Underground Blossom

26.09.2023
27.09.2023

Underground Blossom je další hra ze surreálně hororového světa od studia Rusty Lake. Volně zapadá do stále se rozšiřujícího světa a rodiny Vanderboomových. Tato hra se soustředí na Lauru Vanderboom, od nemluvněte až po její konec. Jednotlivé momenty jejího života jsou v této hře zasazeny do zastávek metra, mezi kterými hráč postupně cestuje.

Stejně jako ostatní hry od Rusty Lake, hlavním principem hry je sbírání předmětů, otevírání různých skříněk nebo dveří a luštění logických hádanek. Každá zastávka je kapitolou, ve které je cílem postupně dojít k času odjezdu a získání jízdenky, aby hráč mohl odjet do následující stanice. Po dohrání příběhu je možné mezi sedmi stanicemi libovolně cestovat a otevřít dvě bonusové.

Po jejich poslední hře The Past Within, se Rusty Lake vrátili zpět k singleplayeru a mé srdce zaplesalo. Jejich prozatím první co-op hru jsem vynechala, a trpělivě si počkala právě na vydání Underground Blossom. Zde jsme zase v těch starých, vyšlapaných kolejích, které ale fungují a jsou stále parádní.

Příběh a atmosféra hry jsou opět skvělé, hororové prvky jsou tak akorát pro strašpytla jako jsem já. Opět je tu pár momentů, které vyžadovaly škubnutí, ale nic, co by se nedalo přežít. Hádanky opět navazovaly, žádné moc těžké místo tu asi ani nebylo, nikde jsem se vyloženě nezasekla. Hra ale stále vyžaduje nějaké to zapojení mozkových buněk, takže tu nenastává ani frustrace ani nuda.

Po dohrání všech her, až na tu výše zmíněnou, od tohoto studia, se už v jejich tvorbě opravdu cítím jako doma a vesele tyto celkem krátké, ale výživné point-and-click adventury chválím a doporučuji, kde můžu.