Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

WRC Powerslide

12.03.2013
13.03.2013
07.02.2014
66
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Rychlá závodní arkáda ve stylu Micro Machines, s plně licencovaným seznamem pilotů a tratí. Proti třem počítačem řízeným soupeřům se projedete v osmi různých prostředích, v Monte Carlu začínaje a ve Velké Británii konče. Každé prostředí obsahuje tři trasy, jejich celkový počet je 24. Co se týče vozů, projedete se v 53 Rally speciálech od devíti různých automobilových značek. Nechybí ani česká Škoda Fabia S2000. Auta jsou rozdělena do tří kategorií (WRC, S2000 a produkční). Každou trasu je pro postup dopředu nutné vyhrát se všemi kategoriemi vozů, což dává dohromady 72 závodů v kariéře.

Zábavnost této hry podporují power-upy pravidelně rozmístěné po trati. Existuje šest typů power-upů, například blesk, bouřkový mrak, mlha nebo nitro. WRC Powerslide není možné hrát třeba ve splitscreenu ve dvou hráčích na jednom počítači, přítomen je pouze online multiplayer.


Poslední diskuzní příspěvek

Ne s rallye to skutečně nemá společného vůbec nic (teda kromě vizuálu aut a jmen posádek), bohužel to není ani zábavná ptákovina.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Jediný možný úspěch této hry mohl být ve splitscreenu, a právě ten tady zoufale chybí. Velmi dobře si dovedu představit tu chvilkovou zábavu ve dvou u jednoho počítače, ty záškodnické akce pomocí power-upů, vzájemné vytlačování z trati atd. Bohužel vývojáři se rozhodli jinak a rozhodli se špatně. Ono totiž i v tom splitscreenu by ta hra poměrně rychle přestala bavit, ale na to krátký vyblbnutí by to mohlo stačit.

No nic máme tu jakýsi singleplayer, ve kterém si postupně odemykáme 24 tratí a na každé trati máme závody ve třech závodních třídách. Na tom asi není co komentovat, kromě toho si postupně odemykáme i hromadu vozů. To mi přišlo dosti nepřehledné a v druhý půlce hry, jsem se už dost ztrácel v tom, s jakým autem jsem vlastně ještě nejel. Na druhou stranu je to dost šumák, rozdíly mezi auty jsou v podstatě minimální, a spíš jde o to, že si třeba zajezdíte s vaší oblíbenou posádkou.

Jízdní model stojí za starou bačkoru, je to arkáda takže tak. Občas to jede jak když to nejede občas auto předvádí neuvěřitelné vylomeniny. Zvolená herní mechanika, kdy po vašem karambolu na vás skupinka aut v podstatě počká, tak abyste zůstali stále v centru závodění, má za následek, že hra v podstatě pozbývá jakoukoliv výzvu a důvod pro to, abyste se snažili jet "čistě". Podobný efekt mají i power-upy, ano občas se počítači povedlo mě rozhodit těsně před cílem tak, že jsem nevyhrál, ale většinou to byl jen takový vopruz bez efektu. Snad jedině pokud jsem nejel v čele a někdo spustil kouř, tak tam zase skutečně nastával efekt totální jízdy na slepo a většinou opuštění trati. Což ovšem bylo frustrující v porovnání s tím, že pokud to samé udělá hráč, tak za ním počítačem řízené vozy z vesela projíždějí zatáčky, jako by se nekouřilo. Prostě žádná sláva.

Situaci mohl trochu zachránit multiplayer. To by ale pár měsíců po vydání hry nesměly být servery prázdné, takže představa že se na čtvrt hodinky lognete a zazávodíte si s někým, se ve většině případů promění na čekání, zda se někdo náhodou taky nepřipojí. Takže tohle WRC podle mě pozvolna klouže po šikmé ploše do záhuby.

Pro: Vozy a posádky podle skutečných předloh, Závody v multiplayeru (když je s kým)

Proti: Chybějící splitscreen, Nudný singleplayer, Nezáživné power-upy, Kamera v zatáčkách

+9