Mimochodem, už jsem free, přestal jsem hrát v říjnu. Just felt like sharing it s těmi kdo jsou také vyléčení ex-tankeři.
@FildasCZ (23.01.2015 11:31): to se celkem lisi podle zadani konkretni mise. Ja to jezdim vesmes s premiakama (Type64, E-25) a vetsinou problem neni. Samozrejme na neco je lepsi misto Type64 vytahnout premiovyho Valentina, nebo misto E-25 sahnout po SU-100 nebo necem derpovnim typu I/SU-152 a vubec tier 4 tanky jsou tady svym zpusobem dobry asi na cokoliv co nechce vylozene nasekat/naspotovat tisice damage.

Coz mi pripomina ze asi koupim zpatky Hummela, bo FV304+Grille+Birch gun tyhle mise asi neutahnou. (Uz jen poskodit jednim vystrelem 2 tanky se mi postesti dost vyjimecne - na tom visim ted.)

Jinac teda ten accuracy nerf na vetsi vzdalenosti znat je, respektive musim domerovat vic nez jsem zvykly a snapshoty moc nefungujou. Ale obecne vzato jsem to nejak zvlast nevnimal. Ze by slo klickovat se skautem mezi tankama jako pred accuracy buffem, to teda ne. (Nicmene jsem na CT dneska rano udelal s dva Orliky - s M41 a s T21. Kterou koupim zpatky.)
@themacs (23.01.2015 06:16): No odehral jsem jen par bitev, ale zatim v podstate nepocituju rozdil.

Teda cekal bych ze touhle dobou uz nekdo vypusti video/screeny kde primo srovnava shot spread z 9.5 a 9.6. (To video co udelal SS vubec netusim co se mi snazilo sdelit.)
Může se někdo podělit o dojmy z Test Serveru, jak moc hrozný to je s tím Accuracy Nerfem? SS psal na FTR, že to je docela dost poznat. Takže jen pro info jestli se konečně WG povedlo mě totálně hru znechutit nadobro.
9.6 CT
Nevim proc WG chce ten tank kompletne zrusit. OP urcite neni, historickej vicemene je a ma celkem specificky gameplay.
To procento v popisku MoE je nejspis (suma damage za poslednich max 100 her) / 100.

Kdyz jsem s tim zacinal tak posledni co jsem chtel bylo 50s cekat az se mi prebije buben, bo vim jak me to sere u 13 90. Pravda ze ted na Lorrainu to mam za tusim 45s a stezovat si nemuzu, ale tehda mi to proti 35s na 90mm prislo jako vecnost.
Jo, těch sto her tam bude hrát roli, ale bude to průměrované nějakým koeficientem, protože když má člověk těch bitev málo, tak má i málo procent. Takže i když koupím nějaký shit tank a odehraju s ním 10 her jak king, tak to bude stačit tak na 10% max.

