Já mám třebas ještě někde speciální bootovací disketu pro Betrayal at Krondor. :)
IMHO tam dali Gold verzi, protoze byla spustitelna pod Wokny. Puvodni sedmicka totiz nesla poradne spustit ani pod DOSem, vetsinou se musel prepisovat autoexec.bat a config.sys, aby se ziskalo vic EMS memory. Boze to byly hrozny casy...
Mám i kompletní sedmidílnou kolekci z jednoho Score, jen mě fascinovalo, že recenze byla tehdy otřesná, ale jak se dostala Gold na cover, už ji zase vychvalovali:)
NO tak neskutecne odporny jsou uz ty digitalizovany filmecky v intru, zlata puvodni sedmicka. Zato ikonky postav me prisly lepsi v gold verzi.
Kromě chyb (např. Diplomacy) je největší problém automapa - hru ulehčí, ale zároveň zatlačí do pozadí.

Asi jediné pozitivum je to, že jde o Windows aplikaci a jsou tam jednoduše přístupné zvukové soubory - přeloženo do češtiny, je možné tam neskutečně urychlit boje ve hře smazáním (či editací) zvuků boje. Obzvláště v pozdějších fázích hry (a taky v případě různých experimentů s družinou) jde o zrychlení až 90% procent :)

Samotná hudba je zklamáním (a CotDS je jako celek soudržnější, a lepší než tenhle port/remake).
"nejlepsi RPG vsech dob"

Podpis. Pokud tedy vycházím ze základní definice role-playingu.
Fingon: Je to jak pise Drolin, Gold verze musi skoncit v propadlisti dejin. Zahrej puvodni sedmicku, nejlepsi RPG vsech dob :)
Fingon: Klasika je původní sedmička, toto je dle všeho technicky nedodělaná verze. Plus s neskutečně hnusnými avatary :).