Wolfenstein 3D

id Software •  Logicware (3DO)
1994
březen 1994
říjen 1994
19.10.1995

Tyto verze Wolfenstein 3D obsahují podstatné změny a přídavky oproti hlavní verzi. Oproti 60 úrovním z původní hry verze pro SNES a Jaguár obsahuje jen 30 úrovní, z čehož jsou dvě tajné. Každá z těchto 30 úrovní, seskupených do šesti misí, je zjednodušenou verzí původních úrovní. Závěreční bossové jsou převzati jak z původní hry, tak z jejího prequelu Spear of Destiny. Verze pro Macintosh a 3DO obsahuje zdejších 30 úrovní plus 60 z původní hry.

Mezi další změny patří nové bonusy – krabička s municí převzatá ze Spear of Destiny a batoh, který zvyšuje maximální množství munice, kterou můžete nosit. Do hry také přibyly dvě nové zbraně, raketomet a plamenomet.

Hlavně verze pro SNES se proslavila velkou cenzurou. Ve hře nenajdete podobizny Hitlera a hákové kříže na zdech. Z nácků nekape krev, psi byli nahrazeni krysami a na začátku neleží na zemi slavná mrtvola strážce.

Dohrál jsem před pár lety tuto verzi Wolfa, kterou nemám v seznamu dojetých modifikací. Ale jedná-li se o port SNES verze, tak je to asi ok. A ačkoliv dojeté již dvakrát, měl bych si asi odškrtnout dohrání na tomto DH profilu. Nebo si to znovu zahrát.