Ten pocit když celý den grindujete na nový motor a nakonec si omylem koupíte lepší rádio -_-
No ok, do RU251 pudu, do amiku pudu, ale rusaci... LTTB a KV1S nejsou uplne marny, ale v podstate zatim nezajem...
@Arc (09.09.2014 18:36): Mělo by to být přesně tak - kdo viděl nový strom tanků tak pochopí.
Z T5 KV-1 se odemyká T5 KV-1S a z té se odemyká T6 KV-85. Kdo bude mít full KV-1S, ten dostane full KV-85, včetně posádky, kamufláže, modulů atp.

No a hlavně, KV85 nehrajte s 122mm dělem - to je prostě po nerfu naprosto nepoužitelné. 100mm (s DPM víc jak 2000DMG) je nový top.
Uprimne receno radsi bych snad dostal KV1S, ta deprese na KV85 je brutalni a kdyz uz to clovek nahodou sklopi, tak ho zradi presnost >_<
No, konecne jsem se dostal k test serveru.

Ponekud me zaskocilo ze misto me KV1S sice ted mam KV-85, ale posadka "zustala" vyskolena na KV1S, cili mam KV-85 bez posadky. To je planovane, nebo chyba?
@Arc (07.09.2014 20:30): V podstatě to je Sheridan - má stejné dělo i věž. WT akorát řekli, že Sheridan do hry nedají, ale pak si to asi rozmysleli. Takových "rozmyšlení" tu už pár bylo :)
@kurcatovium (07.09.2014 19:05): mmt... Prohodili jenom víka? Staty doufám ne :D

T49 je v podstatě jako KV-2 - je to vyloženě troll tank. A věř mi, že až s tím lidi začnou pořádně jezdit, hodně desítek bude rage-postovat fóra WG, protože zásah jsou v podstatě garantované sundané pásy a pár externích modulů. A nedej bože když to jednou penetruje.
@Bursoft (07.09.2014 18:25): No tak teď v tý zkrechtěný době to tak bylo, ale dřív byl t5 skaut maximum u všech národů. Německý VK2801 taky byla pětka a dostávala desítky a co je s ní dnes? Zkrátka tu lajnu rovnají stejně jako rovnali ty ostatní. Nevidím na tom nic špatného. A pokud budu chtít t5 skauta, co dokáže penetrovat desítky, tak si stejně vezmu ELC...

@LIUWIL (07.09.2014 18:56): U té T67 je to jinak. Věže mu prohodili, takže stock má dekl a top je bez deklu. No a zrovna Sheriddian je podle mě asi druhý nejhorší ze všech těch nových lightek...
Zkrátka a dobře: Amíci mají novou lajnu lehkých tanků. Chaffee sloužil jako zábavní tank. Jelikož jsou v nové lajně lightek docela legrační děla (viz Sherid... vlastně T49), Chaffee je zbytečný. No tak, neříkejte, že střílet ze 152mm děla při rychlosti 72Km/h není větší prdel!

A když se mrknete na děla ostatních lehkých tanků, zjistíte, že jsou tam doposud nevídané kousky. Do této lajny se pouštím hnedka jak vyjde.

EDIT: Jo a ještě jsem teď viděl: T67 (dříve T49) přišel o poklop na věži. Od teďka má prostě otevřenou věž (ano, obě věže), stejně jako Hellcat. Nic jiného se nemění.
@kurcatovium (07.09.2014 17:30): jenže chaffee byl právě o tom, že jako jediný tier 5 lightko mělo desitkovej MM a mohlo desítky penetrovat, tzn sis na něm mohl honit svoje maximalky v XP, pokud jsi byl hodně skill, ted je to obyčejný lightko, jako ostatní..
@Say (07.09.2014 12:21): Zas z toho nedělej tragédii. Taky ten novej Chaffe má 6-8 matchmaking, takže to dělo, ač je slabé, je ospravedlnitelné. Navíc ta hodně zlepšená mobilita z něj dělá dost bestii.
@themacs (07.09.2014 11:42): Hledím na záběry přímo z testu a DMG tam je 910/700/910
A jak jsi říkal, za goldy se kupuje až HE munice, HEAT se kupuje za kredity.

