Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zork: The Great Underground Empire


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 95
Splnil jsem jeden z velkých restů a dohrál asi nejznámější textovku. Hra je s mou slabší angličtinou hratelná a nemusel jsem hrát se slovníkem stále v ruce. Svět hry a příběh je dobře udělaný. Hádanky jsou poměrně logické a málokdy se stalo, že jsem nevěděl kudy kam. Naopak labyrinty a obecně orientace byla poměrně náročná, kreslení mapy je nezbytnost. Postava má také omezenou nosnost, takže dojde i na přemýšlení co sebou kam potřebujete a co už můžete zahodit. Hru jsem rozehrál několikrát protože se mi podařilo bídně zemřít. Poté jsem začal používat save a hru konečně dokončil.

Parser hry je velice dobrý a ovládaní je tedy docela intuitivní. Hrál jsem verzi z GOG běžící v DosBoxu. Vše bylo bezproblémové a fungovalo. Hra počítá skóre podle toho jak se Vám daří sbírat poklady a kolik potřebujete kroků. Poslední moje dohrání bylo na maximálních 350 bodů :-) . Druhý a třetí díl bezprostředně navazují a určitě se na ně v budoucnu chystám.

Hraní mě opravdu bavilo a to jsem žádnou textovku už dlouhá léta nehrál. Součástí je rovněž velice pěkně udělaný manuál. Doporučuji každému koho tento žánr vyloženě neodpuzuje.
+23