěchy a když si povedete skutečně dobře, hra vás odmění medailí.

Samozřejmostí je nastavení realismu. Můžete tak přestat sledovat palivo a kyslík nebo zautomatizovat některé úkony. Fajnšmekři zase ocení možnost nastavit si skutečně hardcore podmínky. Série pokračuje titulem Silent Hunter III.

Vůbec ne špatný simulátor vlka z atlantické vlčí smečky. Sice to rozhodně není hra pro každého. Ovládání je třeba celkem nastudovat. Mě hra ale celkem na dost chvil zabavila. Nadhernou přímo labutí písní je zkusit si misy s U-BOAT XXI, což byla bych řekl první opravdu skutečná moderní ponorka. Plout s touto kráskou je po typech VIII atd. naprostá lahoda.

Ze zaporů bych asi uvedl jeden, který mě nejvíc naštval. Po zničení/ potopení lodi se plavidlo ne a ne potopit, ale tak divně se převaluje po hladině, což je uděsné.