Bože, já už nejsem líná psát jen věci do školy, ale i komentáře... Přitom zrovna k FA bych se fakt ráda vyjádřila, trochu se mi to teď rozleželo v hlavě. Něco tam fakt hapruje neskutečně a kazí to výsledný dojem, ale i přesto mám pocit, že fakt vychytali řadu věcí oproti základní hře. To měl být fakt základ pro VC2...
@Ferdish (04.04.2021 10:23): Aha, tenhle tábor. No, ten jsem vystřílela, vše kolem, zda to tak bylo před lety u někoho ve videích, nevím, ale fakt by mě nikdy nenapadlo, že tam je udělané to, že ho můžou zajmout :D
@Ferdish (01.04.2021 22:19): Proboha, já vůbec nevím, že ho můžou odvést do nějakého tábora, já myslela, že tam vždycky prostě leží, i to jsem kdysi viděla na videích, ale dál jsem se nikdy nedostala, ani ve hře, ani na tom videu :D
@Brasikona (01.04.2021 17:10): Keď som prvýkrát rozohral Fist Alpha, tak som tú prvú misiu s prestávkami dával asi 3 dni, kým som ju zdolal. Bolo to krátko po vydaní a žiadne návody a triky na webe ešte vtedy neboli. Vtedy som totiž nevedel, že tú skupinku Vietnamcov, ktorá zajme toho zostreleného pilota, je možné dohoniť a teda pilota oslobodiť ešte predtým, než ho dovedú do svojho tábora. Takže som sa pokúsil so svojim tímom ten tábor vystrieľať. Nakoniec som to dal, ale ani na tej najľahšej obtiažnosti to nie je jednoduché. Navyše ak ho človek relatívne rýchlo nevyčistí, tak toho pilota zabijú čo automaticky znamená MISSION FAILED.
Fuuuuu... Včera jsem byla z FA nadšená, protože jsem ho dodnes pořádně nehrála a hlavně nedohrála, přičemž to bylo super a lepší, než jsem čekala, zmýlila jsem se ve svém prvním dojmu... Ale dneska bych zabila toho, kdo dělal poslední misi, to bylo fakt jako utrpení, to mi úplně zkazilo dojem :D
@Luďa (06.12.2019 13:50): Na sedmičkách a osmičkách by s tím neměl být problém. Na některých sestavách s desítkama to prý běhá v pohodě. Každopádně, hraju to už celkem v pohodě z VCstarterem 1.70beta i na mém notebooku s desítkama.

Přes VCstarter se dá nastavit i širokoúhlé rozlišení.
@Všivák (05.12.2019 12:03): Tohle se mi dělo taky. Mám v plánu to vyřešit tak, že si poskládám Windows XP počítač z high end komponent tak kolem let 2004 - 2006. Ušetří mi to nervy i u jiných starých her. Zrovna u Fist Alpha asi jiná možnost moc není, než se softwarem a HW přiblížit co nejvíce době vzniku. :(
@Všivák (05.12.2019 12:03): Tak kompatibilita je holt sviňa :-) Na druhú stranu - kto to dnes ešte hraje, vrátane MP? Asi málokto, takže vôľa sa s tým trochu pohrať aby sa to hralo dobre na modernom HW a OS najnovšej generácie je malá...

Mňa dodnes mrzí, že som si v roku 2008 alebo 2009 kúpil Zlatú edíciu (to DVD mám dodnes niekde doma zastrčené), byť som warez verziu roky predtým hral mnohokrát. Fist Alpha sa mi však vtedy nepodarilo dokončiť, tie misie sú tam o niečom úplne inom ako v základnej hre. Rozohral som to chronologicky na najťažšiu obtiažnosť, teda najskôr datáč a potom základnú hru. Bol to záhul, prepracoval som sa až do predposlednej misie základnej hry (to je tá kde máte odpáliť most). Tam ma bohužiaľ zastavil jeden hnusný odporný programátorský bug, cez ktorý sa nešlo dostať ani s pomocou cheatov. A medzitý, kým som hľadal po internetoch riešenie, tak mi odišlel HDD a s ním všetko, čo som na ňom mal uložené :-(
@Ferdish (05.12.2019 10:01): Určitě splňuje. Intel Core i5-3320M CPU @ 2,60GHz, 4GB RAM. Co jsem četl, tak na desítkách s tím má problém víc lidí. Spíš zkouším, jestli třeba náhodou někdo neví, jestli se to dá zlepšit. Přes VCstarter 1.65 to jelo tak na 15fps. Autor na tom zamakal. Bohužel VCstarter 1.70beta je z roku 2016 a od té doby nic.

