Ground Control II: Operation Exodus

strategie > real-time strategie *
22.06.2004 PC
Velmi akční a přitom ne tak přímočará jako série Command & Conquer, taková je real-time strategie Ground Control II: Operation Exodus. Namísto klasického modelu - postav a zabezpeč základnu, braň se nepříteli, vybuduj masivní vojsko a pošli jej směrem nepřítel - se zde využívá varianta bez těžby surovin a hra se zcela zaměřuje na taktické vedení bitvy s omezeným množstvím jednotek, které mohou využívat terén ve svůj prospěch. V GC:OE najdeme i několik pro RTS poměrně neobvyklých záležitostí (např.: deformovatelná půda, zásahové body...)

Příběh této sci-fi RTS začíná 3 století po událostech z prvního dílu. Hrát můžete za 3 strany s velmi odlišným arzenálem jednotek a strategií - to všechno v 3D grafice a pochopitelně s možností multiplayeru.

Vynikající strategie, která neupadá do stereotypu typu - natěž hromady, postav hromady a pošli to. Grafika hry byla prostě úchvatná a myslím, že i dnes by patřila mezi velmi dobré. Navíc engine hry byl velmi dobře optimalizován a hra běžela i na slabším stroji bez problémů. Příběh hry patří taky rozhodně mezi dobré. AI vašeho počítačového protivníka, taky rozhodně sbírá +. AI velmi rychle reagovalo, na to čím ho zkoušíte přemoci a občas vás nemile překvapilo z jakéže strany po vás jde.

Na hře jsem našel asi jen jediný zápor a to je chybějící třetí hratelná strana. Doslova jsem čekal poslední třetí byť třeba minikampaň za terrance a otevření této strany pro multiplayer, ale nedočkal jsem se.

Pro: Grafika, hratelnost, příběh atd atd.

Proti: Jen dvě hratelné strany