Jinak mezi T-150 a M6 bych se přikláněl k T150. M6 má více méně to samé dělo jako Hellcat, ale menší pohyblivost. Hrálo se mi s ním dobře hlavně jako s podpůrným tankem. M6 má takový divný profil a špatně se úhluje. Nebyl to špatný tank, ale nakonec jsem byl rád, když jsem ho po koupi T29 mohl prodat.
@LIUWIL (07.09.2014 11:31): Jj a je to taková reinkarnace T-50-2

A ten T49 light si shrnul kompletně :D

Podle mě to 100mm dělo prostě rajčatům nebude dost dobrý, protože to přece nedává 400 avg a to prostě rajčata musí mít, aby si připadali jako velcí páni. Ta 100 má podle mě uplatnění jen u lepších hráčů, kteří se rozhodnou u KV-85 zůstat. Já bych s tím problém neměl třeba, ale ta deprese je příšerná, já se KV-85 rozhodně zbavím. (KV-1S jsem koupil nedávno na T6 bitky Skirmish, ale radši si na to koupím T-150 nebo M6)

A s tím Chaffeem máš pravdu, má sice horší dělo, ale je rychlejší a pohyblivější.
@themacs (07.09.2014 11:25): Jo, splet jsem se, je to LTTB a mají ho rusáci.

Co se KV-85 týče, jedna věc je zranitelnost tanku, druhá věc je DPM 2058.25. To je prostě jasný tank do druhé lajny. Jsem zvědavý, jak se bude ovládat to 100mm dělo. 7.28 reload, 2.59 míření, přesnost 0.36 - to jsou hodně dobré staty.
Právě deprese děla způsobí, že od tanku dá hodně lidí ruce pryč - průměrný noob prostě nebude umět jezdit s takovým tankem a nebude mu přesně jasné proč. Já, jakožto fanoušek čínských tanků, si na něj hodně brousím zuby.

@themacs (07.09.2014 11:25): Chaffee je rychlejší, ale má horší dělo.
@Say (07.09.2014 11:18): Místo Chaffee je teď T37, ale je na T6. V podstatě ten samý tank. Na T8 přibyl lehký tank T49 který "v žádném případě není Sheridan, protože jsme řekli, že Sheridan nikdy pridávat nebudeme".
Ve zkratce, 72km/h top speed, 152mm dělo, penetrace 76/152/85, damage 900/700/900, 2.61 firerate :D
Tier 10 tanky budou hodně nadávat.

U Rusů pak je tank, který ve fullu váží 23 tun, má 700HP motor a otáčí se rychlostí 48°/s. Max rychlost 68km/h. 11.76 firerate, 176/216/44 penetrace, 180/180/300 damage. A dělo má delší než trup :D
@LIUWIL (07.09.2014 11:07): Jen bych chtěl k tomu lehce zareagovat.

1. Ta deprese děla je naprosto příšerná a myslím, že s KV-85 moc lidí hrát nebude. Navíc, na FTR byl docela zajímavý článek (tady) jak se vypořádat s KV-85 doslova "Like a Boss". Stačí k tomu E-25, ELC nebo jiný nízký tank.

2. Nevím, kterým tankem myslíš "raketu s dělem podobně dlouhým jako Panther". Jestli se nepletu, tak němci dostanou pouze jeden light tank, RU251, který má dělo kratší než 88mm L71. Nejspíš si to pleteš s jiným tankem (LTTP?).
Podle mě jsi ještě zapoměl zmínit docela podstatný tank a to americký T49 (nebo taky XM551 Test Bed), tier 8 light tank, který bude mít houfnici s avg dmg 700 pro AP a HESH, 900 pro HE. Nejlepší na tom však je, že HESH náboj, který má penetraci tuším kolem 200 bude normálně za kredity a ne za goldy, takže to bude docela zabiják asi.

3. Penalizace za to nesportovní chování bude jak píšeš nejprve varování, potom už bude následovat trest v podobě, že hráč nebude za bitvu dostávat ani XP ani credity.

4. Těch nových ocenění přijde požehnaně. Většina z nich jsou však docela zbytečná a myslím si, že je bude dostávat mnoho hráčů v bitvách (namátkou - rozdej větší poškození než má tvůj tank HP, zničení 4-5 tanků v bitvě,takže takový mini top gun a další...)

5. Object 403 není, myslel jsi 430 ne?

6. Je to tím, že motor se rozdělelí na motor a převodovku.
Tak jsem četl poznámky k novému updatu a těch nových věcí a změn je jako když nasere.
9.3 bude jeden z největších updatů za poslední rok.