Jinak pipboyi jestli jezdíš 50 100 záměrně s tím horším dělem, tak jsi docela blázen...
Je to ciste podle damage za poslednich 100 bitev afaik. Tim se samozrejme mysli 100 bitev od te doby co ta ficura existuje. U me je to vesmes otazka toho ty bitvy vubec odjezdit, pak mam tu jednu hvezdicku v podstate vsude, akorat u 50 100 asi trpim na jiny kanon, bo myslim ze 100 bitev uz jsem od te doby nahral, ale nevim. Eventuelne to jeste stoupne nez clovek z te posledni stovky vyhaze bitvy bez topovy konfigurace, dal to zacne byt opruz a hlavne vetsinou mam davno elitovano a nemam moc duvod dal ten tank hrat.
Chtel bych ale ty znacky i na nizsich tierech >_>
Těžko říci. IS-3 jsem vytáhl do bitvy zatím jen 120x a už mám hvězdičku. U T-54 jsem se hvězdičky dočkal až někde po 1000 bitvě :D Mám pocit, že nejdůležitější faktor je průměrné dmg za posledních 100 bitev, které se provnává s ostatními hráči. Pokud je dmg větší než má 65% ostatních hráčů s tímto vozidlem, uděluje se hvězdička atd. Tak jsem to alespoň pochopil já. Ale vliv na to má určitě i poměr výher a proher, protože při prohře ty procenta letí rychle dolů, bez ohledu na nastřílené dmg. Nebo alespoň tak to mám odpozorovaný... :-)
@Najlvin (21.01.2015 15:22): Já mám 3 znaky na ELC :-D Ale jinak mám asi jen po jedné, pokud vůbec nějakou. Nevím, jak přesně ten výpočet funguje, ale určitě v něm hraje (dost značnou) roli i to, jak často s daným tankem člověk jezdí.
Dvě hvězdy se mi povedly zatím jen u T-34-85, a to nejspíše díky nějakému náhodnému poklesu ve statistikách. Jinak si to nedovedu vysvětlit :-) Ale je fakt, že s tím tankem mi to zatím šlo asi nejlíp a taky s ním mám odježděno nejvíce bitev. Nemám žádné vysoké ambice, na oblíbených tancích se spokojím s jednou hvězdičkou. Ale ta druhá mě tenkrát opravdu potěšila, a o to víc, že jsem se o ni ani nepokoušel :D

Tanky se třemi hvězdičkami jsem v bitvě snad ještě ani neviděl. Těch hráčů musí být minimum. Ale kdo je má, tak to už opravdu musí být zatraceně dobrý hráč. O tom si já mohu leda tak nechat zdát ;-)
Dva znaky už jsou aspoň pro mě dost těžký. Zatím jsem to dal jenom na T110E5, T-62A, SU-122-44, E-25 a T34. Dost tanků mám kolem 80 %, ale stačí jednablbá bitva a skočí to dost dolu.
hm, ja su zvedave jestli nekdy na necem budu mit dve >_>

Docela me prekvapilo ze na 50 100 jsem nenabral zadny prouzek... asi ze jsem to nejezdil s topovym kanonem...
Tak, konečně mám hvězdičku i na IS-3. Mně to ale nějak jde... :D A to je IS-3 můj jediný těžký tank, co mám v garáži. Zdá se, že i tyhle pomalý stroje mají něco do sebe :D

194 her jsem kdysi nemohl dát Mko a byl to jedinej hightier tank, kterej jsem prodal ve zlosti, bez Mka. Po roce to znovu koupím a druhá bitva, pohodička.. Nejhorší je, že ten piece of shit, hnusou tier 8 plečku nemůžu ani prodat, páč jsem si tam dal posádku z Leoparda PT, páč jsem počítal, že to budu hrát dalších 100 bitev :D Nenasere to?
@LIUWIL (19.01.2015 17:23): 85mm dělo na WZku je lepší, jak ta 90mm na RUčku, je prostě spolehlivější... 170 pene je dost na prostřelování čehokoliv, pokud to nestřílím zepředu.. a jako lightko se musím konfrontaci zepředu vyhýbat jak čert kříži.. Krom toho, řešit pene v době goldů a misí, kde si na ty goldy vydělám v klídku i kdybych měl půl mozku, je celkem zbytečný, HEATy na WZtku stačí na cokoliv...

@Arc (19.01.2015 11:33): Však to, že WG samo leakuje kraviny je už delší dobu známá věc.. ale jsou lidi, co jsou schopní tomu věřit..
@LIUWIL (19.01.2015 17:23): Naopak to 85mm dělo je luxusní, dá se s tím v klidu nabouchat a to tak, že dost. Jen je potřeba nestát jak tvrdý Y zepředu k E100... Ru251 je super tank, ale to dělo je hodně náladové (á la Cromwell), což se o 85mm dělu z WZ říct nedá, to je dobré tak jako tak.
@Bursoft (18.01.2015 19:19): WZ je agilnější, nicméně nikoliv zrovna o moc. 85mm dělo je maximálně dobré tak na analní sex s artynama a prosadí se proti ostatním lightkám. 170 pene je žalostně málo i při flankování. Nehledě na to, že RU251 má s tou 190mm penetrací pořád větší DPM než WZ132 s 85mm dělem. Ano, doprese 10° má jenom na boku, což nic nemění na tom, že to je T8 lehký tank s depresí 10°.

