Zombie Night Terror

20.07.2016
31.01.2019

Zombie Night Terror kombinuje pôvodnú hrateľnosť a mechaniky hry Lemmings so zombie tematikou.
V tomto svete, vytvorenom v pixel-artovom štýle velíte celej armáde zombie, ktorú je však potrebné neustále navádzať do cieľa. V ceste vašej horde stoja okrem klasických prekážok aj obrancovia z radov preživších ľudí, ktorí strieľajú po vašich zombie. Vaši zverenci však tiež môžu uhryznutím infikovať ľudských nepriateľov a rozširovať postupne tak svoje rady. Samotných zombie je viacero typov, od zombie-siláka až po zvláštny typ zombíka, ktorý je zasadený na jedno miesto, aby navigoval zvyšok hordy iným smerom. Na velenie sa používajú jednorazové príkazy typu "bež!", "skoč!" alebo "vybuchni!". Tieto príkazy sa dajú aplikovať aj na špeciálnych zombíkov, na ktorých majú unikátny efekt. Okrem priameho likvidovania brániaceho sa obyvateľstva by mala horda zombie myslieť aj na získavanie zelených sudov, vďaka ktorým bude môcť striekačkou nakaziť aj neinfikovaných ľudí.

Zombie Night Terror ponúka celkovo 40 úrovní od samotných tvorcov a ďalšie úrovne si môžu hráči vytvárať sami v editore.

@ntz (26.05.2019 22:43): :D Nastavil jsem 1920*1080 v okně a i po zapnutí a vypnutí hry to startuje v 1280*1080 :D Už to odmítám dál řešit a dohraju to tak...
Díky za snahu.

EDIT: HA! V 1280*720 v okně je to neořezané. Jakmile dám cokoliv většího, tak šířka zůstane 1280 a víc ani ťuk. Tak aspoň takhle "vyřešeno" a už to budu mít bez oříznutých okrajů.

Pokud si vzpomínáte na Lemíky, tak asi tušíte, že budou dávno mrtví. A pokud máte fantasii, tak zbývá už jen krůček k tomu si představit, že zdechlí rozkládající se lemíkové ožili do podoby hnusných monstroidních zombíků, potácí se městem, dělaj bordel a rozšiřují svoje řady vražděním nevinných post-punkových existencí. Samozřejmě tento - ehm - drobný problém se už dokonce dostal do večerních zpráv a každou chvíli přichází sličná reportérka na obrazovce s novou paniku vyvolávající zprávou, co všechno zombíci umí (a tohle se fakt děje!!!).

Naštěstí po druhém pohledu vlastně usoudíte, že jsou to ve skutečnosti Lemíci (sorry, zombíci), kdo tahá za kratší konec provazu, takže vaše pozice hlasu ze záhrobí, který zombíky pomáhá navádět po daném levelu, se v podstatě stává záslužnou, neb kolem jsou vesměs většinou zfetovaní magoři, ozbrojení basebolkama, krátkýma palnýma zbraně (často automatickýma) a jiným smrtícím arzenálem, proti kterým by nešťastní - voni teda asi štěstí necítěj - zombíkové neměli sami moc šancí, neb jejich přirozeností je pomalu se ploužit kupředu a zabít a rozbít vše, co je v cestě.

Zombíci mají samozřejmě také určité výhody, aktivované tím způsobem, že na ně váš hlas ze záhrobí promluví. Potom dokáží zrychlit, skákat, vybouchnout a rozplesknout se po okolních stěnách a spoustu dalších vylomenin, jež lidičkové, kteří stanuvší se jejich obětí se vzápětí přemění v zombíky, také asi nakonec úplně nedocení. Zombíci umí skilly (narozdíl od Lemíků) kombinovat do různých (hrůzných) komb a díky nim dokáží vyzrát i na lstivě zašitého uživatele drog a jeho uječenou promiskuitní družku.

Cílem zombíků jsou mozky a zombící potřebují vaši pomoc, páč bez vás to nedají !!!

-----
Hru jsem koupil za 1.39 ojro s 90% slevou. Nechci bejt arbitr poměru cena výkon, proto prosím následující větu ignorujte, chcete-li: ZNT za za cenu < 2 ojra rozhodně stojí, za původní cenu 13 ojro bych strhnul možná 10-15%.

V základu je ve hře 40 levelů, v každém levelu jsou určité objectives + achievment za splnění extra-goals (podobně jako angry birds). Levely ale nejsou extra těžké, pokud ale jedete na splnění extra goals všude, tak si posmažíte hezky - mám odehráno 10 hodin a jsem v 19tém levelu ze 40ti.

Grafika pěkná, zvuky v pohodě, nároky na hardware zanedbatelné - hraju na integrovaném intelu na noťasu s Linuxem.

v01.00