Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Drolin (03.11.2018 07:30): Zatím nemá smysl moc polemizovat. Bude třeba ta narace namluvená i ve hře? Půjde to když tak vypnout? A budou PS3 jenom sprity nebo i pozadí? Ve vyšším rozlišení?

A kvalita dabingu je ucházející. Samozřejmě originálu se asi těžko vyrovná.
@Solidor (02.11.2018 20:36): Pak bych nevěděl, pro koho by to bylo primárně tvořeno? Pro zapřísáhlé hráče s anglickým dabingem? Nicméně tak či tak, asi lepší než nic a ten AJ dabing není tak horzný jak šlo asi čekat - naopak je docela dobrý.
@Drolin (02.11.2018 09:26): Musel jsem se podívat jestli není 1. duben.

A preview of the dramatized audiobook has been released as a proof-of-concept video teasing the new English cast from the game and the English version of the song "One Winged Bird" ("Katayoku no Tori," by Akiko Shikata).

Takže to vlastně nejsou in-game záběry?

A v dual audio radši doufat nebudu.
Umineko When They Cry: GOLD EDITION

Full in-game voice acting, featuring an official North American cast approved by original series creator, Ryukishi07.

A Graphics Update, adding the option to play the game on Steam with graphics from the PS3 games “Rondo of the Witch and Reasoning” and “Nocturne of Truth and Illusions."

New content directly from Ryukishi07.


Hmmm... :). Ta angličtina se mi tam nelíbí.
@Sadako (28.12.2017 03:03): Steam verze je původní PC vydání s možností přepnutí na nové (imho mnohem ošklivější) sprity.

V době, kdy se dá, i na PC, hrát FullHD PS3 verze, navíc i s namluvenými postavami, je Steam verze směšná.
V čem je Steam verze podřadná?
Kromě toho, že s cenou za complet bundle si zřejmě dělají legraci.
@Bellerofontes (27.12.2017 21:10): Steam verze je podřadná jiným dostupným, takže tak.

Nepřímo jsou provázané. Osobně považuju (stylem) Umineko za zásadně vylepšené Higurashi.

Viz Drolinova odpověď. Ale ani dvě dohrání nestačí k pochopení všeho, co se Umineko snaží předat.
Ne, volit tu PS3 fikaci (ale steam verzi klidně kup).

Je, já nam rád třeba obojí dost. Umineko více VN a Higurashi anime.

160+ hodin, a určitě co nejblíže sobě. Zvláště 5-8.
Přihazuji pár otázek.

1. Můžete doporučit verzi Umineko When They Cry (Question Arc) dostupnou na Steamu? Jestli ne, po jaké se mám poohlédnout?

2. Jak je Umineko provázané s Higurashi? Jedná se o něco podobného i do stylu? Podmiňuje záliba v jednom vřelý vztah k druhému?

3. Zajímala by mě délka a vaše doporučení, jak k hraní přistoupit. Je lepší to hrát postupně a s delšími přestávkami, nebo si na to vyčlenit souvislý časový interval?
@Solidor (19.07.2016 20:57): Já to měl naopak, hned první epizoda mi přišla velmi dobrá od vražd je to pekleně dobré a návykové :). Je zajímavé, že po letech se žádná hra v tomto směru intenzity Umineko ani nepřibližuje.
@Artran (19.07.2016 13:19): Chápu tvoji skepsi pokud jsi v části kde Jessica rozjídží dívčí skupinu... :)). Motivací by ti měli být však oslavné ódy které můžeš všude okolo čísti - v rámco her jde ale skoro jistě o "the deepest thing".

A 1928, Adolf Pohl.

@Drolin (19.07.2016 09:28): Kdepak, trčím v té druhé na začátku a motivaci pokračovat nemám skoro žádnou, byť z tabletu jsem ji stále ještě nesmazal :) K zástupu bludných duší, které považují Umineko za "the deepest thing", se tudíž asi nepřidám :) Uvidíme, kde Umineko bude za stopadesát let... ;-)

Kdo je překladatal tohodle vydání?
Tedy recenze na steamu se dobře čtou :).

1. Umineko is the most game-like game I've ever played, all while having absolutely no interactive elements.

2. An outstanding murder mystery and probably the most underappreciated masterpiece in modern literature. Since now this got finally an official release I hope it will recieve more attention in the west outside of the fandom because it deserves every single publicity it can get.

3. This is the greatest video game of all time.

I do not make this statement lightly. This game stole an entire summer from me; I never expected to lose 150 hours to a visual novel, but I did. Umineko kept me on the edge of my seat for a solid three months. An engrossing narrative, an unforgettable cast of characters, and a flawless original score firmly established it as my personal gold standard of video game storytelling. No other game has even come close to eliciting the feelings that Umineko did.


4. Amongst all the stories scattered around the world, Umineko is the deepest thing I have encountered.

Even after years, you can wake up a morning, think some minutes about Umineko, and discover by yourself new secrets hidden behind the story.

Umineko can turn your mind into a marvellous thing: for the rest of your life, you may thank Umineko for its mere existence.
Because Umineko will play with you. Yes, you will be fooled, confused and abused for the sake of the Truth.

@Artran (23.05.2016 16:57): Stále ale jsi v té první epizodě kde toto od tebe chápu, ale po všch osmi epizodách myslím že by si řekl že toto je více hrou (i interaktivitou) než skoro vše jiné. Jen ta interaktivita není explicitně vyjádřena něčím na první pohled viditelným. Není náhoda, že i na gamefaq řadu hráčů označila obtížnost hry jako hardcore a ne easy.
@Drolin (23.05.2016 16:27): "V rámci videoher". Tohe beru, ale zkrátka díky tomu, že u Umineko trávím tolik času neinteraktivním čtením, tak ji konfrontuju jednak s literaturou a částečně i s filmem; VN je zkrátka hraniční formát. A není to něco, k čemu bych se nějak rozhodl, ten formát si to vynucuje sám. Nižší kvalitu stylu u videoher u mne pohodlně vykupuje jejich interaktivita, což je u Umineko ale právě ten "problém".
@Artran (23.05.2016 16:03): No byl bych rád pokud by si se dostal až na konec :)).