A vzhledem ke změnám map, jak dobrý je který tank spotter je dnes už celkem irelevantní. V T8 šarvátkách se běžně spotuje s T49.
Hrát za lehký skauty není zas tak těžký, stačí jen trošku víc riskovat a musíte se spoléhat trochu na štěstí aby vás ty polena netrefily, někdy záleží i na mapě. Nemá cenu jezdit tam kde nikdo nevidí a ani tam není a pokud si věříte a máte možnost obchvatu (na stalingradu to jde nádherně) tak si můžete troufnout na artyny.
Je to trochu jako artyna, musíte mít trpělivost a nevlítnout mezi ně aby vás sešrotovaly.

Ale je škoda že nejde vidět koho jste nasvítili, si pak vždycky říkam že jsem zbytečnej když jim nenasvicuji a jezdím jak ko*ot a pak zjistím že jsem nasvítil všechny tanky co tam byli. :D
@LIUWIL (18.01.2015 18:59): WZ-132 je MNOHEM agilnější, má nejlepší camo ze všech lightek, používání topovýho děla je stejně blbost imho, 85mm má lepší dpm, stejně jako aimtime. Deprese je v podstatě jedinej downside toho tanku, HPčka u lightek moc neřeším, je hezký mít víc, ale kolikrát s nima člověk něco tankuje v 9-10 tier bitvách..

RU je super tank, ale z toho děla si nejsem uplně jistej.. depresi má jenom přes boky tanku, zepředu je hodně špatná, penetrace je super, ale střely lítají tragicky pomalu (trochu mi to připomíná cometa). Na roli dmg dealera a závodního sporťáku je určitě lepší jak WZ, ale WZ je jednoduše lepší spotter..

@pipboy (18.01.2015 19:03): Já jsem nadšenej z toho odstranění wafntrégra, snad to zas nezakopou pod zem za chvíli..
No a ted ctu ze chteji zahodit aufpanthera :/
Doufam ze z nej aspon udelaji premiak nebo tak neco.
@Bursoft (18.01.2015 18:40): Ru 251 má penetraci 191. Má větší DPS, lepší míření, 1200HP a hlavně depresi jako americké hull-down tanky.
Jinak jsou si ty tanky podobné a dokud WZ 132 nebude lepší v některých parametrech, tak je irelevantní kvůli velmi špatné depresi.
@pipboy (18.01.2015 17:53): Myslím, že WZtka buff potřebovali, aby mohli konkurovat jiným lightkům, tam to hodně vítám. Nerf američanů je potřeba si myslím, T71 je OP už tak, buff rozhodně nepotřebuje. AFK Panther podle mě buff taky moc nepotřeboval, je to jen o tom se naučit s tím hrát. Spíš se divým, že nešáhli na menší tiery u skopčáků, takovej reload buff u light Leoparda, popř. použitelnější dělo na VK derpu by ta lajna taky dost potřebovala..

@Najlvin (18.01.2015 17:42): Tak já to hrál u kámoše a to dělo z daleka není tak dobrý, jak na E-50M, nicméně správně ruský OP dpm, je to malý, rychlý, dingá to, co víc si přát..
Co vraviete na LT buffy?

