Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Horác / 22 let / Kladno, to je to město.. (ČR - kraj Středočeský)

Komentáře

< >

Call of Duty: Advanced Warfare

  • PC 70
Nejsem příliš velký fanoušek posledních dílů Call of Duty, o CoD: Ghost jsem nezavadil ani očkem, ale zrovna tahle hra mi nedala a já si ji prostě koupit musel. Strašně mi totiž připomínala dobu, kdy jsme s kamaráda hráli Unreal Tournament, nebo Quake a vůbec všechny možný podobný střílečko-skákačky, kterých jsem v posledních pár letech neviděl příliš mnoho jestli vůbec nějaké. Multiplayer trailer vypadal naprosto krásně a tak jsem se rozhodl.

Ačkoliv jsem singleplayer nakousl jen zlehka a ještě se neprokousal do nějakého hezkého marmeládového středu - multiplayerem jsem se prokousal až na druhou stranu a nalezl ošklivou marmeládu, marmeládu plnou lagů, neustálým vyhazováním ze serverů a vším možným a přitom ze začátku se zdála být vpořádku. Zdali se to někdy opraví nevím, mám pocit že se na to všichni vykašlou a zas se tak nějak spolehnou na to, že s novým Call of Duty budou hráči ochutnávat tu samou marmeládu znovu, a Advanced Warfare se tak možná stane hratelným.
Vše ostatní mi zatím příjde perfektní ať zdobení vašeho charekteru, všelijaké výzvy, mapy tak nápaditost zbraní a vůbec budoucnosti jako takové. Škoda jen, že tak pěkný a hezky zpracovaný návod pokazí "zase" neschopnost nějak pořádně vymyslet hosting serverů na multiplayeru.

Pro: Grafika (alespoň oproti ostatním hrám z CoD série), nápaditost, doublejumping (fakt mi chyběl)

Proti: Zalagované servery

+15 +16 −1

The Wolf Among Us - Episode 5: Cry Wolf

  • PC 65
Napíši zde jen proč ode mě dostala poslední epizoda jinak velmi příjemné hry The Wolf Among Us menší hodnocení než ostatní. Když jsem se o této hře dozvěděl, spíš když jsem se ji rozhodl si zahrát, protože jsem se o ní dozvěděl už nějaký ten pátek zpátky, ale nikdy mě to příliš netáhlo si o této hře něco přečíst nebo se podívat na nějaký gameplay. Každopádně jsem byl trochu naštvaný, že jsem hře nevěnoval pozornost dříve a že jsem se do hry položil až když byly všechny epizody delší dobu venku. Ze začátku jsem měl ze hry úžasný pocit, vpodstatě jsem vůbec nevěděl do čeho jdu a jak již psal Garret - Svět, ve kterém hlavní hrdina žije pro mě byl překvapením, v dobrém slova smyslu. A dobrý pocit jsem z celé té hry měl až do konce, všechny dialogy byly svěží a nestereotypní a celková atmosféra byla ponurá a působila na mě tak, jak asi Fabletown působit měl. Co mě však trochu zkazilo celý pohled na hru byl konec. Těšil jsem se, jaký asi budu mít ve hře konec a doufal jsem v nějaký pěkný happy end a že se Bibgy se Sněhurkou budou mít rádi a že spolu budou mít vlčata a sněhurčata a... ehm (označuji za spoiler kvůli konci 1. epizody), ale takhle to nebylo. Všichni byli na konci takoví nijací a já si řikal, že jsem to asi někde podělal, že vlastně všechno končí dobře ale zároveň špatně a tak jsem se rozhodl podívat i jinde, a ať jsem koukal jak jsem koukal, všechny konce byly úplně stejné. Nikdy se nemohl nic výrazně změnit. Proč to? Proč takhle zkazit tak perfektní hru? Byli tvůrci snad líní pořádně hru dodělat? Bylo snad těžké vymyslet jak vytvořit konce, aby mohly být z jednotlivých dialogů, které po dobu celé hry vedet nějak srozumitelně utvořeny? Podle mě by se to určitě nějak dalo. Velké finále mě nechalo chladným a já čekal spoustu emocí a všeho možného. Je to opravdová škoda!
+3

League of Legends

  • PC 90
Úspěšná MOBA hra, podle známé neoficiální mapy ve Warcraftu 3 - asi věta, kterou začíná snad každý popis tohoto povedeného nezávislého dílka od dříve neznámého vydavatele Riot Games, kdo by je taky znal, když jejich prvním a hned tak úspěšným dílem se stala právě tato hra.

