[neexistující komentář]: U toho savování ten problém nějak nechápu. Když je málo pozic a nejde je přepsat tak savy vymažu v průzkumníkovi, ne?
Tady jde o to, že když si to uložíš před dveřma, od kterejch máš klíč, a zhebneš za nima, tak ho potom má tvoje mrtvola. A mužeš to hrát celý znovu. A má to víc super-dementních chyb, jen to chce zkoušet!

Už jsem v Londýně. Zkusím, jak mi to jde v moderní době, abych byl s hodnocením objektivní, a pak všechny svoje dojmy tady shrnu.
7 a 10. A jo, to bude tím. Spouštěl jsem to samo jako správce s kompatibilitou pro XP. Ale jinej rozdíl v tom nebude. Ale už mi to s posledním patchem běhá a jsem ve Vídni. Zkuste si to hrát bez ukládání pozic a uvidíte, jak je to dementní hra.

Hele, to je dobrý, to jsem ještě neuměl! Takovýdle kravinky mě dříve obtěžovaly a dnes baví. Není hra, kterou bych nerozchodil! Díky.
@vodkasesemtexem (06.09.2017 20:20): Neviem aký máš OS, ja používam Win 7, s Win 8 a vyššie som mal tú česť len krátkodobo. Nasledujúce úkony by však mali byť viac-menej totožné pre všetky Windowsy.

PTM na odkaz/zástupcu, ktorým V:TM-R na ploche spúšťaš -> Vlastnosti -> karta Odkaz/Zástupce.
Malo by tam byť pole s názvom Cieľ/Cíl, kde v úvodzovkách je napísaná cesta ku spúšťaciemu súboru hry, napr.:

Parameter (vrátane pomlčky) pridaj do daného poľa za úvodzovky, teda:
"C:/Program Files/Nihilistic Software/Vampire: The Masquerade - Redemption/vampire.exe" -console

Ulož zmeny kliknutím na Použiť a potom normálne cez odkaz spusti hru.
Dúfam, že tento postup bol dostatočne polopatistický...
No já taky ne, až ted. Celkem pravidelně. Myslím, že demoni mi nalezli i do počítače. Tolik chyb nelze ignorovat nebo vysvětlit nějakým racionálním zpusobem.
Tak už jsem to tam nacvakal, pořád to ukazuje verzi 1.01, ale už jde ukládat přes sebe. Nicméně anežka pořád mává zhaslou pochodní, i když jsem zabil šlechtu v pokoji. Takže ještě lepší, neudělám ani první mistnost!

Já tomu ale nerozumim. Muže mi někdo polopaticky napsat, jak mám uchopit to "Spusť hru s parametrom -console (napr. vampire.exe -console)." ???

Mimochodem, vy jste se vešli do těch 30 pozic? Ted mi to dokonce už vytvořili složku save, kam si mužu nahrát ty starý. Takže jsem to hrál asi už opatchovaný. Blbne mi to na obou PC, nechápu to.
GOG je verze 1.01. Mám rozepsanej komentář, všechno tam bude. Zejtra si stáhnu poslední patch, kterej to vylepší na verzi 1.02, a zkusím to znovu. Předtím jsem taky žádný větší problémy neměl.

Když jsme u těch cheatu, jak se vytvoří konzolový okno?
s bugy jsem se taky vyloženě nikde nesetkal....každopádně ty nekonečné dungeony je vynahradily...místo toho by si to opravdu zasloužilo více npc a questů
Jaký nedostatky? :) Tehdá jsem si tam hodil jen ten patch na možnost zapauzování co vyšel hned po vydání.
Ty pyčo, to je psycho! Neznám zabugovanější, otravnější hru s tak výbornou atmosferou, která má největší ambice vám poškodit psychické zdraví! Neřikejte mi, že jste to dohráli bez nejnovějšího patche, který všechny ty nedostatky (doufám) odstranuje. Jinak to snad ani není možný!

Tohle nemá nic společnýho s Diablem ani Bloodlines, jsou to naprosto odlišný hry a spojují je tak maximálně RPG prvky! Proto jsem se kdysi odhodlal dát stejnej počet bodu jako pokračování. Poté, co jsem zažil tendle víkend, totální lobotomii mozku, musím trochu přehodnotit verdikt!
Je tam nadměrně bojů, ale taky dost památných věcí a atmosféry.
Tak jsem se konečně odhodlal to zkusit. Jsem zvědavý, jestli mě to bude bavit. Podle zdejších hodnocení to vypadá dost rozporuplně.
Kde jsi tam vyčetla něco o UE? Portujou to do novější verze Sourcu, která byla použitá v Alien Swarm.
@Garion (30.03.2013 12:23): Furt na tom dělají. Na fórech se asi před týdnem řešilo něco kolem textur, na youtubu postoval vedoucí projektu před měsícem trailer a všechny ujišťoval, že práce na módu probíhá.

