Tak se snažím najít knihu Egerské hvězdy, české vydání z 1956 existuje, ale ani v mětské knihovně v Praze není dostupné.

Ještě existují dva filmy, jeden z němé éry a druhý z 1968. Prý existuje slovenský dabing, ale také jsem nikde nenašel. Tak asi mi nezbyde než stáhnout film s titulky.
@Drolin (11.04.2020 01:01): Tak mě to na konci už moc nebavilo. Ta druhá půlka je postavená vysloveně na těch těžkých rébusech, které spočívají v pečlivém prohledávání města a hledání nejrůznějších indicií. Vzhledem k tomu, kolik těch fotografií je a jak jsou velké, tak je to ale spíš pixel hunting. A když se konečně trochu rozvine na konci příběh, tak je z toho béčková blbina. Je to škoda, protože je za touhle adventurou vidět dost poctivé práce. Doporučil bych to vlastně jenom tomu, koho baví vysloveně řešit rébusy. Když se to hraje podle návodu, tak to postupně dost ztrácí.
@Artran (11.04.2020 00:52): To je to, motivovat hráče (v době zástupu jiných titulů a instatní nápovědy) vynakládat čas na někdy zbytečné, někdy špatné, hádanky. Ale najdou se i takové, třeba Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, Scratches, The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure a další, které mají tento prvek skvěle vložen (a i nastaven) do hratelnosti. Ale dle mě je to spíše v menšině.

Edukativní tón mi také více sedí, primárně hraji adventury kvůli příběhu a vlastní exploraci, takže doufám, že rozehraný Byzantine: The Betrayal bude tímto směrem pokračovat.
@Drolin (11.04.2020 00:19): V tom je právě YR zrádný, Chodíš si, koukáš se, povídáš si, a pak následuje velice těžký rébus. Jinak ale třeba ta heraldika je skvělá hádanka, které bych dal čistou 1*, jen mi sem trochu nesedí, protože se hra nese spíš v takovém lehčím edukativním tónu. Osobně by se mi více líbilo, kdyby tu bylo více interaktivních míst a lehčí hádanky a ne jen hromada prázdných fotek. Příběh by měl mít navíc větší spád, je to trochu takové nemastné neslané. Taky hraju s návodem u ruky - hra mě moc nemotivuje, abych vynakládal čas na řešení hádanek.
@Artran (11.04.2020 00:02): To máš pravdu, nebo i labyrint (zde pomůže, jako u erbu, návod). Ale není to takové, že by člověk šel od zákysu k zákysu; napříkled od jiných adventur z prvního pohledu jako RHEM a Riven.

A připomínáš mi MIAZMA, kterou už si chce déle zahrát (a vlastně i přidat, když není na DH). U Yoomurjak's Ring se stále divím, že byl vydán spíše z donucení, a dobu byl jen pro madarský trh - a to ačkoliv herecké výkony, i zpracování, je super. Kdyby se raději soustředily na FMV a sérii Agon poslali dříve k ledu... :)).
@Drolin (komentář): Hádanky a kombinace předmětů jsou na nižší střední úrovni, kdy hrou procházíte poměrně bez větších komplikací [...] - S tímhle jediným tedy nesouhlasím. Některé hádanky jsou naopak pěkně tuhé (heraldika), nebo i celkem podpásové (najít v moři jinak neinteraktivních obrazovek hák a lano). Hráč taky někdy neví, co má dělat a nezbývá, než prokecávat všechny postavy.