Viper Racing

1998

Viper Racing je závodní hrou s exkluzivním zastoupením vozu Dodge Viper. Hra vznikla v roce 1998 ve studiu Monster Games.

Viper Racing je kompromisem mezi arkádou a simulátorem a obsahuje mód kariéry, ve kterém pomocí úspěšně absolvovaných závodů vyděláváte peníze na tuning vozu a postupujete v žebříčku třech různých tříd ve Viper racing lize.

Hra disponovala na svou dobu poměrně zdařilým fyzikálním enginem i grafickým zpracováním. V konkurenci série Need For Speed však trochu zapadla.

@Kwoky (27.05.2013 17:39): No, ale musíš uznat, že to dneska už málokoho zaujme. Maximálně tak pár nostalgiků. Na druhou stranu je fakt, že Viper Racing je mnohem lepší, jak 90% dnešních rádoby závodních her dělaných na efekt.

Jedna z mých prvních závodních her a dodnes naprostá srdcovka. Stále slušná grafika, výborná fyzika a zajímavé tratě. Dodnes vzpomínám, jak jsem od nevidim do nevidim paříval demo této hry z CD (Špidla Data Processing, jó tomu jsme se jako děti našklebili, ani vlastně nevím proč). A pořád a pořád a pořád. Tato hra se vyznačuje jednou featurkou a to že pokud zmáčknete W, tak auto vyletí do vzduchu a pak už je jen radost sledovat, jak se rozmlátí o zem. Nebo pokud auto žuchne do vody a vy stisknete W, tak auto začne jakoby plavat. Na těchto, dnes již naprostých kravinách, jsme se před mnoha lety (2-3 třída, cca rok 2002) vyřádili a pamatuju, jak jsem měl doma nahrnuty hromady "kamarádů", kteří buď chtěli hrát Heroes 3 nebo právě Viper Racing. Vytknul bych, že u hry není žádné pořádné ohraničení mapy, takže jakmile vyjedete ze silnice a dojedete na konec, žuchnete do modrých textur a padáte, padáte a padáte. Po mapě se nachází různé stavby, ale často se stává, že skrz ně jde krásně projet. Auta se dají v menu pomocí editoru uplně do detailů nalakovat. Takhle vymáklý editor na lakování jsem u jiné hry neviděl. Máte na výběr mnoho barev, nálepek a motivů, které lze umístit přesně tam kam chcete.

Celkově ale z dnešního pohledu je to šíleně zastarale vyhlížející hra, přesto ji ale zbožňuji. Proč? Protože nostalgie je mrcha. 85%

PS: Hru jsem si sice nedohrál, ale nahrál jsem v ní tolik hodin, že si ji do těch dohraných her přidám.

Pro: fyzika, desítky hodin paření jedné jediné trati, výborný editor barvení aut, zajímavé tratě, NOSTALGIE

Proti: dnešním hráčům to nemá prakticky co nabídnout = zastaralost

popravdě jsem nečekal, že tu hru na databázi vubec najdu, o to víc jsem mile překvapen, když čtu ty laskavé komentáře (bez ironie)! v podstatě nemám, co bych dodal, jen že jsem si celou dobu myslel, že se to jmenovalo Test Drive a nemohl to nikde sehnat! ještě bych snad vyzdvihl destrukční model, kterej se s výše zmíněným TD nebo nějakými Nýdy nedal srovnávat (žádnej nebyl)! opět jedna gamesa, která předběhla svou dobu a to hned na několika rovinách, která má potenciál zaujmout i neska, ale jen "omezenou" skupinu lidí, kteří dokážou rozpoznat kvalitní značku! přesně to honění setinek na okruhu se mi líbí, zvlášt, když si k tomu mužu potunit matematicko-fyzikální model auta i trochu jinak než kočičkou vedle na sedadle!

Pro: klasika...