Kdyžtak si projeď stránku, ke všemu se odtamtud dá proklikat.

EDIT: Teprve teď jsem si všiml, že jsem v topiči o Redemption, ne Bloodlines, takže omluva za off-topic. Stačí mi jen někde vidět Vampire The Masquerade... a už zuřivě klikám.
Práve som to rozchodil na W7-64 aj s CZ, potrebné súbory mám.
1. Copy Disk one somewhere to a folder on your hard drive.
2. Delete the setup.ins file from the subfolder named setup within Redemption and get the 2 zip files
3. Extract the new setup.ins from setup.zip to that same folder
4. Now run setup.exe from the setup folder and right click and do run as administrator.
5. Run setup as normal. You may get errors as that ins file
6. After install completes run the reg file contained in vtmreg.zip. This adds Vampire's reg settings to the registry.
7. patch to Vampire 1.1
8. When you run vampire it might ask for cd 2 and even though it is in the drive it does not recognize it. In this case, simply crack or patch the game exe
9. Enjoy Vampire the Masquerade on Vista 64.
Úžasný, epický příběh, bohužel pro mně zasazený do až příliš akčního provedení... To abyss with thee!
To mě taky, ještě vzpomínám na ty chválivé recenze ve Score/Levelu. Někdy dám repete.
I kdyby to byla čístá diablovka (což není), tak mi hodnocení pod 60 procent připadá dost ulítlý. Když pominu osudovou lásku, grafiku a hudbu tak hra měla v každém městě/dungeonu dost specifickou atmosféru. A spolubojovníky si pamatuju dodnes.
Nic konkretniho ti asi neporadime, zkus vypnout firewall, antivir a dalsi nepotrebny balast, pripadne spustit instalaci v rezimu kompatibility s win 98.
Ahoj. Muze mi nekdo z vas poradit, proc nemuzu nainstalovat Vampire the masquerade - redemption (originalka)? Respektive, proc se mi pri spusteni setupu zastavi nacitani na 99% a dal ani tuk? :o( Jsem z toho celkem spatnej, protoze tu hru jsem hral asi 3x (do konce) a ted bych chtel znovu. Muze to byt tim, ze jsou mam novejsi PC? Porad jedu na XPckach... Poradite? Diky.
Ale fuj kluci. Sayi, už se zase otepluje, že.... nezapomeň, pitný režim! :-P
Sarkazmus je stříkaní a nebranie s rezervou? Som myslel, že skôr podráždená a dotknutá reakcia na to, je akási bezrezervná...
Kdybys četl, bral některé věci trochu s rezervou a automaticky hned nestříkal kam můžeš, možná bys pochopil...
Say: Dokud budeš psát tak argumentačně vypilované příspěvky, tak nemám vůbec strach, že bych musel přestávat. Pročež prosím v tomto trendu rovněž pokračuj. :)
Když má člověk vyhlídky na lepší kousky, hodí se mu jakákoliv záminka=)
Say: "Bloodlines jsem nehrál (ty videa s pistolema mě nějak nenalákaly)" - nesnažím se teď tvrdit, že se ti ta hra bude líbit, ale že je tohle dost blbý důvod, to asi uznáš sám, ne?
Bloodlines jsem nehrál (ty videa s pistolema mě nějak nenalákaly), Diablo zrovna nemusím... Tož listuju dál.
Jsem tenhle kousek objevil na nějakém LevelDVD... Má cenu to instalovat?
Hamster: Jo, takoví mágové patří do fantasy, ne sem. Tremeři jsou nehorázná blbost a osobně je beru jenom jako chudáčky na který si můžu vylít zlost :). Pokud třeba náhodou spadne kus stropu, hádej kdo stojí pod ním, byť nemá s příběhem moc co dělat :).

Nicméně atmosféra byla podle mě na tu dobu dost dobrá v téhle hře. Po příšerným intru přišelo vybíjení stříbrnýho dolu a než jsem tam došel, tak na mě zapůsobila denní Praha (asi hlavně díky hudbě), dokonce i ta titěrná kaple nebo co to bylo. V dolech se to rozjíždělo a dobře to završil souboj s bossem uplně nakonci a než jsem tam došel, o zábavu bylo celkem postaráno (no dobře, těch pár míst kde neustále vybíhaly krysy ze zdi nepočítám). Ani jsem nemusel prolízat celej důl navrch, stačilo vejít to jednoho vchodu a bylo.

