Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Yoshi's Story

Yoshi Story

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
10.03.1998 N64
17.09.2007 Wii
24.03.2016 WiiU
Vývojáři:
Dinosauři Yoshiové šťastně a spokojeně žijí na svém ostrově se svým magickým stromem Super Happy Tree, dávajícím jim ovoce. Jejich poklidný život ale přeruší závistivý malý Bowser, který jim strom ukradne a ostrov přemění v leporelo. Dinosauři tak upadnou do depresí, kterým se vyhne pouze šest mladých Yoshiů, jenž se strom rozhodnou získat zpět.

Yoshi's Story je po Yoshi's Island druhá plošinovka s dinosaurem Yoshim v hlavní roli. I přes přesun na konzoli Nintendo 64 se opět jedná o z boku viděnou plošinovku, která třetího rozměru využívá jen zřídka. Stejně jako Yoshi's Island, i Yoshi's Story disponuje unikátní grafickou stylizací, která je tentokrát inspirována leporely a vystřihovánkami.

Hráč se ujme jednoho z šesti dostupných Yoshiů různých barev, kteří musí pro postup v každé z úrovní nasbírat dostatečné množství ovoce. K tomu využívají stejných schopností, jako v minulé hře – pojídání nepřátel, střílení vajec a vznášení se. Absentuje však systém zdraví v podobě malého Maria, který byl nahrazen standardním ukazatelem zdraví.

Úrovně jsou rozděleny do šesti oblastí jako jsou jeskyně, oblaka či džungle. Ačkoliv každá oblast obsahuje čtyři úrovně, při jednom průchodu hrou hráč navštíví pouze jednu z nich. Výchozí dostupná je pouze ta první a nejjednodušší úroveň a ostatní tři je třeba odemknout sbíráním srdcí, poschovávaných po úrovních.

Série Yoshi pokračovala plošinovkou Yoshi's Universal Gravitation pro handheld Game Boy Advance.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.