Watcher Chronicles

19.01.2022
28.04.2022
27.09.2022

Coby jedna z mnoha duší se ocitáte v posmrtné zemi zvané Očistec, kde ale věčný klid nenaleznete. Země byla napadena nesvatou armádou v čele se skupinou mocných Strážců, kteří by rádi změnili Očistec v plnokrevné Peklo. Nyní se musíte spojit s ostatními dušemi, najít v odlehlých koutech zásvětí Strážce a zlikvidovat je dříve, než dosáhnou svého.

Watcher Chronicles je dalším přírůstkem do rodiny akčních RPG se souls-like prvky, které jsou omezeny na boční pohled. Se svým hrdinou či hrdinkou cestujete po kresleném 2D světě, hledáte výbavu pro svou postavu a bojujete s řadami kostrounů, démonů a jiné havěti, přičemž vaše útoky i obranné manévry jsou limitované zásobou vaší energie, s níž se musíte naučit hospodařit. K dispozici máte spousty typů zbraní, brnění, kouzel, prstenů a jiné výbavy, díky čemuž si můžete přizpůsobit postavu dle svého stylu hraní. Z nepřátel také padá měna, za níž si pořizujete nové předměty a vylepšujete stávající. Hra nabízí i možnost přivolat si na pomoc kamaráda, který se svou postavou nebo v roli plně ovladatelného žoldáka může pomoct v bitkách s přesilou nebo s obřími bossy.

Nevím, nakolik jsou dnes některé výtky relevantní, protože jsem hru dohrál před rokem a od té doby vyšlo 19 patchů (a o některých vím, že měly dané výtky řešit). Proto nepíši komentář, na relevantní bych musel hru dohrát znovu.

Sympatický pokus malého studia. Spousta zbraní, brnění, prstenů, nepřátel i bossů. Herní doba bez problémů 20-30 hodin, pokud se snažíte najít všechno. Negativem je problém s level-designem (každý level v podstatě z hlediska designu funguje velmi podobně), vyvážeností (hra velmi upřednostňuje hraní se štítem a parry na úkor úskoků, v podstatě nutnost hrát build dost vyváženě místo specializace na jeden atribut) a řada drobných nešvarů jako ignorace hit/parry v případě přílišné blízkosti u některých nepřátel, útoky vně viditelné části obrazovky, odhazování při krytí i v případě šípů o několik metrů vzad, na některých místech je boj zakryt různými zdmi, překopávání soft-caps a další. Ale pořád velmi slušné, milovníkům souls-like jednoznačně doporučuji.