To T.L.Blade: Tak, dohráno! V polovině hry jsem si myslel, že mám před sebou tak osmičkovou gamesu. Co ale předvedla druhá půlka - neskutečný nářez! Po tom dějovém zvratu jsem ohlodával klávesnici a nemohl jsem se odtrhnout. A ten závěrečný bossfight - famózní. Vzpomněl jsem si na filmového Pána Prstenů. Ještě proklepnu mulťák a jdu do komentáře. Captain Titus of the Ultramarines out! :-D
Abel: Tak to jsem rád, že hra baví. Osobně si myslím, že hra je později mnohem lepší než ze začátku - jump pack + Thunder Hammer je skvělá kombinace.
T.L.Blade: Díky za doporučení, už se mi vyhřívá na disku a po první hodince hraní vypadá velmi slušně:-)
Abel: Je to Jump pack, nikoli Jet pack - jediní, kdo vlastní Jet pack jsou Tau.

In the name of Russ, take it! For Russ and the Allfather! We are Sons of Fenris, Wolves of Russ, Defenders of the Imperium!

Mám psát ještě něco, nebo to vezmeš? ;)
Vím, že už to tu zaznělo, ale musím znovu pochválit demo. Skvěle mě navnadilo (ty skoky s jetpackem byly boží, vzpomněl jsem si na Giants:). Jen nevím, zda do toho jít za plnou cenu, když to bude evidentně "jen" naskriptovaná koridorovka. Snad kdyby tu někdo hned po dohrání zařval: "Go for it! For the Emperor!" Tak bych za to zlatky pustil:-D
Marcusss: No, ale je myslím v serióznej a slušnej hre, žiadne urážky čistoty a sily spojeného impéria! Sterilizovať tvorcov! Nech sa také nečistoty nešíria ďalej!
Ja si myslím, že space marines bolo dosť a chce to Imperium Tau! For the greater good!
Já si myslím, i kdyby to mělo být jen tak že by to člověk nemohl ovládat jistě by bylo fajn se kouknout na některé ty kousky, a vlastně i pokud je ta technika na straně "nepřítele" klidně by se dalo udělat že by si za ni hráč na chvíli zahrál.Prostě by to byla taková vskuvková mise mezi tím co by hlavní hrdina byl někde jinde.. Odehrála by se krátká mise třeba za stranu orků či chaosu a pak by to zas přehodilo strany a hráč by se tam na stejnou "misi" dostal ještě za podruhé, tentokráte za hlavního hrdinu.
Tak by si hráč mohl zahrát za techniku na obou stranách..

Hmm, kouknu na ně na Warhammer wikia. Abych osvěžil znalosti.
Je pravdou, že naprostá většina té techniky i zvířectva by byla moc fajn na vyzkoušení nebo vidění v pohybu.

Genestealeři jsou část armády Tyranidů, jsou to Tyranidé, kteří jsou taková "přední linie" Tyranidů, jsou rychlí, mrštní, mají neuvěřitelně ostré drápy a často se také nacházejí na "space hulku", což jsou vraky lodí ve vesmíru...
Aha, no já věděl že to někdo ovládá jako řidič ale prostě mě jde o to že to už bych neoznačil za pěchotu ale za mechanickou jednotku.Každopádně pravda, bylo by to jistě zajímavé sledovat takový "stroj" v akci. A kdyby tvůrci dali třeba možnost zůčastnit se nějaké bitvy v "kůži" takového Dreadnoughta jistě by to bylo dobré odreagování od celé té akce "pěšmo".

No,jak to každopádně čtu, myslím že zajímavé by bylo vlastně cokoliv z té techniky.. To universum je tak rozsáhlé že zrovna toho co by se chtělo vyzkoušet je hromada :)
Nebo by to nemuselo být ani na vyzkoušení, stačilo by to třeba vidět jako tu podporu, že by jsi šel s tím hrdinou hry a podporovala by tě taková technika (a na druhé straně by zas bylo vidět techniku nepřítele) Třeba jen v jedné části hry..

Genestealeři..:D Hehehe, to jsi mě dostal, nějak nevím o co jde, že by něco od Tyranidů? :/ :)
Dreadnought jako takový je obr ovládaný polomrtvým, často i dosti labilním, ale slavným Mariňákem. Venerable Dreadnought je pak milénia starý Dreadnought - příklad Bjorn the Fell-Handed.

Když už bych měl volit něco na vyzkoušení, tak bych volil Lightning Claws - oblíbená zbraň Vlků - motorku a nebo se projet na Fenriském vlkovi. A nebo se "projet" v Titánovi.

