Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario World 2: Yoshi's Island

Yoshi's Island: Super Mario Advance 3, Yoshi's Island

78
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.10.1995 SNES
24.09.2002 GBA
11.12.2011 3DS
24.04.2014 WiiU
05.09.2019 Switch
Vývojáři:
Nintendo Entertainment Analysis & Development, Nintendo Research & Development 2 (GBA verze, 3DS verze, WiiU verze)
Oficiální stránky:
http://www.nintendo.co.jp/n02/shvc/yi/index.html
Pokračování/spinoff hry Super Mario World je zároveň prequelem celé Mario série. Hrajete v něm za dinosaury klanu Yoshi, kteří musí pomoci malému Mariovi najít jeho bratra Luigiho uneseného čarodějem Kamekem, poskokem malého Bowsera.

V 48 úrovních rozdělených do šesti světů na vás čekají podobné překážky jako v hlavní Mario sérii. Yoshi má všechny schopnosti, co měl v předchozím díle série, a pár nových navíc - může jíst nepřátele, plivat je, případně je polykat, za což získává vejce. Může také jíst speciální ovoce, které mu dávají rozličné schopnosti. Cílem každé úrovně je doručit malého Maria dalšímu Yoshimu. Když Yoshimu Mario spadne ze zad a v časovém limitu ho nezvedne, přijde Yoshi o jeden život. V úrovních jsou k nalezení sběratelské předměty jako červené mince a květiny, jejichž sbírání může odemknout bonusové úrovně.

V roce 2019 se stala součástí kolekce her přístupné předplatitelům služby Nintendo Switch Online.

Yoshi's Island je v rámci série unikátní svým grafickým zpracováním připomínajícím voskové kresby. Na úspěch hry navázalo několik dalších plošinovek s dinosaurem Yoshim v hlavní roli, mezi které patří i přímá pokračování Yoshi's Island.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.