Herkules byl fajn, dost mi připomínal třebas právě ten Lomax. Jen škoda, že to bylo docela krátké a jednoduché. Tarzan mi rozhodně nepřišel vizuálně o moc hezčí, pravda, nemá tak kostrbaté textury, ale jinač se mi graficky moc nelíbil už tehdy (to čisté rané 3D prostě není nic moc), zatímco vizuální styl Herculese má stále své osobité kouzlo.

Já to měl právě naopak, Hercules mě vždycky lákal nejvíc, ani ne tak kvůli Disney předloze (která vážně není nic extra), jako spíše tématice (plus jsem kdysi dost žral ten hraný seriál :p). Zatímco Lion King a Jungle Book jsou až příliš dětinské. Aladdin ještě jakž takž, dříve jsem ho bral jako takovou alternativu k Prince of Persia, byť s ním toliko společného nemá.
Ale tedy já nikdy ty Disney plošinovky moc nemusel (na chuť jim více přicházím až v dnešní době), Lion Kinga rozhodně nepovažuji za nikterak top plošinovku, Jungle Book naopak nikdy nelákal mě (byť chci tento rest rozhodně v blízké době dohnat) a Aladdin byl fajn, ale proti zmíněným Princům z Persie apod. mi přišel jako docela slabota, ty jsem měl tehdy mnohem raději a tak jsem Aladdina velmi záhy odsunul do ústraní, kde vyčkává víceméně dodnes (ale na GoGu jej mám již zakoupený, tak snad se k němu někdy dostanu a konečně jej už dohraji).
A opravdu s nadšením jsem hrál asi vážně jen toho Herculese. U Tarzana jsem hrával jen nějakou demo verzi, která si mě získala spíše tím, že vyšla v době, kdy už plošinovky pomalu vymíraly.

Ale naposled mě docela nadchnul remake Castle of Illusion, krátká, ale o to zábavnější plošinovka dejmu tomu v tom Herculesovském stylu (střídání 2D a 3D pasáží apod.).
@Isair (25.05.2019 08:24): Herkules uz jsou wokna a sam jsem zvedavej jak to rozchodili, ty Win95 emulace casto byvaji nic moc. Musim ale rict, ze Hercules me z tech Disney plosinovek laka asi nejmin, mozna to bude predlohou, ktera v tomto pripade neni nic moc, zatimco Lion King, Aladdin a Jungle Book jsou pro me zlaty fond. Navic nema moc dobrou grafiku, narozdil treba od novejsiho Tarzana. Jako mnoho her v ty dobe se zasekl nekde na puli cesty mezi 3D a rucne kreslenou grafikou, coz je obvykle ten nejvetsi hnus. Prinejmensi z obrazku to tak na me pusobilo, mozna je to v pohybu lepsi.
@Duchino (23.05.2019 20:07): Tak pod dosboxem samozřejmě:). S dosovkami bývá obecně nejméně starostí, pokud pod dotyčným OS funguje DoSBox, je vyhráno (maximálně je někdy nutné jej správně nastavit). Největší problémy jsou s hrami, které vycházely tak v období kolem roku 98, tj. nedosové aplikace pro Windows 95/98, kam by mohl spadat teoreticky ten Hercules, byť GoG/Steam by samozřejmě nějakou tu podporu zajistit měl (třebaže to nemusí být 100% hladké).
Ale trochu mě lákáte na staré hopsačky, že bych si dal Hercula apod. Já tyhle hry nějak nikdy nehrál, ale ono to graficky nestárne. Jakože u téhle hopsačky prostě o tu grafiku ani nejde a pořád to vypadá pěkně a jde spíše o tu hratelnost než o vzhled.

