Yourself!Fitness

08.10.2004
18.12.2004
02.02.2005
02.12.2008

Vaší osobní trenérkou se ve hře Yourself!Fitness stane Maya, kterou ztvárnila Yumi Lee, která se rovněž zasloužila o návrhy tréninků. Před prvním cvičením či tréninkem si budete muset projít testem, který nejprve změří váš srdeční tep v klidovém režimu a následně musíte dvě minuty skákat, načež je vám po tomto cviku znovu změřen tep. Toto cvičení vám přiřadí vhodné tréninkové sady o určité fyzické zátěži, které by vám mohly nejlépe vyhovovat. Dalším kritériem při výběru cvičebních sad je i vaše výška a hmotnost, kterou si ve hře nastavíte.

Hra celkově nabízí více než 500 cviků, které jsou rozdělené do několika kategorií. Kategoriemi jsou cviky pro hubnutí, kardio, cvičení horního svalstva nebo cvičení dolního svalstva. Přítomná je i jóga a také několik receptů vhodných pro vaše tělo při absolvování daných cvičeních. Do svého cvičení můžete dle vlastní volby přidat i externí vybavení, jako je například cvičební míč nebo závaží na ruce.

Váš cvičební plán je složen z řady cviků, které si můžete i sami navolit. Volíte si i délku cvičení, která se může pohybovat od 15 do 60 minut. Během cvičení se vás Maya několikrát zeptá, jak se cítíte během cviků unaveni, a podle toho může cvičební plán upravit. Pokud se budete cítit vyčerpáni, dojde k usnadnění cviků, pokud si naopak budete připadat málo vytížení, může vám Maya cviky ztížit.