Zen Bound 2

16.11.2010
28.04.2012
14.10.2014
24.05.2018

Indie relaxační/casual hra Zen Bound 2 nabízí odreagování v zajímavé podobě. Ve více než 100 různých úrovních jste postaveni před úkol obarvit dřevěnou figurku tím, že ji omotáte provazem, což vůbec není tak lehké, jak se může zdát.

Ve hře nejste limitováni časem, pouze délkou provazu. Ten na sobě může mít speciální "paint bombs", které jsou užitečné k obarvení členitějších částí figurky.

Hra je členěna na několik úrovní - každá je reprezentována stromem, na němž visí obrázky figurek zastupující puzzly, které má hráč řešit. Po úspěšném vyřešení úlohy se na stromě rozvinou jeden až tři květy v závislosti na tom, jak velkou část figurky se vám podařilo obarvit.

Za zmínku rovněž stojí soundtrack příjemně dokreslující relaxační atmosféru hry.

Momentálně na Steam za kačku. Hra vypadá pěkně, vcelku mě i baví, pravda asi nebude pro každého. Hudební složka vedle té grafické poněkud pokulhává. Jako nápad na hru docela zajímavý.

O Zen bound 2 se dá jen těžko pořádně rozepsat. Hra je založena na pouhém omotávání provázku po různých předmětech, které mě ale vždy rychle omrzí. Jediné co by tuhle hru mohlo zachránit by byl nějaký zajímavější soundtrack ... to jejich cinkání lahváčů v dálce mě prostě příliš neohromilo. I přes to Zen bound 2 úplně nezatracuji. Pokud si k tomu pustíte vlastní hudbu (případně audioknihu :D) může samotná hra představovat určitou relaxaci. Přeci jen proč si jednou za pár měsíců neomotat jeden předmět kusem špagátu, že ano? :D

Pro: Vizuál

Proti: Soundtrack