Ale teď si dám ještě ten Elix a pak se uvidí. Každopádně jen nevím, či tohle jde v Dos boxu vše nebo jsou verze volně stažitelné a funkční pod W10?
Jako klučík jsem tohle dost hrával, vlastně to byla zřejmě moje první krabicová PC hra. Hodně snadno se to dalo naučit a když bylo venku hnusně, tak jsem si to dal i několikrát za den :D Oproti tomu Lion kinga jsem nedokázal snad zahrát ani první dva levely a ani mě to moc nebavilo :) U Aladdina si už nevzpomínám, jestli jsem ho dohrál do konce, ale zřejmě jednou nebo dvakrát ano.
@Duchino (23.05.2019 13:32): Lion King, alespoň když jsem ho hrál před lety, mi přišel jako ztělesněné peklo v hávu "dětské" hry :), občas z něj mám dodnes noční můry. Byť, pravda, tehdy jsem toliko plošinovek nahráno neměl, čert ví, jak by na mě působil dnes.

Na GoGu jsem většinu Disney plošinovek taky vzal, ale Jungle Book jsem nějak vynechal, budu to muset napravit!
Dost mě na GoGu nedávno potěšili tím Herculesem, ještě by to chtělo Tarzana a budeme to mít komplet (alespoň co se týká těch kultovnějších Disney plošinovek na PC, například toho Donald in Maui Mallard ,co tam nedávno vyšel, jsem vůbec neznal, ale taky to nevypadá marně).
@90210 (23.05.2019 11:34): Pleteš NES a SNES :-)) SNES je už lepší verze, která měla hodně blízko k PC a ty hry vypadaly lépe. Teda asi ne všechny, ale tady určitě ano.

A Adventure Island je jedna z nejtěžších hopsaček. Tam šlo fakt o přesné pohyby. Já to nikdy nedohrál.
@90210 (23.05.2019 10:54): Dívám se na NES verzi a já hrál asi jinou hru jako takhle. NES bude těžší a tam checkpointy ani nebyly. Ta obtížnost bude určitě rozdílná. Ono jen celkově ta hra má jakože stejné levely a strukturu, co se týče celkového dojmu nebo jak to napsat, ale samotný design a rozmístění nepřátel apod. už je jiné.
@CrocoRay (23.05.2019 10:47): Bylo to klasicky hrani do vycerpani zivotu, jel jsem PC verzi. Jsou tam samozrejme check-pointy, ale ta hra je opravdu jednoducha. Vetsina levelu ma podobny design, ostatne je to omezeny predlohou. Je tam zeme a velky prostory na stromech, kde jsou sbirat zivoty apod., nic moc navic, V zasade, pokud si dobre vzpominam, tam krome stomovyho levelu, kde byl Kaa, tam nebyla zadna komplikace, trochu jinej byl level s opicim kralem, ale opet nic slozityho. Opravdu je to jednoduchoucka zalezitost. Dohral jsem to asi 2x.
@90210 (23.05.2019 10:29): Já to dohrál kdysi v 7 nebo 8 letech a hodnotím a zaškrtávám až hry od roku 2002, co jsem hrál, takže to nechávám být tak.

Ale že by to bylo tak lehké? Já to hrál na SNESu a fakt je to hodně dávno, ale co tak čtu v diskuzi, jak si všichni stěžují na obtížnost některých moderních her typu Ori nad the Blind Forest apod., tak mi to nepřijde zase tak extrémně jednoduché. Ale tady jde o to, že na SNESu to člověk hrál bez ukládání a na PC jsi asi měl možnost uložení, ne?

Ale dohrát to na první tah bez umírání na SNESu, tak bys byl hodně dobrý :-)

EDIT: Tak čtu v komentu, že ani na PC nebyla možnost uložit. Ale možná checkpointy, že se to nahrávalo při úmrtí? Na SNESu došly životy a konec. Zase od začátku celou hru.
[neexistující komentář]: Je to kazdopadne urcite nejlehci hopsacka z tria Aladdin / Lion King / Jungle Book. Mozna je lehka az moc, pamatuju si, ze jsem to tehda hned na prvni pokus dotahl k zaverecnemu bossovi Sher Khanovi.