Tato je hra by měla jít příkladem všem free-to-play hrám, ve kterých jejich autoři vidí spíše jakýsi podnázev pay-to-win hry. Ve hře není nutné a vpodstatě ani možné, aby si nováček zakoupil nějaké "výhody" a neexistuje nic, co by si člověk, co nechce do hry vkládat peníze nemohl zakoupit oproti platícímu... vlastně ano, je, vzhled (známé pod názvem "skin") pro jednotlivé postavy. Můžete tedy místo bláznivého chemika ovládat surfaře a nebo místo malé mumie dárek. Je to ale nutné ke hraní?
Dříve či později (podle toho jak moc vás tato hra chytí) stejně dostanete chuť na to si nějaký ten hezký vzhled koupit a podle toho, jaká tato hra musí mít tržby mi stejně příjde trochu hloupé, že je to pořád všechno strašně drahé, to je jedna z mála věcí, kterou jsem nepochopil a stále ještě nechápu.

Tato hra je svým způsobem i velký chudák v tom, že jí spoustu lidí odsuzuje zcela bezdůvodně, ikdyž mám takový pocit, že tak polovina z těchto lidí nikdy hru nehrála. Snad všude vidím, jak hráči DoTy tuto hru nenávidí a všude vypisují, jak je to primitivní hra a jak by všichni měli hrát DoTu, samozřejmě se toto objevuje i v opačném případě (kdy hráč LoLka tvrdí, že DoTA je blbost a všichni by měli hrát LoLko) a takovéte diskuze jsou na internetu k vidění skoro všude. To pak odrazuje spíše ty inteligentní možné budoucí fanoušky a čím více se hra posouvá, tím více primitivů začíná tuto hru hrát. Nespočet agresorů, flamerů, ragerů a podobné havěti dnes obsazuje velkou část serverů a potkat opravdu milého člověka je v této hře dnes již skoro zázrak.

Pro: Hratelnost , OPRAVDOVÝ Free-to-play

Proti: Komunita

+12 +13 −1

LEGO The Lord of the Rings

  • PC 80
Již nějakou dobu se s bratrem čas od času sejdem a hrajem všelijaké hry, LEGO hry jsou při našich "herních seancích" prakticky potřebné, přecijenom couch co-op her už se moc nedělá a tyhle lego hry jsou takové odreagovačky. Tím se dostávám k jednomu z hlavních updatů narozdíl od předešlých LEGO her - Trochu se nám tu začíná rýsovat takové RPG s velkým množstvím nepovinných questů, mapy do kterých se vám zakresluje vše co lze v dané lokaci nalézt a podobné hříčky, kterých se dočkáte v klasických RPG hrách.
Já osobně toto vylepšení uznávám, ale trochu jsem se v tom ztrácel, asi 3/4 hodiny jsme pobíhali v Roklince a snažili se zjistit co máme dělat, protože mapa se mi zdá tak nějak nepřehledná a hlavně jsem nikdy úplně nepochopil ovládání těchto LEGO her. Pak další problém s questy - vůbec nevím které jsou nepovinné a které naopak povinné jsou. Jednou musím udělat udělat polívku (nebo prostě něco na ten styl) a podruhé musím vytvořit kyblík. Problém je v tom, že kyblík je povinné vytvořit, kdežto polívka ne. Osobně mi toto příjde strašně nepromakané a možná by to chtělo trochu "zpochopitelnit".

Jsem ale rád, že narozdíl od Pirátů z Karibiku, se tento díl obešel bez bugů, kterých v PzK bylo opravdu hodně. Možná by to chtělo jen trochu víc té zábavy, protože mi tenhle díl příjde takový hrozně nudný oproti ostatním dílům - málo akce. Nejsme ale zas tak daleko od začátku, takže tento komentář berte s rezervou, až se propracujem někam dál, tak se vyjádřím znovu.

Všem vám přeji hezkou požitek ze hry!

Pro: Příběh (drží se filmu) , Grafika , Zvuková stopa (Soundtrack, hlasy - všechno originální)

Proti: Trochu zmatené ovládání

+18

Team Fortress 2

  • PC 95
Perfektní multiplayer akce, která v poslední době zaujala tím, že se stala F2P. Není třeba nakupovat si nejlepší zbraně, protože zde obstojíte i se základními zbraněmi. Dáváte přednost těžké zbroji a mohutné postavě? Prosím.. nebo snad radši rychle běhající s malou postavou? Proč ne? To vše tato hra nabízí je už jen na vás, jak si hru zkrásnit
+3 +5 −2