@Drolin (15.09.2018 17:20): Já Trails stále hraju a nejspíš i dohraju. Já totiž nehraju hry hodinu (pokud vůbec je spustím) a pak o nich básnil, jak jsou nejlepší na světě, protože to někde někdo psal.

Jestli nechceš zlou krev, jednoduše nereaguj. Je to až tak jednoduché.
@Longin (01.09.2018 10:38): Gratulace, pro me je to stale jeste asi nejvetsi nepokorena herne-zivotni vyzva. Jeste na koleji jsem to dotahl skoro do finale, ale nasralo me, kdyz se ukazalo, ze je muj oblibenej vojak a nejvyssi sarze uplne level na psioniku. Uz jsem mel zajmuty ty nejvyssi sarze lobstermanu, ktery me vyklopili info o T`leth a budoval Leviathan, byla to otazka herniho mesice.
@90210 (21.01.2017 13:02): Já jsem zatím loadoval jen když mi přímo po otevření dveří vlastní lodi v prvním kole přistál dovnitř sonic pulser. Ale to s těmi civilisty je asi ve starších verzích pravda. Tady taky člověk musí už prodávat věci jak blázen.
@Shoggot (21.01.2017 12:23): Samozrejme jsem to neprehanel, kdyz behem tahu cizaku zarvali 3 civilisti, tak jsem to zkusil loadnout a skutecne pak vetsinou zemrel jen jeden, nebo zadnej. Nebylo to tak, ze bych svuli tomu 10x loadoval.

Krome toho to hralo velkou roli v celkovych score za misi a za mesic. BTW vyplatilo se udelat save i na konci mesice a pak si zkusit parkrat loadnout prideleny prispevky od statu, byvaly tam obrovsky rozdily v radech statisicu.
@Shoggot (18.01.2017 11:51): No, takhle hra ale umela byt neskutecne frustrujici i s loadem, nezridka se stavalo, ze jsi jen vylezl z lodi a na konci prvniho kola ty znicili pulku tymu a to nemluvim o psionickych utocich. Ja mam jen jedny nervy.:0)

S takovou by byl utok na dvoukolovou cizackou zakladnu, coz byla depresivni a stresujici zalezitost i tak, neco na zpusob Alien vs, Predator.
Tak jo, první střet s Lobstermany dopadl tak, že z 15 aquanautů přežili 2. Konečně.
@Jab (12.01.2017 10:27): Jo, Ufo: Enemy Unknown (cti [ufo: enemy unknovn]) jsem prave dohral asi o rok drive, aniz bych to vubec hral nekdy predtim, protoze jsem mel vzdy jen Terror From the Deep, kde jsem dostaval hrozny cocky. S UFem to byla ale totalni pohodicka a po par mesicich byl stejne jako u tebe konec. Dohral jsem to driv, nez jsem vubec stacil narazit na nejsilnejsi cizaky a vyzkoumat PSI technologie.:)
@Shoggot (11.01.2017 19:15): Open X-COM snad řeší ty různé bugy - skončil jsem několikrát kvůli zablokovanému výzkumu. A hledání posledního lobstermana v nepřátelské základně je myslím taky celkem legendární záležitost XD
@Shoggot (11.01.2017 19:15): Prejdi rovnou na sonicky a to co nejdriv. Pokud si dobre vzpominam,tak na prvni brneni bylo potreba zkoumat akvaplastik a nejakyho vzacnejsiho cizaka typu kalcinit, ten to zrovna nebyl, ale ten druhej co v terror misich doprovazi ty zeleny zabaky.