Docela zvazuju koupit zpatky T21 a dat treti (>_>) sanci MT-25, i kdyz tam me vzdycky vadila spis ta silena pen/dmg. A ze prejdu na Bulldogovi na autoloader.
Na druhou stranu treba u 1390 bych nepohrdnul aimtime buffem, bo co je ten kanon schopny minout me obcas dovede nasrat. A vetsina nemeckych lightek je porad tak nejak lol. U WZ a T71 nevim jestli bylo potreba nejaky buff...
@Bursoft (18.01.2015 15:24): Obj. 140 je super - prostřelí skoro vše, dělo krásně přesný, tank obratný. Má ale dost zranitelných míst. Jezdil bych s ním hrozně rád, ale pokud není zrovna nějaká akce na zvýšený příjem kreditů, tak se to v mém případě moc nevyplatí. Prohra vždycky znamenala i slušně prodělanou částku :-) Člověk už musí být opravdu hodně dobrej, aby s tímhle tankem zůstal v plusu. Ale to se obávám týká všech tanků na X. úrovni :D
@Bursoft (18.01.2015 11:15): tak to vis ze na radu z nich hned tak nesahnu :D

Aktualne expim asi 12 nebo 13 tanku. Pak je tu jedna desitka, premiaky, GuP sbirka, tanky co me bavily a T8+ si vetsinou tak nejak z principu nechavam taky.

Z tanku co uz mam dyl jsem nedavno prodaval KV13. Na papire dobry, vypada hezky ale i kdyz se mi s nim nehralo uplne nejhur, WR kolem 30-35% uz me zacinala srat... >_>

Ad T8 medka - Indien, vsechno americky, STA-1 jsou imo fajn
@Najlvin (18.01.2015 13:09): Dělo mě sice taky vadí, ale víc mi vadí, jak je to hrozně líný. Jakože ať považuju všechny osmičkový medka za hrozný, konkurence neschopný tanky, tak toto je rozhodně zatím ten nejhorší. Jediná výhoda je, že to má celkem dobrej pancíř, tak nižší tiery to celkem válcuje a dá se s tím dobře sidescrapovat.. Topový dělo zaměřuje asi tak 6 hodin, dlouho přebíjí, to jsou asi jediný výtky k tomu, rozhodně je to na tom tanku ta lepší věc :D

T-54 light se mi nelíbí, s T-44 je blbost to srovnávat, protože je to scout a je to v podstatě devítkovej tank (má devítkovej MM), takže to dělo je tam ještě nepoužitelnější, páč nemáš možnost prznit šestkový tanky například.. Jinak na T-54 klasickou se těším, ale tu koupím, až budu mít tak 60 tisíc free xp minimálně, můj cíl je ale Obj. 140, na ten se těším nejvíc..
Já mám 43 tanků, ale reálně jezdím tak s půlkou.

16 desítek, 9 prémiáků, 3 co teď expím a zbytek jsou různé kousky, které jsem si nechal v garáži.
@pipboy (17.01.2015 21:28): 100 tanků? Tvl, já jich mám asi 8 a říkám si, jestli to není už zbytečně moc, protože stejně jezdím jen s jedním nebo dvěma maximálně. Mít tolik tanků, asi bych se zbláznil. Protože vždcky když je nějaká akce třeba s pětinásobky zkušeností za první vítězství dne, tak mám potřebu si to odjezdit se vším, co mám v garáži... Ale jinak teď jezdím svoji oblíbenou T-54 a snažím se s ní pokud možno co nejlépe naučit. Kdybych střídal desítky jiných tanků jako jiní hráči, co znám, asi bych se s ničím pořádně hrát nenaučil :-)