Jinak Terminátoři by neměli zase takový problém (z pohledu univerza, ne wargamingu), pokud by je nepotkali Genestealeři, kteří by z nich udělalo mrtvoly hodně rychle.
T.L.Blade- Aha, no každopádně Squigové už dokážou ublížit nepozornému Space Marine celkem dost (jednou mě zabili když jsem je vzal rotomečem) :D

Venerable Dreadnought- To by bylo zajímavé ale přeci jen to už je mechanické "vozidlo" nemýlím li se, jde o takového "mecha". Terminátoři jsou stále jen "vojáci" a vzhledem k tomu co vydží Space Marines tak Terminátoři by museli být doslova neporazitelní (což by mohlo být celkem nudné pokud by se za ně hrálo ale efektní na pohled :D). I když on pohled i na nějakou tu obrněnou techniku by musel být v takovém případě značně efektní..Takový Land Raider by mohl být celkem fajn kdyby se to dalo vyzkoušet..Stejně tak bych si rád "v akci" prohlédl i jinou těžkou techniku, třeba shadowsword/baneblade od imperialní gardy..
Kekelli: Ti výbušní špunti jsou Squigové. A bylo by zajímavější sledovat nějakého Venerable Dreadnoughta, než Terminátory.
Tulareanus- Tak tak, Orkové a taktika je jako noc a den, prostě to nejsou kamarádi :D

A teĎ si vezměte že spacemarines jsou už tak namakaní jak ten tank ale jejich velitelé jsou ještě trochu dál.

Btw-Dost by mě zajímalo to jak by ale pak vypadali v takové hře třeba Terminátoři, když vezmu v potaz že space marines jsou už tak téměř nedotknutelní a problémy jim mohou udělat snad jen ti mini bossové či výbušní psi (nebo co to bylo za mrchy to v tom demu)
Však sú to orkovia, orkovia a taktika si spolu netykajú + ber to tak, že člen space marines je v podstate supervojak so silou a výdržou malého tanku. :)
Fg: Jelikož je to Warhammer, tak každá jednotka má určité zbraně, které používají - orkové používají převážně to, co najdou - a navíc orkové milují boj, a hlavně boj na blízko. Co to znamená? Že krome střelců a pod. převažují hordy greenskinů nabíhají na nepřítele se sekyrami.
Bodkin- Chtěl by jsi vidět pořádnou rubačku z universa Warhammer ale chtěl by jsi aby to byl především survival horor? To si nedovedu představit jak by to mohlo fungovat, pokud to má být pořádná rubačka, dle mého to nemůže být zároveň survival horor, a naopak...:)
Fg- Mě to hodně připomělo to Gears, jen je to přímočarejší protože se nemusíš tak moc krýt. Ale kdyby jsi se musel krýt zas by to k tomu universu a k tomu že hraješ za člena Space Marine a to dokonce ultramarine moc nesedělo..

No proč nemají zbraně? Protože jich je hromada a jejich taktika je prostě v hromadách utlouci nepřítele.. Na všechny se zbraněma nedostane tak musej popadnout nějakej ten klacík a mlátit vče co nesmrdí po orcích..:D
GAK: no hral sem to, ale nic vyjmecneho to neni, takova budgetovka....

btw muze mi nekdo rict, proc ti orci nemaji zbrane a jen tak nabihaji na smrt??? To nemaji zadne technologie, tak jim staci klacek? :)
pro fanousky serie to bude asi fajn odreagovacka...ostatni si najdou neco jineho
Tak ve škole, ale já si počtu rád, mě by to ani nevadilo, a je v tom rozdíl vezmi si že učení prostě do hlavy tak dobře neleze takže rozvláčné texty jsou nežádoucí ale u her je to jiné. Hry zajímají kde koho a přečtou si cokoliv co se týká her i kdyby to bylo rozvláčné.:)

Každopádně jak jsem psal, příště se budu snažit psát kratší ty popisky.
Ja som narážal predovšetkým na dĺžku a zbytočnú omáčku, ktorá by sa možno hodila do položky "zaujímavosti" ako na csfd, ale pre samotné krátke info je to nepodstatné. Si zober príklad zo školy, určite sa ti stalo, že nejaký text bol v knihe/učebnici zbytočne rozvláčny napriek tomu, že pointa by sa dala zhutniť a určite si z toho nadšený nebol. :)
Já neříkám že není, já říkám že každý píše jinak a s jiným stylem. Taky bych to dokázal vypsat tak že by to vypadalo málem jak vypsané v bodech ale prostě mě to nesedí a mám pocit že si některé tituly zaslouží abych se rozepsal více a některé si zase nezaslouží abych o nich psal vůbec..:)
Nie je umením sa rozpísať, ale dokázať veci vystihnúť stručne, o to viac ak sa jedná o informatívny charakter textu.
PR, vždyť pomalu většina věcí známých od tvůrců před vydáním hry by se dala označit za PR nebo ne?:)

