Zombie Night Terror

logická > nezařazeno *
akce > arkáda
20.07.2016 PC
31.01.2019 Switch
Zombie Night Terror kombinuje pôvodnú hrateľnosť a mechaniky hry Lemmings so zombie tematikou.
V tomto svete, vytvorenom v pixel-artovom štýle velíte celej armáde zombie, ktorú je však potrebné neustále navádzať do cieľa. V ceste vašej horde stoja okrem klasických prekážok aj obrancovia z radov preživších ľudí, ktorí strieľajú po vašich zombie. Vaši zverenci však tiež môžu uhryznutím infikovať ľudských nepriateľov a rozširovať postupne tak svoje rady. Samotných zombie je viacero typov, od zombie-siláka až po zvláštny typ zombíka, ktorý je zasadený na jedno miesto, aby navigoval zvyšok hordy iným smerom. Na velenie sa používajú jednorazové príkazy typu "bež!", "skoč!" alebo "vybuchni!". Tieto príkazy sa dajú aplikovať aj na špeciálnych zombíkov, na ktorých majú unikátny efekt. Okrem priameho likvidovania brániaceho sa obyvateľstva by mala horda zombie myslieť aj na získavanie zelených sudov, vďaka ktorým bude môcť striekačkou nakaziť aj neinfikovaných ľudí.

Zombie Night Terror ponúka celkovo 40 úrovní od samotných tvorcov a ďalšie úrovne si môžu hráči vytvárať sami v editore.

ntz: :D Nastavil jsem 1920*1080 v okně a i po zapnutí a vypnutí hry to startuje v 1280*1080 :D Už to odmítám dál řešit a dohraju to tak...…

Nevěřil bych, že mě zombie hra ještě něčím zaujme. Leč podařilo se a Zombie Night Terror mě pekelně baví.

Asi za to může jednoduchá hratelnost a perfektní animace postaviček. Je to logická akční hra a obě tyto složky jsou velmi dobře vybalancované. Chvílemi prostě jen běžíte a žerete všechno v okolí, jindy se zase musíte zastavit a spočítat, kolik zombíků ještě můžete obětovat, aby se podařilo dokončit level. Vyhovoval mi i prvek mírné náhody, kdy souboje s lidskými obránci mohou končit mírně odlišně - někdy umřou tři zombíci, někdy jeden. Zombíci jsou děsiví i vtipní. Vtipní, když se jen tak kolíbají a zakusují ječící ženy. Děsiví, když jim pomocí Overlorda začnete předávat určitou elementární inteligenci a začnou útočit organizovaně.

Obtížnost je zvolena dobře. Levely se mi nikdy nedaří dohrát napoprvé, protože vždycky něco přehlédnu nebo mi to hned nedocvakne. Druhý pokus už bývá "skoro dobře" a třetí je obvykle úspěšný. Opakování není frustrující, snad jen v momentech, kdy zombíci nečekaně popadají někde do propasti. Naštěstí je možné hru zapauzovat, což jsem si původně vůbec nevšiml :) Bonusové challenge jsou už mnohem větší výzva a logiku je pak potřeba vytížit na maximum, protože chyby se neodpouští.

Hra u mě hodně boduje humornými vložkami. Na začátku každé mise je jakýsi příběh, jehož vyprávění mě baví. Chvílemi jsem se přistihl, jak hraju jen proto, abych viděl další úvodní animaci :) A když už mise začne, lidičkové kolem vás si povídají a netuší, že je už brzo zakousnete. Nejvíc mě pobavil asi sebevědomý policista, který svému veliteli vysvětloval, že sedět na prdeli za zavřenými dveřmi nemá smysl a je potřeba jít ven. To už jsem si tam začal chystat hordu. A když pak policista vyšel ven s tím, že mi to nandá, tak umřel v momentě, kdy vzal za kliku. A jeho kolega v bezpečí úkrytu pronesl jen lakonické "A je po něm." :) Dost dobrý byl taky jakýsi týpek parkourista, který se se slovy "Hele koukej, jaký provedu hustý trik." rozběhl, načež mu to podklouzlo a rozmázl se o tři patra níže.

Rozhodně doporučuji, čekají vás tak dvě desítky zábavných hodin. Je cítit, že hratelnost je vyladěná a nehází žádné klacky pod nohy (např. označování zombíků v davu je zvládnuté na jedničku). Je prostě poznat, že to není "indie kravina", ale plnokrevná hra.

Pro: Animace postav / Humor / Rozumná obtížnost / Znovuhratelnost díky náročnějším dobrovolným challenges

Proti: Hra příliš nezvládá širokoúhlé rozlišení (doporučuji hrát v 1280x960) - pravděpodobně jde o problém jen u mě

Pokud si vzpomínáte na Lemíky, tak asi tušíte, že budou dávno mrtví. A pokud máte fantasii, tak zbývá už jen krůček k tomu si představit, že zdechlí rozkládající se lemíkové ožili do podoby hnusných monstroidních zombíků, potácí se městem, dělaj bordel a rozšiřují svoje řady vražděním nevinných post-punkových existencí. Samozřejmě tento - ehm - drobný problém se už dokonce dostal do večerních zpráv a každou chvíli přichází sličná reportérka na obrazovce s novou paniku vyvolávající zprávou, co všechno zombíci umí (a tohle se fakt děje!!!).

Naštěstí po druhém pohledu vlastně usoudíte, že jsou to ve skutečnosti Lemíci (sorry, zombíci), kdo tahá za kratší konec provazu, takže vaše pozice hlasu ze záhrobí, který zombíky pomáhá navádět po daném levelu, se v podstatě stává záslužnou, neb kolem jsou vesměs většinou zfetovaní magoři, ozbrojení basebolkama, krátkýma palnýma zbraně (často automatickýma) a jiným smrtícím arzenálem, proti kterým by nešťastní - voni teda asi štěstí necítěj - zombíkové neměli sami moc šancí, neb jejich přirozeností je pomalu se ploužit kupředu a zabít a rozbít vše, co je v cestě.

Zombíci mají samozřejmě také určité výhody, aktivované tím způsobem, že na ně váš hlas ze záhrobí promluví. Potom dokáží zrychlit, skákat, vybouchnout a rozplesknout se po okolních stěnách a spoustu dalších vylomenin, jež lidičkové, kteří stanuvší se jejich obětí se vzápětí přemění v zombíky, také asi nakonec úplně nedocení. Zombíci umí skilly (narozdíl od Lemíků) kombinovat do různých (hrůzných) komb a díky nim dokáží vyzrát i na lstivě zašitého uživatele drog a jeho uječenou promiskuitní družku.

Cílem zombíků jsou mozky a zombící potřebují vaši pomoc, páč bez vás to nedají !!!

-----
Hru jsem koupil za 1.39 ojro s 90% slevou. Nechci bejt arbitr poměru cena výkon, proto prosím následující větu ignorujte, chcete-li: ZNT za za cenu < 2 ojra rozhodně stojí, za původní cenu 13 ojro bych strhnul možná 10-15%.

V základu je ve hře 40 levelů, v každém levelu jsou určité objectives + achievment za splnění extra-goals (podobně jako angry birds). Levely ale nejsou extra těžké, pokud ale jedete na splnění extra goals všude, tak si posmažíte hezky - mám odehráno 10 hodin a jsem v 19tém levelu ze 40ti.

Grafika pěkná, zvuky v pohodě, nároky na hardware zanedbatelné - hraju na integrovaném intelu na noťasu s Linuxem.

v01.00