Podle mě prostě v celém rámci videoher neexistuje moc zajímavější počinů, pokud jako stěžejní beru jak je médium využito.
@Artran (23.05.2016 16:03): Ta poslední věta je myslím platná, proto bych se vrátil i k těm literárním kvalitám (které i přes individuální a odlišní zpracování každého tvůrce prostě v rámci žánru nějaké zásady, které se projevují i v Umineko, mají).

První epizoda je trochu odlišná od zbytku jelikož v ní nejsou pro příběh zásadní víceurovnové slovní přetahované, ale kvalita je i tak velmi vysoká. Nevím v jakém kontextu ty literární kvality posuzuješ, zda i klasických knih nebo tak, ale já jsem moc lépe napsaných her nečetl. Ano, ty kvality psaného textu jsou třeba značně jiné než u Callahan Crosstime Saloon nebo Discword II (které v tomto směru řadím nejvýšše), ale u detektivky - murder mystery - je to přesně to co očekávám.

Pokud beru jednotlivé složky - hudba za 10, dabing za 10, dialogy za 10, příběh za 10. A konkrétně první epizodu jsem si cvičně před měsíci projel a o víkendu jsem hrál nějaké pasáže, a i s odstupem moje hodnocení a nadšení zůstává.
To si nerozumíme. Já Umineko nevyčítám ani že je to VN, ani že je nakreslená jako manga. Mluvím o individuální stylu Ryukishiho, ne o nějakém abstraktním stylu an sich. To nemá s černobílými filmy podmíněnými dobou vzniku absolutně co dělat, nic takového jsem nikdy netvrdil; i manga nebo VN mohou být dobré, stejně jako ty černobílé filmy, forma není jen limit, ale i výzva! Tebou zmíněný "obsah" je tudíž formován právě individuálním stylem; neexistuje v nějakém vzduchoprázdnu sám o sobě. Já v první řadě vidím, jak Ryukishi Umineko napsal a v rámci formátu VN zdramatizoval. Následně dbám na vizuální stránku a hudbu, přičemž výsledný dojem je souhrou jednotlivých složek, s tou první, textovou, v čele. A přiznejme si, literární kvalita první epizody je prostě strašná. Jde se o brakový krvák (tolik k dosavadnímu příběhu, uznávám, že se žánr se může změnit, bohužel pochybuji, že se nezmění k lepšímu) odehrávající se v laciných, quasi evropských kulisách s hysterickou psychologií postav navrch. Jejich dialogy jsou povětšinou banální a jejich chování hloupé. A v takovéhle společnosti je hráč nadlouho nucen trávit svůj čas, pokud se rozhodne Umineko hrát. Upřímně říkám, že kdyby Umineko nebyla VN a neměla pro mne tudíž punc objevování tohoto specifického formátu, nevím, co by mě přimělo, abych se do ní pouštěl. Bohužel tuším, že nic moc lepšího jak Umineko v rámci VN neexistuje.

EDIT: Ale pořád jsem rád, že jsi mi ji doporučil a možná budu ještě pár hodin trpět :)
@Artran (23.05.2016 12:22): Styl a forma je jen ale málo důležitou součástí - to že jde o japonské VN samozřejmě přináší určité postupy a styl s tím spojený (já je třeba také často vidím negativně) - ale to jeko vyčítat režisérovi z 50. let že natáčel černobílé filmy a ne barevné. Pokud by si se od tohoto vnímání odprostil a soustředil na obsah, tak tě myslím titul nemůže zklamat pokud je kvalitní v tom svém rámci :).
@Drolin (22.05.2016 00:02): Zatím ;-) Každopádně obecně asi platí to, že to dohrají, resp. dočtou jen ti největší vytrvalci, ergo ti, kterým se to líbí. Navíc, když takový člověk vynaloží takovou energii, je mu i vůči sobě samému blbé, dát nižší hodnocení.

První epizodu (pro neznalé: přes 20 hodin herní doby) bych přes všechny pochvalné ódy hodnotil tak na 50%. A to kdoví jestli... A teď mne upalte :-P
Prostě jste takový bizar kroužek, se s tím smiřte. Tohle nikdo nikdy nekoupí. Finito, ende šlus.
@Solidor (21.05.2016 23:47): Těžký život fanoušků Umineko, ale takto ve vysokém rozlišení je to krásné :). Takže si člověk počká raději.

Jinak zajímavé, Umineko jsem už doporučil více lidem a nikdo se nedostal přes druhou epizodu :)).
@Solidor (21.05.2016 22:52): I tak je škoda, že se jeden z nejlepších titulů (ale i kulturních děl celkově) dostane k lidem v takovéto verzi. Umineko je něco tak užasného, že si zaslouží být jen v té nejlepší podobě.
Tak Umineko oficiálně na Steamu již 9. července.

"Ultimate experience" bez dabingu a s novými hnusnějšími sprity :)
Takže jen tak pro pořádek kluci:
Higurashi no Naku Koro ni (1)
Higurashi no Naku Koro ni Kai (2)
Umineko no Naku Koro ni (3)
Umineko no Naku Koro ni Chiru (4)
Tož je série, po které prahnu, že? Jak se znám, určitě bych to nějak pomíchal nebo něco vynechal :)