Samosebou jsem si vědom některých chyb kteér jsem udělal(třeba to psaní v budoucím čase) ale trochu osobního stylu psaní by mne tedy nenapadlo že bude vadit.Nikde jsem nepsal že hra bude nejlepší ze všech nebo podobné nesmysly, jen jsem všechny informace "obohatil" o vlastní styl psaní a mírně to díky tomu roztáhl..:)
Giovanni Antonio Kekelli: časový údaj je jen PR, co se týče délky, rozepsat se můžeš v komentáři - popis by měl hlavně vystihovat to o čem to je a jak to funguje bez osobní intervence.
ViRus- Aha, tak tím se to částečně vysvětluje, ale zase myslím že pokud jde o popisek hry i tam se může projevit každý trochu jinak a třeba můj styl je prostě psát takto.
Informace o Relic mě nepřišla jako špatná a vlastně myslím že zrovna tam by patřila. To že jsem o hře pak psal v budoucím čase se dalo celkem snadno upravit,místo ořezávání celých částí.
Časové údaje- napsat že herní doba má být nějakých 8-10 hodin, co je na tom špatného? To je tvůrci oficiálně zveřejněný údaj.

A to že byl přehnaně dlouhý?Nemyslím že by šlo řící že to bylo dlouhé, Tam je to věc osobního vkusu, někomu to přijde dlouhé někomu zas třeba krátké.

Giovanni Antonio Kekelli: On by ten popisek měl mít hlavně informativní charakter a ne osobní myšlenky (časové údaje nebo jaký protivník mně dá jak zabrat), také by měl být psán, že už hra vyšla, ano nad "klenotem" jsem dlouze uvažoval jestli nechat či nikoliv, nakonec vyhrálo to první, ale když tak můžete editovat. Mimo to popis byl fakt už přehnaně dlouhý i tak si myslím, že by se dal ještě zkrátit.
montana-No vidíš, já to dokázal. Ale vzhledem k tomu že to se tam nakonec dostalo to buď není tak špatně a nebo to přehlédli :)

Marcusss- :) Vždyť to není tak dlouhé, tak ale , řečeno je vše podstatné a ostatní uřezali.I když myslím že mě ten popisek mohli nechat celý..Koho to zajímá tak si to přečte, koho ne tak ten to nebude číst ani kdyby to bylo poloviční.:)
Zminku o akcnim klenotu taky nechapu. Tolik uvozovek v jednom odstavci nezvladnu ani ja :)
Oni mě to zkrátili!!:D To není fér, a já se tu psal s dlouhým komentářem hodným rozsáhlého universa Warhammer, dal jsem tam odkazy na Relic, na Dawn of War a oni to uřežou a místo toho tam dají odkaz na Epic a Gears of War.:) To nechápu. No, snad příště to vyjde, procpat celý popisek bez zásahů.:D
Demo jsem pokoušel, když tam bylo nově, ale nechtělo se začít stahovat.

Da Boyz jsou bezvadní. To bude tím rasismem.
Jako v základě jsem se u toho bavil, ale třeba takové DMC mi přišlo zábavnější (hráč tam měl mnohem víc "pohybů" na výběr) - tady do nepřátel chvíli střílíte, ale pak stejně vytasíte chainsword a jdete do nich, což obnáší hlavně neustálé mačkání tlačítka myši a jakmile se nabije "účko" (ukazatel vypadající jako Ultramarine U) tak je dosekáte, vyléčíte se a jedete dál...
Je to W40k a Space Marína k tomu - netřeba řešit žádné krytí nebo cokoli...:/

Bodkin - Zkus na Steamu nejdřív to demo...

Ale líbilo se mi, jak orci pořvávají "Spice Mariines!" a mají hlas jak hráči amerického fotbalu...
No, nebude to GoW, za což děkuji Bohu Císaři.

Na straně druhé, hrát za Smurfs... opravdu to bylo nutné?
S videí co jsem měl možnost vidět, tohle budou jatka, ale snad i zábavná.
Takže hrou 5000 je "Warhammer 40k: Space Marine"? Není špatné...:)
Zkoušel jsem demo, ale furt mi blikaly některé textury...