A ten londýnskej Tower, nevim jak ses mohl nudit, já sem se bál a chtěl sem to mít co nejrychleji za sebou a překvapení na konci v podobně Werewolfa taky ušlo. Jak jsem říkal, kdyby ty dungeony trochu zkrátili, tak by to hře neškodilo, ale ZASE až tak hrozný to nebylo, u hodně takových her jsem se nudil mnohem víc...
MCZ: Upírské disciplíny v rámci univerza až na Thaumaturgy magií nejsou. Tou jsou především schopnosti samotných mágů, ze kterých vychází i Tremere, kteří, jako klan, jsou ve V:tM imo pouze vlezdoprdelkovstvím fantasy fandům, jež se mohou ke hře přidat, pokud zrovna neznají skupinu DnD hráčů.

Co se týče Thaumaturgy, tak The Path of Blood je, pomineme-li premisu disciplíny, asi nejstravitelnější. To samé lze ještě říct o telekinetické Movement of the Mind, ale celé to jde do háje s The Lure of Flames, která upírovi umožňuje "conjure forth mystical flames" :facepalm:. U Hands of Destruction pak asi stačí jen zmínit, že upírovi umožňuje z dlaní stříkat kyselinu a asi už je zřejmé, jak perfektně to do hororového settingu zapadá. Z tebou zmíněných rituálů některé jdou, ale takové bláboly, jako třeba očarování lidské kosti, aby kdokoliv, kdo jí drží, musel říkat pravdu, si fakt šetřete pro nějaké elfy.
Jo, ta hra je opravdu špatná, jediné, co jsem měl rád, byly nějaké ty animace zabití, hudba a ten základ fatální romance (jakkoliv neuměle zpracované).
Hamster: vždyť píšu "třeba" :-).

Ad Tremere - chjo, ta tvá legendární nenávist k magii :-). Co konkrétně ti vadí na krvavé magii Tremere? Upíry beru jako nadpřirozeno a (z laického pohledu) se mi k nim tak nějak ty krvavé rituály hodí. A navíc každý klan přeci určitou mírou "magie" (disciplíny) disponuje, ne?
MCZ: "když dostanu do party třeba Toreadora, opravdu očekávám *trochu* něco jiného, než že vezme brokovnici a půjde vyvražďovat se mnou."

Když dostanu do party naprosto jakéhokoliv upíra, tak očekávám něco jiného, než že vezme do ruky rotačák... Nebo že se několik dní mladý Brujah sebere a s pár známými vymasakruje lokální baštu Tremere (ač jsem jim to přál)... či nejspíš cokoliv, co v té hře je. Prostě WoD v podání fandy Diabla v celé své kráse.

Chtěl jsem o téhle hře napsat komentář, ale zjistil jsem, že to prostě nedokážu, protože vyjmenováváním hovadin bych se jen rozčílil. Tahle hra je špatná nejen jako interpretace univerza (Když vidím tu stránkovou reklamu v ST handbooku, tak ve mě vře krev. "Feel what it is to be immortal". Autentické...), ale nemá šanci i při odhlédnutí od toho, protože ty dungeony jsem naprosto nehorázně trapné.

repeat
begin
pár neovlivnitelných žvástů;
nákup zbraní a munice;
4 levely stále stejných generických nepřátel - upírů;
level s bossem;
end
until game.installed = false;
Zajímavý..já si pamatuju ultra-oslavnou recenzi ve Score a hodnocení nějakejch 96 procent..sám jsem hrál jen demo a celkem se mi líbilo, ale k plný jsem se nedostal.A tady takový nic moc hodnocení..
Zephyr26: ještě malý dodatek - když dostanu do party třeba Toreadora, opravdu očekávám *trochu* něco jiného, než že vezme brokovnici a půjde vyvražďovat se mnou. Ale v téhle hře bylo samozřejmě úplně jedno, co byl upír za klan; hloupý masakr jako masakr.
Zephyr26: možné to je. Byla to fakt zívačka. Tahle hra byla celá jenom o tom, jak upíří komando likviduje různé nepřátele. Takový Blade (II) - a ten ostatně tak nepatří mezi nejlepší upírské filmy...
MCZ, jestli myslíš tu londýnskou vež, ve které jsi byl v noci, když zuřila bouřka a vnitřek věže občas osvětlilo světlo blesku, který protnul oblohu, tak v ten moment jsem v žádném případě na to, jestli neprocházím po padesáte ten samý dungeon, myslet nemohl, neb atmosféra v této části hry byla famózní a já hledal doma pro jistotu lampičku.... :))
AiMLEzZz: Redemption je fakt bída, a především teda současnost. Skončil jsem tuším v nějaké londýnské věži, kde už mi přišlo podezřelé, že nejméně podesáté prolézám v podstatě ten samý dungeon.
Ta hra nebyla ZAS až tak hrozná. Pravda, vybíjení některých dungeonů bylo vážně otřesný, ale v pozdější části hry se to dost zlepšilo, hlavě pak v současnosti v New Yorku, stálo to za to, přetrpět ten začátek...