Čekal jsem na to deset let a nakonec jsem to dal (s návodem) za dvě a půl hodiny. Proč ne, pořád to bylo lepší, než the daedalus encounter, Dracula unleashed and latex :-p. Taky se mi hodně líbila hlavní herečka...
Ježiši. Byl zde moment, kdy jsem si říkal, že to není tak špatné, ale ten moment rychle pominul. Ten příběh je prostě špatný a některé momenty úplně debilní. Stále je to ovšem o několik tříd výše než Psycho Killer :)
V novšej verzii ScummVM mi hra bežala bez problémov. Nejde síce o žiadnu must play záležitosť ale priaznivcov FMV adventúr môže pri nižších očakávaniach potešiť.
Nekomu ta hra jde, nekomu ne. Me nejde, chce to nejakej spesl kodek pro win 95 a nepomaha ani jeho instalace.
Přesně, naštěsti existuje řada jiných zdrojů časem zapomentých adventur :)

Jo a Blackstone jde pod XP bezproblémů (minimálně u mě).
Hmm, to uz zni jako nejakej poloedutainment od Crya, neco jako Egypt nebo Versailles. Na GOGu bych samozdrejme taky uvital zalezitosti s problematickym spustenim, jako prvni Atlantis nebo John Saul`s Blackstone Chronicles, ale IMHO se niceho podobnyho nedockame, protoze by to bylo moc pracny. Na druhou stranu by GOG meli jistotu, ze by si to tam kazdej HC adventure fan opravdu koupil, narozdil od soucasnyho stavu, kdy tam treba pro me neni vubec nic zajimavyho.
6cd kolos zaměřený na historii Turecka, pod XP se mi ale nepodařilo zatím rozjet jeho videa. Noir jsem zatím také nikde nenašel - tady by se právě hodil ten GOG :)
O Synnergistu vim, hnusnejsi grafiku by clovek pohledal, jakej to ma pribeh netusim, ale v zaloze mam hromadu her, ktery me lakaj a cas vubec zadnej, takze tuhle hru hrat asi nebudu. Noir bych chtel, na to se uplne zapomelo, nikde to neni k mani. O Byzantine jsem neslysel (rozumej nebylo to recenzovany ve CKOPE).
Jj, podobný námět má i Synnergist. Ale z méně známých FMV adventur mě asi nejvíc zaujalo podle screenů a videí Noir a především Byzantine, které mi trochu připomíná GK2.

A Phantsmagorii 2 jsem vydržel hrát asi jen hodinu, a to snesu takřka jakékoliv herecké výkony a dialogy ve hrách :)

4Drolin - Nevim, nehral jsem to. Asi to nebude zadna pecka, spis zajimava dobova zalezitost, tento typ vychazel asi jen 2 roky, neni jich tolik a UR patri mezi ty znamejsi. Mam to nekde na disku, casem se k tomu dostanu, jeste jsem se nedokopal k druhy Phantasmagorii, coz je btw hra v podobnym stylu, ktera vysla ve stejnou dobu.
Stojí UR za vyzkoušení? Jinak na něm mě odrazují ty všudypřítomné světle modré pruhy. Na screenshotech to nevypadá vůbec dobře.

Btw, někdo přirovnával GOG k placenému abadonwaru :)
Urban Runner jede pod SCUMM! To je opravdu chvalihodny pocin a spolecne s Discworldem 2 asi nejvetsi SCUMM zarez, protoze narozdil od vetsiny ostatnich her, ktery neni problem spustit pod DOSBOXem, je Urban Runner na novejsich pocitacich prakticky nespustitelny. Jsem zvedavy, jestli se k necemu podobnymu, tj. nabizeni obtizne spustitelny hry, rozhoupe i GOG. Zatim tam totiz nema vubec smysl cokoliv kupovat, doted tam maximalne ke hre prdnou DOSBOX installer...