V první řadě - co už asi víte, KV-1S bude přemístěna na 5. tier a nahradí ho KV-85. Trochu lépe obrněný, ale pomalejší tank. 122mm dělo je nerfnuté až do prdele a 100mm dostane pořádný buff - naprosto šílené DPM (víc jak T-150). Balancuje to šílené malá deprese děla - jenom 3° (čínské tanky, se kterými hodně lidí má problémy, mají 5°, KV-1S měla 8°). V porovnání s T150 má menší alpha DMG a výrazně horší pancíř, takže T150 zůstává jako jeden z nejagresivnějších brawlerů na T6 i T7.

Přibude celkem šest HD modelů, Chaffee dostane rebalance kvůli nové americké lajně lehkých tanků (celkem 3 nové tanky). Rusové dostanou dva nové lehké tanky a němci dostanu docela zvláštní raketu s dělem podobně dlouhým jako Panther.
Více méně všechno jsou to hodně zajímavé kousky.

Mapa Muravanka předělaná - silně upravený terén, zředěn ten debilní les a v lese i okolo lesa je teď terén.

Od teď bude penalizace za odchod z bitvy před zničením tanku, neaktivitu v bitvě a zničení vlastního tanku (např. utopení). Nejprve budou udělována varování - protože někdy se to přece jenom stane omylem (tohle mělo přijít tak 20 updatů zpátky). Pokud sestřelíte pásy tanku dřív, než se utopí, počítá se vám to jako kill.

Budou upraveny některé efekty a zvuky, přibudou nová ocenění, údajně zlepšen výkon na "některých konfiguracích" (really?) a snížena "spotřeba" paměti.

Od teď střely, které se odrazí od tanků, nezmizí, ale budou dál pokračovat v cestě a mohou poškodit jiné tanky. Efekty odrazených střel upraveny.

FV304 dostane nerf, Hellcat dostane nerf, už zmíněná KV1-S dostane nerf, T18 a T57 Heavy dostanou nerf. IS dostane buff. Chaffee a M5 Stuart dostanou rebalance. Object 403 dostane taky nějaké úpravy. Změní se ceny oprav, některých modulů apod. u několika tanků.

No a docela zajímavá (pro mě potěšující) věc: mnohé lehké tanky dostanou vylepšenou výdrž závěsu a u tanků (nejen lehkých), které měly řazení ve předu (a pěkně debilně začaly hořet kdykoli je tam někdo trefil) od teď při zásahu do řazení nezačnou hořet.

Jinak údajně okolo 1000 účtů dostalo na UE serveru časový ban a varování v rámci zátahu na boty - že by přece jenom něco dělali?

A ještě malá poznámka: T49 na tier5 je přejmenovaný na T67. Mění se jenom název, jinak je to stejný tank. T49 je od teď tier7 lehký tank. Německý Pz.Sfl.V na Tier7 je přejmenovaný na Sturer Emil.
Tak jsem po dlouhé době vytáhnul na 2 dny T-25, páč jsem potřeboval kredity na WZ-132 ve slevě, drtil jsem společně se Stugem a T49 5. tiery a je to stále statpadding jak sviňa, dal jsem asi 6 ace tankerů za těch pár bitev. Kdybych to nehrál tak agresivně, jak jsem zvyklej, tak si myslím, že mám aspoň o 5% víc WR, páč míra demence na obou stranách týmů je kolikrát k neuvěření :D
@themacs (02.09.2014 12:06): Zdroj: Google. Pise se o tom ni nekde na offiku a mluvil o tom i Jingles.

M6 byla paradni prave mezi KV1S jako dorazeci tank (rychlejsi strelba). Sam o sobe je mym oblibencem T-150 - velice spolehlivy pancir, skvele DPM a obecne tank pouzitelny kdekoliv.
Hellcat dostane taky brutální nerf ... jinak nejlepší zdroj infa je ftr blog.
@LIUWIL (02.09.2014 11:36): Ok :D dík za info ... takže aspoň tak ... já si teda OP-1S koupil asi 3 dny zpátky jen kvůli Strongholdům šestkovým ... jinak vážně nemám potřebu s tím kosit noobáky na publicu a připadat si jako velký boss ...

Hold si budu muset najít nějaký nový tank na 6tkové bitky ... M6 nebo T-150 nejsou např. vůbec špatné ... a nebo Hellcat ...

Mohu se jen zeptat, odkud máš toto info?