@Ringo (07.05.2022 21:06): Souhlasím, mě ty Sierra adventury sedli více taky, ale musel jsem do nich proniknout a místy něco protrpět :D Ale ve výsledku, mi toho dali více. I když LucasArts mám taky rád, ale takový GK 1-2, Kings Quest 6, Larry a Space Quest, ty si mě získali trochu více :D
@jones1240 (07.05.2022 17:37): LucasArts má jednoznačně TOP kousky, naprosto bez pochyby. Indiana Jones IV a Loom, jsou jednoznačně věci, pro které má hráčská duše dýchá pro adventury, nicméně je to tak, že jsem zásadově Sierrovkář, protože Sierra byla plodnější, těch dobrodružství přinesla více a třeba toho Gabriel Knighta dávám v podstatě na stejnou rovinu, jako Indiana Jonese 4, kterého mám v žebříčku výše jen proto, že byl dříve.
@Ringo (07.05.2022 11:26): Mě přijde že důvod proč Lucasartovky jsou uznávanější, protože prostě byli přístupnější a bez dead endů, kdyz vezmeme v potaz ty co jsi vypsal. Sierra byla často dost neučesaná a i takový GK měl dead endy, i kdyz to byla hra co byla konkurencí pro toho jonese.
Ve své době tuhle hru strašně vychvalovali, i od hráčů jsem o ní slyšel jen chválu a v nějaké recenzi bylo myslím i hodnocení 90%. Tak by mě zajímalo, jestli ji jako hráli nějak úspěšně a nebo se prostě smířili s návodem a bavili se tím, co ve hře je a brali to jako něco. Každopádně zpětně přemýšlím, čím vznikla ta fascinace Lucasovskými adventurami, a proč se tvrdí, že je lepší než Sierra, když na počet těch adventur tolik nevydal a podle mě do Looma, Monkey Islandu a pak Indiana Jonese 4 nebylo moc o so stát. Pravda, touto trojicí se dotkli k metě nejvyšší a všichni jsme se těmto modlám klaněli (Indyho 4 mám dokonce za nej adventuru vůbec) a překonávali jimi mnoho Sierrovek, ale nepřišlo mi to nějak systematické, spíše ojedinělé.
@Richmond (07.05.2022 09:03): Codename Iceman: “ case in point: you are a patriotic army guy here, so you MUST salute the flag every now and then) ”. Ze bych oprasil parser a sel se zase dobrovolne u hry nasrat? :D
@jones1240 (07.05.2022 08:55): Asi bych měl taky to své hodnocení zkorigovat :) Je fakt, že jsem to hodnotil před 13 lety a to už bylo 15 let po dohrání (a také s návodem) :) Ale ta pravá souls like adventura bude teprve Codenam Iceman !
@Ringo (06.05.2022 23:15): Tyo, nečekal jsem že by si to ještě někdo zahrál, či vůbec tomu dal nad 60% :D Ale jako jo, chápu tvůj názor. Já to sice hrál taky s návodem, ale i s ním to prostě byl ne moc zábavný brutál. Hlavně ty bludiště či příběh, který měl jen kostru, jinak vše jiného mi přišlo že se dělo z cela náhodně :D

Jo, tohle je fakt brutální souls like adventura :D I s návodem jsem párkrát něco přehlédl a boom hra od začátku, protože jsem naivně neukládal :(
Tak tohle je bizár po všech směrech, přesto tomu aspoň těch 65% dám. A bizár proto, že i s návodem jsem ztroskotal a musel jet hru znovu a to jsem jich měl po ruce tři a nakonec jsem musel sáhnout po videu, protože i v tom psaném návodu byli s některými postupy vedle jak ta jedle.. Jako normální adventurista tady přijde na to, co sebrat, občas i přijde na to, co zkombinovat, aby to mělo nějaký účel. Musí se uznat, že tohle je jakýsi před Indiana Jones a lokace jsou na svou dobu nebývale početné, rozmanité, kmbinarotika brutální, šílená a bohužel podle mě nehratelná. Jako přijít na to, co které postavě dát, aby udělala cíleně něco, co nevíte, že je cílem a neztroskotat u toho nějakým blbým dead endem...hru jsem jel popravdě step by by step podle návodu. Jako chtěl jsem to odstřelit jako propadák, jenže s tím návodem mě to bavilo a byl jsem docela zvědav, co bude dále, co uvidím dále. Hra nabízí docela hezké lokace a po přečtení si, co máte udělat, to člověku přijde fajn. Ale bez toho návodu hráč tuší, že tuhle kombinaci by nerozlouskl, ani kdyby se na malé nudličky rozkrájel. U hodně adventur jsem nadával, jak je to někdy nesmyslně překombinované, vymykající se vyřešení bez hintu, ale Zak Mc Kracken je asi vrcholem všeho, sbírka těch nějbrutálnějších zákysů a dead endů, co v adventuře jde potkat. Když je člověk ve 3/4 hry a dozví se, že nemá prachy na let do další lokace a nejde je už nějak získat....WTF?