@Bursoft (18.01.2015 11:15): T-44 není úplně špatný tank. Jeho zásadní nevýhodou je jen to VII dělo, který je prostě moc slabý. Jeden čas jsem si na ten tank namontoval to VIII dělo, co tam je, ale tři rány za minutu je fakt úlet. Nicméně i s tím VII dělem se dá něco uhrát, jen to chce hlavně nepřátelům lézt do boku. Nicméně větší srandu jsem si teda už užil s T-54 ltwt, která je na stejné úrovni a má obdobné dělo. Ale ten tank to alespoň vynahrazuje skvělou rychlostí. Jinak samozřejmě doporučuji T-54 na IX. úrovni - to už je daleko lepší hraní než s T-44 :-)
No HT mise střídám IS-7 a T-150, kterej expím. Konečně jsem tomu tanku přišel trochu na chuť, s lepší posádkou a topovým motorem je to mnohem hratelnější. Medka jsem zkusil asi 2x T-44, ale ten tank je ve špičkách nehratelnej, všechny bitvy v desítkách a jelikož je to shit, tak toho moc neudělám. Takže to tahám přes Cometa momentálně, ale ty medkový mise mi přijdou hned ze startu tak 2x těžší, než heavy mise (především co se toho vyhrávání a přežívání v bitvách týče).

@pipboy (17.01.2015 23:45): Hraješ ty tanky vůbec, nebo si je necháváš jen do sbírky? :D
Oh, moment, 107, jsem zapomnel ze tanky s 0 bitvama v tom seznamu nejsou >_>
Capovani s HT jsem splnil na prvni pokus s WZ-111 :D Pravda, rozhodne jsem s tim nepocital. Ale capovali jsme asi 4 tak jsem si ani nemusel pripadat moc blbe :)
A na zabiti tanku ramovanim ted v podstate visim taky. A jo, cloveka to nuti hrat jako kokot. A pokud se to brzo nezklidni, bude to peklo.

Nicmene pravda ze prachy z toho lezou krasne, tim spis kdyz se ty mise snazim davat vyhradne premiakama a asi tudiz stihnu pred koncem slev poridit jeste jednu T9 masinu.

Btw jsem vcera standardizoval nastaveni consumables na slotech (aby vsechno bylo ve stejnym slotu a melo zaply auto ressuply) coz teda v garazi se 100+ tankama neni zadna prdel >_>
Nejsem si jistej, co mělo být účelem těch individuálních misí, ale způsobilo to to, že každej, včetně těch nejlepších hráčů, hraje jak totální retard, matchmaking je v prdeli (4 artyny + 4 high tier TDčka jsou běžná záležitost). S plněním sekundárních misí je to sice zlatej důl, ale za jakou cenu. Plus, myslím si, že obtížnost těch misí je pro různý classy dost nevyrovnaná a taky to nahrává lidem s vysokýma tierama (IS-7 je naprosto ideální na plnění všeho). Je mi jasný, že ty nejvyšší odměny budou (a mají být) pro ty nejlepší z nejlepších, ale nejsem si jistej, jestli je to správnej koncept, prostě čím víc desítek mám, tím víc mám šanci to splnit. Taky mě sere, že platoon mise nejdou po sobě, ale jsou v tom seznamu random rozházený.

Další věc, misí je podle mě zbytečně moc a proto se do nich vymýšlí totální hovadiny, prostě vyzvat hráče, aby vyhrál capováním S HEAVY TANKEM je demence. Splnil jsem 8 misí s heavynama a ani v jedné nebylo něco o blokování dmg, ale hlavně že teď mám zabít tank ramováním.

Abych pravdu řekl, tak ty mise můžou WoTko klidně poslat do pekel, protože úroveň přemýšlení v bitvách klesá volným pádem, lidi (a přiznám se, že i já) se staví do debilních pozic nebo se zbytečně nechávají nastřílet, jen aby splnili misi (když jsem dělal tu s capováním, tak jsem si připadal, jak největší looser, IS-7 krčící se za šutrem uvnitř capu omg :D)... Snad je to jen počáteční nápor a hra se vrátí aspoň trochu do normálu..

edit:
Je vtipný, jak moc špatných hráčů ten tank hraje, páč za tak málo XP jsem snad Mko na vyšších tierech nedostal :D
@Najlvin:
V odkazech je Hráčský návod..... je tam toho mnohem víc než zkratky :)