Wizardry Gold

1996

Wizardry Gold je oficiální remake legendárního DOSového RPG Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant pro novější systémy, konkrétně Windows 95, obsahující následující změny : SVGA rozlišení 640x480 oproti původnímu VGA, změněný interface, menu využívající možnosti Windows, odlišné portréty charakterů, digitalizované animace namísto statických obrázků, namluvené texty a nové zvuky a v neposlední řadě možnost mít zapnutou automapu v okně. Hra byla hráči přijata rozporuplně mimo jiné díky lehce odlišnému stylu grafiky a nutnosti hrát hru v okně při vyšších rozlišeních.

Wizardry Gold existuje i ve verzi pro Macintosh, plánovaný port na Amigu nebyl nikdy realizován.

Já mám třebas ještě někde speciální bootovací disketu pro Betrayal at Krondor. :)

Wizardry Gold je klasika, kterou vlastním díky časopisu Score a kterým jsem byl masírován do poznání, že jde o klasiku. Pak jsem si udělal vlastní názor... Přestože pro mně grafika není všechno, i tahle obohacená verze vypadá tak otřesně, že jsem nebyl schopen ji překousnout a dostat se dál než do prvního dungeonu. Takže možná je to jedno z nejrozsáhlejších PC RPG všech dob, ale já to ověřovat nebudu...