Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ground Control

01.06.2000
67
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Netradiční RTS Ground Control se odehrává v daleké budoucnosti, konkrétně v roce 2419. Války, jak se očekávalo (a očekává i ve skutečnosti), neskončily. V tomto případě vedou konflikt gigantické společnosti Crayven Corporation a Order of the New Dawn. Ve dvou kampaních se můžete postavit na stranu jedné nebo druhé a díky promyšlené strategii bez těžby surovin a spravování základny dosáhnout vítězství, a to jak v single, tak i v multiplayeru. Grafika je kompletně ve 3D.

Krátce po vydání původní hry se na pulty obchodů dostal datadisk Ground Control: Dark Conspiracy a spolu s vydáním druhého dílu Ground Control II: Operation Exodus v roce 2004 byla hra uvolněná jako freeware.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Ground Control je povedená strategie, která si libuje v taktizování. Hra toho dosahuje výborným vyvážením jednotek a nutností mít v armádě od každého typu aspoň jeden kus (každá jednotka je dobrá na něco jiného). Tedy přesně to, co od strategie očekávám (a ne vždy dostanu). Počet ovládaných jednotek je tak akorát, boje působí akčně a zároveň přehledně. Najde se dost prostoru pro manévrování, formace i na používání bonusových zbraní.

Po technické stránce mi Ground Control také sednul. Navzdory mé antipatii ke třetímu rozměru ve strategiích, zde 3D funguje výborně. Oko mé modravé uspokojila pěkná grafika, která dělá i z pustin planety Krig 7-B místo hodné zvěčnění na pohlednici z dovolené. Zvuky a dabing zní dobře, jak se na RTS sluší.

Na hře mi naopak nevoní postupové mise, z nichž vane odér stereotypu (hlavně v druhé patnátce misí) a nevyvážené obtížnosti. Hra se nedá ukládat a některé mise skutečně potrápí. Obtížnost se dá naštěstí upravit před každou misí. Nenadchnul mě ani svět, ve kterém se příběh odehrává, na mě moc obyčejné a neoriginální scifi. Dále mi vadila nemožnost ovládat jednotky po kusech, dá se rozkazovat pouze celé skupině. A na závěr se ptám:

Proč nejde, jako jediná, zničit obyčejná hradba? Z tohohle materiálu by se měly stavět základní budovy!
+5
  • PC 80
Zajímavá strategie, která klade důraz hlavně na taktiku. Ve své době určitě disponovala velmi dobrou grafikou. Ale co mě na hře odradilo od toho jí dohrát, je prostě tupost vašich jednotek. Pokaď například jednotka opětuje palbu, tak prostě palí a vůbec jí nějak nezajímá, jestli je v cestě kopec, zed, budova či vaše vlastní jednotky. Navíc s postupem ve hře máte pod velením stále více a více jednotek, a když je všechny musíte doslova vodit za ručičku, tak se hra pro mě stala trochu moc sado maso. Možná se časem k této hře vrátím zatnu zuby a dohraju jí, ale zatím pro mě, přes počáteční dost velké nadšení, byla nakonec zklamání.

Pro: hodně věcí

Proti: boj s vlastními jednotkami

+1