BTW rozehral jsem to relativne nedavno jeste na koleji s cilem to konecne dotahnout do konce a relativne snadno se mi podarilo dostat do faze,kdy uz muzu zautocit na hlavnu cizackou zakladnu a mam uz uplne vsechno,tj.tesne pred konec,ale zaroven me to uplne prestalo bavit. No,mam kazdopadne jeste nekde sejvy.: ) Tato hra je asi moje nejvetsi deska nocni mura btw.
Gauss nebo sonické zbraně? Teď jsem přezbrojil z harpunového na sonický arzenál a jsem zvědavý, jak to bude fungovat, ještě si teda dělám munici do zásoby. Jaká je taky nejrychlejší cesta jak zdokonalit svoje lodě? S těmi základními DUP a Ajax střelami si nejde proti čemukoli většímu než malému škrtnout. Zoufale bych se taky potřeboval dostat k základnímu brnění aspoň, nicméně nevím, z jaké technologie to vymlátit.
Mě to taky jede úplně normálně, nedávno jsem to pod Dosboxem i dohrál.
tak nevím kde je problém...zkoušel jsem oba díly s dosbox kompilací od toho samého autora a obě mi vždycky po čase spadnou. :-/
podařilo se to někomu korektně rozjet pod DosBoxem? Na netu se dá sehnat nějaká dosbox kompilace (ulozto - x-com...) pro nové systémy, ale tahle mi konkrétně padá :-(
A v přihrádce těch novějších klonů ještě existuje UFO: Extraterrestrials, k čemuž se chystá dvojka, téměř hotovej remake jménem Xenonauts a oficiální ne-až-tak-úplně-remake XCOM: Enemy Unknown.
@konvice (18.06.2012 23:10):

Původní série:

UFO: Enemy Unknown (X-COM: UFO Defense)
X-COM: Terror from the Deep

OpenXcom
UFO: the Two Sides
UFO: Alien Invasion
X-Force: Fight for Destiny
tak jsem si to dneska opět lehce zahrál z nostalgie a je to špica i po těch x letech :))) já mám rád celou sérii včetně x-comu a pořád mě to baví :)
<br><br>Pro: komplexnost, vyváženost, atmosféra, expení vojáků, smysl pro detail, herní doba<br><br>Proti: herní doba, grafika/ovládání, kompatibilita s dnešním OS, méně přitažlivá atmosféra než jednička
Já bych obsadil Katedrálu Svatého Bartoloměje na náměstí. Ta by se dokázala ubránit celé invazi :-)
Díky za typ, Parkán obsadíme a přebudujeme na cizáckou bázi, útok povedeme sonickou technologií.
S Ufem to sice úplně nesouvisí, ale je třeba uznat že pivo děláte v Plzni prvotřídní! Pokud bych si měl jako vůdce cizáků vybrat, kde udělám terror, Plzeň by byla jasná volba.
"při občasném srazu v restauračním zařízení u plzeňského piva"

jak hezky to Plzeňákovi jako já zní :-)
Já vám nevím hoši. Chápu ty argumenty a také průměr hry je dost vysoko (takže se hra líbí více lidem). Já vlastně ani nemám nic moc proti klonům, ale TFTD je pro mě krok zpátky. Mnoho věcí mi na něm vadí.
+ jsem ho nezažil jako malý (jako EU) a tak tu není nostalgia faktor.
4MickTheMage - Hele ze se treba neozves i kdyz s necim nesouhlasis, feedback je potreba.;)
Dnes vynimocne suhlasim s tym co pise kolega 90210 :) TFTD je jasne pokracovanie typu - sakra nasa hra mala uspech, rychlo dajme nieco hladnemu davu. Na druhej strane ma vsak detailnejsiu (a ano, krajsiu) grafiku a uzasnu atmosferu.

90210 - co lode! Ale obycajne mimozemske zakladne - clovek si myslel, ze uz ju vyhladil a potom - drb a dalsi level (a team polomrtvy). A to nehovorim, ked hru clovek zapol po velmi dlhej dobe a snazil sa ju hrat (s navykom z UFO:EU). Epic fail, ktory som zvecnil aj na video (je v galerii) :)
4Mrdy McFly - Fakt je, ze TFTD je ve zpetnym pohledu opravdu nebetycnou kopii Enemy Unknown, na druhou stranu se mi v TFTD vic libila grafika. Lokace vypadaly o neco lip, byt ve stejnym enginu, o 100% lip pak vypadaly obrazky v intru nebo v ufopedii, obrazky z vyzkumu ufounu vypadaly opravdu dobre. Nejdulezitejsi ale je, ze TFTD ma pro me lepsi atmosferu, mnohem temnejsi a depresivnejsi, coz je zpusobeny klaustrofobickym prostredim a opravdu brutalni obtiznosti, na mise na lodich s hruzou vzpominam jeste dnes.