@MickTheMage (komentář): To nie si prvý, kto na účet Owlcat hier povedal, že takto si predstavoval nástupcu prvých dvoch hier z Tebou spomínanej série - napriek tomu, že ani tá, čo vyšla, nie je zlá :)
Zatím mě na tom dost nebaví ta stylizace, působí strašně lacině, jakoby všichni byli nějací cosplayeři, kteří si dělali svůj oblek spolu s babičkou někde na půdě.

Jakože by mi nevadilo zažívat něco takového.
Ale zatím je to prostě tohle.

Kdyby mi někdo řekl, že je to podle figurkové deskové hry, kde se na modelech utrácejí statisíce, tak mu mám problém uvěřit.

A to to přitom začíná podobně epicky jako Wrath of the Righteous. Nevím proč to tady působí vtipně, zatímco WotR pohltil hned.
Štvalo mě že to stojí jen 600 a těžko se tomu odolává. Pak jsem si všiml kuponu a jakéhosi cashbacku..
..takže mám Rogue Trader za 330,- :-D

Zlý epic.
More, cim dlhsie to hram, tym viac ma na tom seru nedotiahnute malickosti. Ked si tak teraz uvedomujem, tak reaktivita na moj charakter je absolutne nulova. Som psyker a v dialogu sa Idiry pytam, ake je to byt psyker. A je tam milion takychto veci, malickych, ktore ani neviem ci mam nazvat nedotiahnute alebo rovno odflaknute. To je pritom jedna z tych veci, na ktore clovek narazi hned od zaciatku. Ale je tam toho viac - background mojho charakteru nehra pocas celej hry (este nie som na konci, ale uz nepredpokladam, ze sa to zmeni) ziadnu malu ani vyraznejsiu rolu.
60 hodin a prave som skoncil Act 2, do prkynka tiez uz by mohli tie RPGcka robit kratsie, zlaty Tyranny :-)
So far, so good. Lepsie zatial jak Baldurs Gate 3 ;), aspon tie ich tahove suboje ma bavia viac ako tie BG3, companioni nie su tak zle a otravne napisaní ako v BG3 (zatial). Jedine co je horsie oproti BG3 je moznost roznorodeho riesenia questov a situaciek, v com proste BG3 vladne. A mozno vizualna prezentacia, ale to ma tolko netrapi.
@AlieN (07.12.2023 21:15): Bere se to tak vážně, že tam jsou příběhy, jako když armáda trpaslíků vyplení panství, protože jejich lord podplatil jejich dělníky o jednu minci. :)
A co si vlastně četl?
@Gordon (07.12.2023 19:54): Znáš hodně gothic-punků ve vesmíru? :)

Neříkám že úplně všechno, ale naprostá většina fantasy Warhammeru je kopírka/parodie Tolkiena. Minimálně z těch knih které jsem z toho světa kdysi četl. Jako většina ostatních fantasy ostatně, proto mě tak nudí.
A celé se to bere zbytečně vážně, narozdíl od krásně přepáleného W40k.
PC gamer to srovnal s Mass Effectem, co tam berou za matroš. To je fakt bída ta úroveň dnešního herního žurnalismu :)
Já taky znám jen ten fantasy Warhammer (Gotrek a Felix rulez), ale Rogue Trader si v nejbližší době pořídím, protože prostě Owlcat.
@Charllize (07.12.2023 19:43): Herně mám rád taky obě univerza. Co se týče loru a knížek, prostě víc tíhnu k fantasy, je ucelenější.

@AlieN (07.12.2023 19:45): To by nenapsal nikdo, kdo by fantasy znal, protože v něm je nejzábavnější rasa, Skaveni. Až ve 40k objeví Skaveny, tak si budou moc podat ruce. pokud bych označil fantasy za generické, pak 40k bylo super generické, gothic-punk z fantasy hozený do vesmíru... vážně bych to takhle neporovnával.
@Charllize (07.12.2023 19:43): Někde tu pak spamuj, klidně i soukromou zprávu, jestli to budeš rozehrávat.
Možná by byla sranda rozehrát to souběžně, minimálně by mě to drobek motivovalo, kdybych si tu o tom pak nepsal sám.

Šance mizivá, ale Baldursy 3 mě naučily, že ta 20 na kostce padá pravidelně - tak prostě dej vědět. :D
@Charllize (07.12.2023 19:24): V případě Warhammeru ho chápu, já mám rád obě universa, ale Fantasy je opravdu lepší. Postavy a svět je tak nějak ve fantasy zakotvený, kdežto ve 40k máš tolik šumu a proměných. Tuhle zemře miliarda gardistů, támhle máš nekonečno nových mimozemských ras, tady máš zase zníčenou planetu... Jako, výborný prostředí pro spisovatele, můžou si dělat prakticky co chtějí a pak je sweatlordi seřvou za to, že nerespektovali power-level určitých aspektů. No ale, když chceš jen nasávat ten lore nebo mít ten svět pro svůj escapismus, tak se nedokážeš zorientovat ani v časové ose.
@SilentWolf (07.12.2023 19:09): To je zásadně špatný přístup. Jakmile je nějaká hra co vychází z už rozsáhlého univerza hodně lidi z nějakýho důvodu vezme zpátečku s tím ze Tvl jako já o tom nic nevím. Jako proč? Naopak, ideální chvíle se do toho dostat. :)
@Peach (07.12.2023 13:12): A jo, oni tam vlastně nakonec nějak ten coop dostali.

Taky tu máme nějak bordel v platformách na které to vychází. Mně by samo vyhovovalo kdyby to bylo ještě i na ps4 ale holt není. A je to tak i lepší, konzole verze Wotr je trošku oser.
Až v coopu umožní tvorbu vlastní postavy pro všechny hráče, tak zahrajeme :)
Tak už to jakoby vyšlo ne? Crpg roku. Bohužel budu muset počkat až budu mít ps5. Ono to asi nicemu nevadí, aspoň to doladí. I když teda nepůsobí to že by to bylo nějak rozesrané. A bude prostor v lednu na Unfair průchod Wotr.
Údajně opět megalomanský počin na 200 hodin. Ale crpg matadoři tvrdí že ačkoliv jasná hra roku tak se to přes Wotr nedostává. O něco méně komplexni v systému a možnostech. Ale líbí se mi to moc :)