Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Worms


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 70
Vynikající božská hra, na kterou mi nestačí ani procentní stupnice... ovšem za jediného předpokladu - že se nás u počítače sešlo víc! Ve 4 lidech na Amize, to jsou nezapomenutelné zážitky...

Bohužel samotného mě to nikdy moc nebavilo.

Pro: Výborná zábava pro více lidí, Šílené zbraně, Zvuky

Proti: Malá motivace pro singleplayer (nějaký příběh, quest, nebo prostě něco!) :-)

+17 +19 −2
  • PC 80
Tak u tyhle hry jsem u kamose na 386 stravil takovy chvile, ze jeste ted mivam obcas zachvaty smichu, kdyz si na to vzpomenu. Pojmenovat si vlastni komando jako ucitele ze stredni a nandat to treba jinym ucitelum, to bylo neco!

Pro: Skvela grafika a hlavne atmosfera pri bojich proti kamaradum.

Proti: Teren se obcas vygeneroval fakt prapodivne :-).

+13 +14 −1
  • PC 85
Kultovní wormsíci, koncept hry je inspirován hrou Scorched Earth, ale je vylepšen o větší svobodu pohybu (lana, teleporty, létání), vyváženější zbraně, variabilnější hratelnost a možnosti, sympatičtější grafiku a hlášky samotných červíků... Tedy o dost.

Hra je milejší, zábavnější, taktické možnosti jsou širší a záleží taky nejen na přesnosti s jakou hráč umí střílet, ale i na tom, jak dokáže útok zkombinovat a obratně se přemísťovat s lanem.

Opět největší kouzlo hry je v multiplayeru s kamarády tlačícími se u jednoho PC. Mnohdy takové srazy s hraním Worms znamenaly mnohem víc, než jen společné hraní počítačové hry...

HW: Minimum: 386 33 MHZ, 4 MB RAM, VGA

Pro: Ve všech směrech lepší Scorched Earth, strategická i čistě zábavná hra...

Proti: Nic závažného, ale vylepšení není nikdy dost...

+13
  • PC 100
U téhle hry jsme jako malý caparti strávili neuvěřitelně času. Je to až s podivem. Hra měla i na svou dobu (1996) strašně jednoduchou grafiku. Červíci byli složení tak z dvaceti pixelů, zaměřovací terčík z pěti pixelů. Výbuchy jsou geniálně jednoduché. Žádný zbytečný oheň, zato střepiny po výbuchu granátu se pixelově rozlítnou okolo jako správný granát a ta vlna je v tom opravdu cítit. Vidím v tom kousek reality? To je asi moc nadsazené. Celá původní hra po osekání filmečků (což je velká škoda, protože jsou kvalitní a vtipné) zabere nějakých 900 kb. A kolik se do toho vejde zábavy.

Co nás u toho určitě tolik drželo bylo málo zbraní a jejich malá nastavitelnost (množství , síly, atd..). Nenutilo nás to v menu vymýšlet kraviny, zato jsme si víc víc vážili každého airstriku nebo řízené střely. Když došli počtem omezené zbraně, tak jsme se odstřelovali bazukou, zaměřovali granátama či brokovnicí. Zábava jako hrom na strašně dlouho. Prostředí se náhodně generuje. V každém je jiná gravitace, kluzkost, hustota min. Singleplayer jsme vůbec neznali. Ta pravá a jediná zábava u téhle hry je, sednout si ve čtyřech lidech k počítači a pařit. Je to vlastně taková společenská hra.

Dnešní mladší hráči by se nad zjevem téhle hry nejspíše zhrozili, ale neni nic lepšího než banánový nálet. Hra ani náhodou dnes neztrácí na síle, ba naopak. Červíci hláškují a v téhle hře vymysleli nejznámější zvuk icq. Nejlepší díl série.

Pro: multiplayer, kopec zábavy

Proti: hrát sám s počítačem je nuda

+13
  • PC 95
K červíkům mě přivedla hra Gorillas ze stařičkého MS-DOSU 5.0, kterou jsme na 286 hrávali někdy v roce 91. Worms měli stejný model, na rozdíl od jednoduché fyziky goril mnohonásobně vyšší hratelnost. Ideální počet zbraní, někdy neskutečně vygenerované prostředí a parádní zábava. Single byla zábava na několik hodin, multiplayer odvaz do doby, než nastal mód "starving". Při hře proti počítači jsem často používal vychcaně červíka s hořákem a prokopal jsem se na místo, kde si ten trouba házel bomby sám na sebe :)

Pro: hratelnost, zvuky

Proti: některé jednotky byly sakra přesné

+7
  • PC 90
Pokud by ke mně kdokoliv přišel a zařval, jsem schopen ho na sto metrů roztříštit bazukou a to střelbou na zcela opačnou stranu za použití větru. Trefil bych ho přesně. Cvičil jsem to v této hře spoustu hodin.
Neúnavná hra, kterou jsem hrál velice dlouho a nikdy se neochodila.
Po mém dvouletém PC abstinování jsem si ji opět sehnal, zapnul a velice se ponudil. Buďto jsem zmoudřel, což mohu beze studu přičíst na vrub mé zdi, kterou jsem ve volných chvílích studoval, anebo prostě tomu, že mé vražedné pubertální hormony odplavila voda tak zvané znuděnosté dospělosti a já se stal guruem nemastného a neslaného prdu.
Hra je to krásná, ale já už krásu vidět asi nechci. Ukažte mi radši něco řádně prohnilého. Prosím.
+2 +5 −3