Warhammer 40,000: Battlesector

22.07.2021
02.12.2021

Warhammer 40,000: Battlesector je 3D ťahová stratégia, v ktorej majú bojiská reálne rozmery. Spomedzi všetkých hier vydávaných Slitherine Software sa najviac podobá staršiemu titulu Sanctus Reach. Je však o niečo prepracovanejšia a hernými mechanizmami sa značne približuje k svojej reálnej predlohe. Okrem toho je Battlesector zameraný najmä na menšie jednotky a skôr „kontaktnejšie“ súboje, takže v hre už nie sú titáni.

K dispozícii sú zatiaľ dve rasy: vesmírni mariňáci a tyranidi. Hra ponúka kampaň, tutoriál a skirmish respektíve online multiplayer pre dvoch hráčov. Kampaň je zameraná na kapitulu Blood Angels, ktorá bojovala na svojej domovskej planéte Baal proti tyranidom. Vy sa tak ujímate role seržanta Carleona, aby ste sa postarali o zvyšky tyranidov na druhom mesiaci planéty. Kampaň ma celkovo 20 misií, počas ktorých sa stretnete s ďalšími hrdinami kapituly ako aj s bojovými sestrami.