Dobrý, teď jsem stáhl i zbytek detailů a jede to 45-60fps. Kupodivu to vypadá pořád stejně. Až na to, že se nevejdou všechny titulky do rozlišení 800x600.
@Všivák (05.12.2019 08:56): A čo ostatný HW (procesor, RAM atď.)? Spĺňa požiadavky nad úroveň recommended?

Možno to nebude HW, ale SW charakteru. Win10 nemám, ale nedá sa tam pri spustení programu nastaviť režim kompatibility?
Jedu to přes VCstarter 1.70. Mám Windows 10 a Intel HD 4000. Rozlišení a detaily stažena na minimum a stejně to jede jen něco okolo 40fps. Jako, dá se to, ale nevěděl by náhodou někdo, jak by se to dalo zrychlit?
@Fritol (21.03.2018 12:48): jo, je to brutální rozdíl oproti CoD např, proto se mi vietcong tak líbil vždycky. Bylo to úplně o něčem jiném, než o nabehnuti a vystřileni všeho jako Rambo. Ovládání družstva dává taky úplně jiné možnosti.
@koudy_cz (21.03.2018 12:33): Tak já si samozřejmě dělal srandu. :D Chápu, že to je z herního hlediska dost nefér. Na druhou stranu ale jo, dodává to atmošku a obtížnost, realismus. Navíc když je člověk dost pozorný a trpělivý, vidí přes ty keře taky. Nesmí to hrát na rambo styl no.. :)

Každopádně Fist Alphu jsem dohrál asi 3x a nikdy mi to nepřišlo výrazně horší než základní hra. Pro mě je Fist Alpha především skvělý přídavek do multiplayeru.
@Fritol (21.03.2018 08:22): no, právě jak píšeš, sice to občas nasere, ale tu atmosféru to víc přiblíží a je to víc hc :) samozřejmě na těžší obtížnost to musí být uz hodně frustrující...to chápu
musim cict ze je to o dost horsi nez original, vypada to stejne ale neni to stejne. Jakoby to ztratilo atmosferu ale hlavne vrcholem je hratelnost srazejici AI.... (strelba skrz kere).

Podobny pocit jako kdyz sem po JA2 hral poprve datadisk Unfinished business
@Malignus (31.12.2014 15:30): Jako prase. Já hrál na těžkou obtížnost (druhá nejvyšší) a musel jsem se dívat i do návodu. Protože jsem dospěl do situace, kdy jsem vystřílel půlku (neviděn) tábora a stejně se to pak ohlásilo, protože jsem ještě nevybil ty stanice, takže nějaký skript. To jsem už byl zoufalý a v návodu právě psali, že nejdřív musím zničit ty věci. :-D
Jako ve Vietcongu vidí přes keře, ale tady přes ně regulérně střílí. Na stejnou obtížnost pistolkou přes půl mapy do hlavy není nic neobvyklého. Docela mě to štve. Naštěstí už mám před sebou poslední část datadisku.
Všimli ste si vo Vietcong: Fist Alpha, že v tej misii Útok na Nui Pek keď na konci strelíte do toho mŕtveho Nuguyena, tak povie "Nestrílej do mne Trung-si" alebo iné hlášky :D
Mám Win XP Prof. SP2 a jede mi to absolutně v pohodě na plný pecky. Chyba je nejspíš v SP3...
Máš Win XP nebo něco novějšího? Původní Vietcong na Vistách a Win7 v podstatě nefunguje (kvůli přepracovanému způsobu přístupů k zvukovému HW a audiu obecně).
Nevíte někdo, proč se mi Fist Alpha seká a Vietcong původní mi dokonce vůbec nejde spustit, když demo mi jede naprosto v pohodě a moje sestava je dávno nad úrovní doporučené konfigurace? Mám verzi Extra klasika.